Mikanadeta Mikanadeta komentáře u knih

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Naprosto super kniha, autorka mě opět nezklamala. Velmi překvapivé rozuzlení. Četla se hezky.

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Opět skvělá kniha skvělé autorky. Četla jsem jedním dechem.

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Hodně silný příběh. Nutil mě k zamyšlení, co všechno bych nevěděla já kdybych ztratila pamět posledních 10 let. Hodnotím plným počtem hvězd, musela jsem číst stále dál a dál abych věděla jak to dopadne.

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Moje druhá kniha od autorky, a opět jsem nadšena. Přečteno za večer a dopoledne. Jedná se o naprosto strhující psychologické drama. Výborně napsáno, kniha se četla sama a nutí čtenáře číst dál a dál. Na každé stránce je další nová informace, nenechá vás to vydechnout. Ostatní tu píší, že měli pro Muriel jisté pochopení ale s tím se ztotožnit nemohu. I kdyby byl člověk zoufalý sebevíc, jsou prostě věci, které se nedělají. Jen by mě zajímalo, jak to s Muriel bylo dál.

28.07.2023 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Tak to byla pecka. Jsem nadšená, nadšená. Posledních 200 stran přečteno téměř na jeden zátah. V první části mi bylo tak moc líto Carly. Úplně jsem ji viděla, utrápenou, odstrkovanou malou dívenku. Chudinka. To mi trhalo srdce. A myslím si, že i to těžké dětství ji jaksi poznamenalo. Intriky Eda, mazec, já bych po zjištění okolností v manželství pokračovat nedokázala, ale Lily ho asi svým způsobem milovala.

26.02.2023 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Ze začátku slabší rozjezd, zjruba od čtvrtiny už to mělo grády. V jednu chvíli jsem byla v šoku co se c příběhu děje, za okamžik jsem si oddechla a hned zas další šok. Poslední třetinu jsem už četla v každé volné minutě.

08.08.2022 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Zvolila jsem tuhle knihu kvůli Čtenářské výzvě 2021, stihla jsem ji přečist až teď a byla dobrá. Lehká oddechovka, bavila mne.

09.02.2022 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Tak tomu říkám pecka. Napínavé od začátku do konce, už delší dobu se mi nestalo, abych nemohla knihu odložit. Přečteno za 24 hodin. Často mne nutila k zamyšlení, jak bych se v určitých okamžicích zachovala já? Opravdu super. Oceňuji plným počtem hvězd.

06.05.2021 5 z 5

Po prvním díle, kdy jsem kolikrát doslova slzela smíchy, jsem byla velmi zvědavá na pokračování. Jednička nastavila laťku opravdu vysoko, a dvojka nezklamala :-) opět vtipné, zábavné a výstižné.

07.04.2020 5 z 5

Vtipné, zábavné a taaak pravdivé :-D kdo má děti, pochopí. Za mě jednoznačně super a palec nahoru.

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Super. Tato autorka je z mých nejoblíbenějších a opět mě nezklamala. Přečteno za 3 dny.

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Od autorky jsem četla všechny knihy a pokaždé jsem byla nadšená. Proto jsem se nemohla dočkat, až vydá něco dalšího. Z časových důvodů jsem se ke knížce dostala až teď, ale přečtena za pár dní, v každé volné chvilce. Pořád přemýšlíte, co se asi stalo, snažíte si splétat pavučinu rodinných vztahů. Takže se mi líbila, byla napínavá a kolikrát jsem šla spát dýl, než jsem chtěla, jen abych aspoň dočetla kapitolu a abych aspoň věděla tohle a tamto...
Leč jedna věc mi na knize vadila a přišla mi úplně zbytečná. A to je covid a pandemie. Copak toho už nebylo dost? Opravdu je nutné cpát to i do knížek? Tohle mě překvapilo, zprvu i znechutilo. Nicméně to téma a zpracování bylo tak skvělé, že i přes to dávám plný počet hvězd.

13.04.2024 5 z 5

Jako jo. Dobře psáno, čtivé, hrozně napínavé. Nešlo mi knížku odložit a byla přečtena za den a půl. Potud vše dobré, dávám 5 hvězd.
Nicméně mi nešlo do hlavy chování matky, které byla dcera i vnoučata ukradení, nepochopila jsem ani místy až dětskou naivitu autorky. Chápu, že měla těžké dětství a ještě těžší dospívání a neměla nikde vzor jak se má správně fungovat, ale ona jednala jen jak se jí řeklo, jako by neměla svůj rozum.

17.03.2024 5 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Dominik opět nezklamal. Jeho humor je mou krevní skupinou.

27.12.2022 5 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Tuto knihu jsem jako dítě přečetla mockrát. Teď jsem ji oprášila a čtu svým dětem. Mám 3 a každou chvilku je postihne čurbesajda, hubatida, nimravka, žalobajda, hádavka a mlátilka i buli-bulitida. Tak vždy vyberu kapitolu aktuálně podle potřeb u nás doma :-D

24.07.2022 5 z 5

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Jsem nadšená! Skvěle napsáno, napínavé až do konce. Vždycky si myslíte, že už se to provalilo a ono ne, šup a zase je to jinak. Perfektní jízda.

07.05.2022 5 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Napínavá a čtivá kniha, kde se vynořuje spousta tajemství a nových faktů v průběhu čtení. Velmi jsem uvítala i poslední kapitolu, jak vše pokračovalo s odstupem let. To mi občas v knihách chybí.

26.04.2022 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Za mě super, opět nezklamalo. Pohled Čeňka byl zajímavý, občas mi těmi úvahami o tom, jak ostatním škodit, připomínal mé potomky :-D

16.10.2021 5 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Pecka. Takový vývoj jsem absolutně nečekala. Piper mi byla od samého začátku nesympatická, a bohužel se můj názor nezměnil ani na konci. Stále mi přijde, že něco skrývá... Že není tak hodná a čistá.

15.09.2021 5 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Skvělá kniha, napínavé a velmi překvapivý závěr. To bych nečekala. Příběh je tak šílený, že tohle by nechtěl zažít nikdo.

23.05.2021 5 z 5