Miila Miila komentáře u knih

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Asi nepřispěju ničím novým. Mně se kniha nijak zvlášť nelíbila, pasáže, kde navazoval kontakt se čtenáři, byl celkem urážlivý. Konec jsem bohužel odhadla předem. Jediné, co se mi líbilo, byla postava Blanky. :-)

19.03.2014 1 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Zatím nejslabší knížka, kterou jsem od Monyové četla. Určitě bych zvolila jiná jména postav.

04.03.2014 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nemůžu si pomoct, ale po dvou stech přečtených stranách knihu zavírám a vracím do knihovny. A kdybych měla spočítat, kolikrát na těch několika stranách Anastasia zčervenala, bylo by to hodne vysoké číslo. Neodsuzuju ty, kterým se kniha líbí, pro mě to byl ztracený čas. A ten sloh je vážně děsný :-(

11.02.2014

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Faaakt jsem se bavila a vuuubec mi to nepripominalo, jak to vypada u nas doma :-))))))) :-P Skoda, ze pritel necte. :-))) Doporucuju jako oddechovku, jak se rika, nejste v tom sama :-)

08.12.2013 4 z 5

Město kostí Město kostí Michael Connelly

Dějově napínavé, ale ke konci chybí celkem podstatné vysvětlení některých věcí, takže v závěru bohužel zklamání.

20.11.2013 3 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Co se tyce zivota manzelky, ma to neco do sebe, komunikace je vzdycky problem at uz u manzelu nebo partneru. Z toho uhlu pohledu je to celkem k zamysleni - co vsechno reknete jinym lidem a ne vlastnimu manzelovi (partnerovi), ale jinak je ten pribeh trochu pritazeny za vlasy :-) A ta zavislost na fb je taky na zamyslenou. Cim dal vic lidi zije spis virtualni zivot plny 'to se mi libi', nez ten realny.

31.10.2013 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Fakt síla. Mám se na co těšit, až budu mít tchýni :-)))

20.10.2013 4 z 5

Vodník Fanda Vodník Fanda Miloslav Švandrlík

Rozpačité pocity, ale řekla bych 'reálná pohádka' :-)

05.05.2013

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Kniha je vhodná pro všechny, nejvíce podle mě pomůže těm, kteří se chystají vychovávat dítě. Rady jsou jasně formulované, podpořené příklady z praxe, jasně srozumitelné. Najdete v ní spoustu situací, které velice dobře znáte a pokud ještě není pozdě, lze se z nich poučit a některých se vyvarovat. Z knihy jsem nadšená a budu se k ní stále vracet. Vřele doporučuji :-)

05.10.2012 5 z 5

Těhotenství den za dnem Těhotenství den za dnem Stuart Campbell

Velice pěkný průvodce těhotenstvím. Prvorodičkám určitě zodpoví řadu pro ně zajímavých otázek.

16.08.2012 4 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

No tak tohle už bylo vážně příliš!! To už autorka vážně přehnala, divím se, že to vůbec někdo vydal. Nebrat, nečíst!

14.08.2012 odpad!

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Děj je opravdu takový poozvolný a celkem předvídatelný, co mi ale vadí nejvíc je hromada gramatických chyb, které v knížce jsou. Ale uznávám, že to je chybou překladatele, nikoli autorky.

31.07.2012 2 z 5

Po stopě Bengalu Po stopě Bengalu Charles Ryan

Bohužel jsem knihu nedočetla, nelíbil se mi styl psaní, přišlo mi to celé "přepsané" - tak moc se autor snažil, až to přehnal :-( Děj možná zaujme spíše mužskou část čtenářů. Myslela jsem, že kniha bude napsána v podobném stylu, jako píše James Rollins, ale ani zdálky. Ani já nedoporučuji ke čtení.

23.05.2012 odpad!

Jsem těhotná, ne nemocná Jsem těhotná, ne nemocná Renata Petříčková

Tuhle knížku mi půjčila kamarádka, abych měla v těhotenství co číst :-)) Nejdříve jsem se dala do čtení aktuální kapitoly někde uprostřed, ale ta knížka je napsána tak vesele, opravdu jako by s humorem B. MacDonaldové, kterou mám vážně hodně v oblibě, že jsem knížku zavřela a začala ji číst od začátku. Jsou v ní úžasné rady, není to jen veselé, jsou tam i rizika spojená s těhotenstvím, porodem a průvodce šestinedělím, ale celkově je ta kniha natolik odlehčená, že se to prostě čte samo, ale to důležité, poučné, ve vás zůstává. Prostě literatura faktu s humorem. Co víc si přát?

22.05.2012 5 z 5

Oddané sestry Oddané sestry Eileen Goudge

Už je to dlouho, co jsem tuhle knihu četla, rozhodně jsem byla teenager, ale vím, že na mě hodně zapůsobila, už si ale bohužel nepamatuju proč.

06.05.2012 5 z 5

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Tuhle knížku jsem četla ještě na základní škole a ohromně n mně zapůsobila. Z paměti mi sice vyprchalo jméno autora, ale když jsem po čase zjistila, o koho jde, knížku našla a přečetla si ji znovu, měla jem znovu ten skvělý pocit, jako když jsem ji četla poprvé. Děj sice není nijak zvlášť úchvatný, ale ta knížka prostě má něco do sebe :-)

20.04.2012 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

I já se přidávám k hodnocení, že je to jedna z nejpoutavějších a nejkrásnějších knih, které jsem měla možnost číst. A film jí opravd nesahá ani po kotníky.

04.04.2012 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika s "velkým bratrem". Velice čtivé, jedna z knížek, na kterou se nezapomíná.

04.04.2012 4 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Tak tahle knížka je dokonalá. Dostala jsem ji už před nějakým časem od své sestry a od té doby se u ní skvěle bavíme, zvlášť, když má doma dvě kočky :-)) A když jsem si pak všimla, že jedním z autorů je T. Pratchett, bylo jasné, proč mě ta knížka tak baví :-) VŘELE DOPORUČUJI :-)))

04.04.2012 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Bohužel tahle kniha mě vůbec neoslovila, nic horšího jsem snad nečetla. Navíc hned od začátku člověk ví, jak to celé dopadne. Odradilo mě to od dalších Simmelových knih.

29.03.2012 1 z 5