Mickhesh Mickhesh komentáře u knih

Křižáci 1. díl Křižáci 1. díl Henryk Sienkiewicz

Nemohu jinak než 120% :-)

15.08.2021 5 z 5

Akira 1 Akira 1 Katsuhiro Otomo

Manga vhodná i pro dospělé jedince.. howgh!! 80%

21.06.2021 4 z 5

Transsibiřská magistrála aneb S pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři Transsibiřská magistrála aneb S pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři Beer With Travel

Jeden z lepších cestopisů co jsem četl. Rusko, pivo a dráha. 80%

16.04.2021 4 z 5

Mramorový ráj Mramorový ráj Sergej Kuzněcov

Dobré čtivo i pro nefanoušky univerza Metra (knihy, hry..) 80% (pro fanoušky klidně 90%) Doufám že se přeloží i další knihy z tohoto světa.

03.02.2021 5 z 5

Médium Médium William Gibson

Má první kniha od Gibsona a to jsem myslel že vstupuji na pole Sci-Fi, nicméně se jedná o žánr Cyberpunk, což naopak nevadilo kvůli hře od CD Projektu. Jsem otevřený novým věcem nicméně.. Jedním slovem chaoz, kdy máte chuť po chvilce čtení odložit. Nic vám není ani náznakem vysvětleno, kniha používá své dobové obraty a vy se jenom ztěží domníváte co to vlastně je a znamená. Totální tápaní až do strany 100, kdy si musíte po Xté přečíst anotačku, aby jste se trochu chytili. Mno a potom střed knihy je lepší, ale chybí tomu takové to.. je to o nás bez nás.. ten feel tam není.. vlastně je vám docela u prdele jak to dopadne, jen koukáte už to dočíst a vrhnout se na další četbu. Pochválit musím docela dobře prokreslené charaktery, kdy si je budete pamatovat podle jména (což není vždy pravidlem) Za mě 60%.

15.01.2021 3 z 5

Berserk 2 Berserk 2 Kentaró Miura

První půlka ukecanější, druhá jen řežba.. není to špatné ale ne pro všechny buňky. Avšak je to celkem i zajímavé.. komiks se s ničím nemaže.. de facto to splňuje do puntíku punc oddechového čtení.. 70%

04.12.2020 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 8 Zaslíbená Země Nezemě 8 Kaiu Širai

Opět plná palba jak se sluší a patří.. Spoustu nových a dalo by se i říci že vyspělejších charakterů. 90%

30.11.2020 4 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Tahle kniha je zvláštní jako její autor. Avšak napsat něco podobného ještě v době kdy vyšla, bylo svým způsobem geniální a nadčasové, alternativní.. 80%

13.09.2020 4 z 5

Kolem Česka za 66 dní Kolem Česka za 66 dní Tomáš Lachman

Ojedinělá kniha/cestopis o dobrodružství napsané poutavou formou včetně zajímavých informací a je jen tou nejlepší vstupenkou do světa "hikování/trekování". Velké díky autorovi! A doporučuji všem. 100%.

19.06.2020 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 6 Zaslíbená Země Nezemě 6 Kaiu Širai

Trochu horsi dil, trochu to ztraci tempo, ale porad je to fajn. 80%.

18.05.2020 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 5 Zaslíbená Země Nezemě 5 Kaiu Širai

Stale dobre.. 90%

18.05.2020 4 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Brian Azzarello

Třetí díl a kvalitka šla dolů.. finále které nikoho nemůže přesvědčit.. přesto 70%.

14.04.2020 3 z 5

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Trochu horší druhý díl.. zachránil to jen konec knihy. 70%.

08.04.2020 3 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Seriál jsem neviděl a tohle nebylo špatné.. 90%

08.04.2020 4 z 5

Zelená krev 1 Zelená krev 1 Masasumi Kakizaki

Dobrá kresba a westernové prostředí z alternativní historie.. rychle se to čte. 80%.

29.03.2020 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 2 Zaslíbená Země Nezemě 2 Kaiu Širai

Pokračování číslo 2 které neslevuje z nastolené kvality. 90%.

29.03.2020 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit Vasilij Michajlovič Machanenko

O dost lepší než první díl.. dávám neprůstřelných 85% (první díl jsem dal 75, ale oproti druhému dost ztrácí) Je znát, že se autor vypisuje, stále se něco děje a ubylo trapných hlášek. Škoda trochu chaotickému závěru, ale zase se máme kam odrazit v dalším pokračování.

22.03.2020 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít Vasilij Michajlovič Machanenko

Prvotina spisovatele Mahaněnka v novém žánru LitRPG nedopadla špatně. Sice se tu nemůžeme vyhnout určitým neduhům, jako určité míry trapnosti nad určitými prupovídkami, které by měli být cool a drsné.. nicméně tu máme knihu z fantasy světa s neotřelým novým přístupem a občasnými zvraty a překvapeními. Dočetl jsem když už je k dispozici všech 7 dílů, takže je možnost sledovat, jak se autor vypisuje a zlepšuje. Za mě dobrých 75% hodnocení. (po přečtení druhého dílu upravuji hodnocení na 60%)

13.03.2020 3 z 5

Prvák Prvák Douglas Rees

Průměrně lehké čtivo a rozhodnout mezi 40ti nebo 60ti procenty v hodnocení nebylo nijak těžké, ptž vás kniha ničím neobohatí. Odpočinková četba, kde je potřeba vypnout mozek... občas budete žasnout nad stupiditou knihy a jak je možné, že tohle vychází celosvětově :-))) 40%

02.11.2014 2 z 5

Likvidátor Likvidátor Viktor Beznoh

Rozhodně doporučuji, povídky mají šmrnc a řekl bych i vzestupnou kvalitativní tendenci. 80% :-) Oceňuji humor a postavy :-)

19.06.2023 4 z 5