Mickhesh Mickhesh komentáře u knih

Takový to byl muž Takový to byl muž Jason Aaron

Komiks nepřinesl vlastně žádnou zásadní inovaci "starého řádu" Aaronovek alias Skalpy kupříkladu. Kresba je tématická, komiks krátkej jak prase a vlastně se nic nedozvíme krom pár drobností a nastínění charakterů, které nejsou popravdě kdo ví co, ale i lidi v reálném světě tak fungují, většina lidí není kdo ví co a umře v průměru (a to ještě v lepším případě). Mno bude to mít i další díly, tak se to snad rozjede. 60% pro normoš čtenáře, 70% pro skalní fanoušky.

22.12.2021 3 z 5

Nanits Chronicles Nanits Chronicles Michael Petrus

Dobrý komiks pro dospělé, 80% scénář + 10% kresba, pěkných 90%. Suprové zpracování, pevná vazba, zadarmo to však není..

25.07.2021 5 z 5

Smrt bývá nehezká Smrt bývá nehezká Jiří Sivok

Rozhodně dobrý start pro tohoto zřejmě čtenáře Kinga. Kupodivu je první polovina taková pomalejší a druhá má spád. Napsat něco podobného tak, aby to nebylo trapné, netrpělo to až příliš barvitými popisky hnusu a zároveň vyvolalo strach a zájem číst dál není jednoduché. Rozhodně piš Jiří dál a ovoce se dostaví samo. Já si další tvé knihy s radostí koupím. 80%.

23.03.2021 4 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Oproti předchozím dvou dílům slabší, i přesto 80%.

22.03.2021 4 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Dobrá historická detektivka. 80%

09.03.2021 4 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Velké zklamání.. trochu už jen ždímání peněz ze značky. Kresbě není co vytknout, ale scénář a příběh bleh.. jednoduché.. Pokud jsme si mysleli, že některý z minulých příběhů byl špatný, tak oproti tomuhle jsou prvotřídní.. 50%

18.07.2020 2 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Takhle nudnou knihu jsem již dlouho nečetl. Bylo by to skvělé jako béčkový hororový westerňák co by film. Dialogy super, ale to nestačí. Jediná v uvozovkách dobrá zpráva je, že bychom se mohli dočkat pokračování. 30% s hodně přimhouřenýma očima..

29.06.2020 1 z 5

V naší uspěchané době kdy se honíme za ničím a pro nic působí toto netradičně a zároveň esotericky čtivě zajímavě. Rozhodně plus že se autor vydal tímto směrem, ptž ti lidé jsou moudří jinak než google. 100%.

09.04.2020 5 z 5

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Dobře napsaná kniha/cestopis, který ukazuje, že se nemusí cestovat jen po drahých hotelech, ale může to být pojato jako jeden velký trip, kdy nikdy nevíte co přinese zítřek. Na druhou stranu zažijete spoustu dobrodružství. 85% Rozhodně inspirace pro zaprděné lidi z paneláku :-D co znají jen cestu do kaufu a zpět. Rozhodně toho člověk k opravdovému šťastnému životu tolik nepotřebuje.

27.06.2021 4 z 5

Oko na nebi Oko na nebi Philip K. Dick

Číst Dicka je jeden trip co vás baví. Nepřemýšlíte jestli je to logické či jen výplod, ale opravdu uvěříte. Oceňuji u této knihy i humor a hlavního hrdinu. 80%

12.08.2020 4 z 5

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Tahle kniha není pro všechny, takový zaklínač naruby zasazený do našeho reálného světa. Humorné, nadsazené až abstraktní příběhy, které se někomu budou líbit více, někomu méně. Mě se to líbilo a většině lidí zřejmě také, ptž knihy s tímto exorcistou jsou dokonale vyprodané, což o něčem svědčí. 70%.

20.06.2020 4 z 5

Kanadskou divočinou pěšky Kanadskou divočinou pěšky Lucie Richtrová

Unikátní kniha pojednávající o třech trampech co se vydají po sametové revoluci do Kanadské divočiny na výlet trvající skoro dva měsíce. Nenásilná nepolitická kniha.. kdo ví co dnes dělají a jak se mají :-)

03.06.2020 5 z 5

Devadesát tři Devadesát tři Victor Hugo

Mě se kniha líbila, o Francouzské revoluci jsem nevěděl zhola nic, nicméně tato kniha mě donutila si informace zjistit. Na knihu se musí brát zřetel, kdy byla psána a tak se nevyhneme občasným, obsáhlým popisům staveb, osobností apod. Nicméně se to dá přežít, spíše mi to celé do toho pasuje a nejsou nikterak dlouhé, jak by se ze zdejších komentářů mohlo zdát. Kniha má samozřejmě i myšlenkový přesah. 90%

05.09.2023 5 z 5

Ultimus Ultimus Ondřej Neff

Po delší době zajímavá, čtivá, vtipná Sci-fi co jsem četl. Zápletka je tak akorát, charaktery barvité, trochu slabší konec.. 90%.

07.08.2023 4 z 5

Stručný manuál úspěšného lenocha Stručný manuál úspěšného lenocha Jan Hebnar

V jako každé knize motivační je několik tipů dobrých a je potřeba si je buď vypisovat, nebo jinak označit. Tahle motivační kniha patří mezi ty lepší.. Řekněme, že vám dá základ, aby jste se mohli odrazit od mola a plout a umí to i docela vtipným způsobem. 70%

29.12.2022 4 z 5

Rváč Rváč Jeff Lemire

Hezká kresba, zajímavé charaktery, scénář klape, drsné prostředí narvané sněhem a mrazem a nějaká ta zápletka s finálním ponaučením. 70%

11.12.2022 4 z 5

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Těžko říci, proč má tenhle komiks tak vysoké hodnocení.. Kresba atyp černobílá, scénář životní, pár situací, kdy si člověk řekne "aha", jinak jen komiks o životě.. vlastně se mi líbilo jak je zde vypodobněna láska mezi Craigem a Rainou.. příslib věcí příštích a dalších, které nikdy nepřijdou.. tahle nota se mi líbila, ptž je to situace, kterou zažil každý z nás.. 70% a to dost s přivřenýma očima..

20.11.2022 3 z 5

Ke světlu Ke světlu Andrej Dyakov

Dalsi kniha ze sveta Metro. Atmosfericky dobra, charaktery prumerne, zapletka ciste metroidni. Zacatek knihy super, stred fakt divny- prumer a konec dobry. Za me 70%. Tak jako vzdy doufam, ze vyjdou i dalsi preklady.

16.10.2022 4 z 5

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Za mě 70%.. Bílý tesák se mi líbil více. Povídky na konci knihy nejsou špatné, kupodivu ta první se mi zdá nejhorší. Jinak zřejmě klasická literatura.

28.04.2022 4 z 5

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Docela čtivá Baklyovka tak jak to máme rádi. 70%.

13.02.2022 4 z 5