Michi.01 Michi.01 komentáře u knih

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nádherná kniha

20.05.2015 5 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Knihu jsem četla už dříve,ale teď, když jsem čerstvá maminka, se mi líbila mnohem více. Některé situace jsou přehnané,ale ve spoustě případů každý rodič své dítko pozná. Nejvíc jsem se nasmála při popisu návštěvy doktora, moje dcerunka mi připravila u paní doktorky podobné překvápko :) Doporučuji přečíst rodičům pro odlehčení každodenního kolotoče :)

16.05.2015 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Mám rozporuplné pocity, tato kniha mě moc nenadchla,ale jak už tady bylo mnohokrát zmíněno, autorka je opravdu dobrá vypravěčka a její postavy nejsou jen černobílé. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, příběh mě moc nezaujal, ale závěr byl opravdu překvapivý...

14.05.2015 3 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Zajímavé téma, zajímavé prostředí, kniha se skvěle četla, ani nevím jak a najednou jsem byla na poslední straně :)

19.04.2015 5 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

S manželem jsme podnikli podobnou cestu a tak jsem si u knihy příjemně zavzpomínala. Krásné popisy přírody i dojmů. Jen mě mrzelo, že jsem četla eknihu bez ilustrací, musím si pořídit ještě tištěnou verzi a projít si ji ještě jednu :)

12.04.2015 5 z 5

Mockrát jsem se nahlas rozesmála, absurdní situace, vtipný popis a smysl pro humor. Ke konci už ale děj neodsýpal tak, jako na začátku, přesto celkový dojem výborný.

07.04.2015 5 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Zpočátku mě kniha moc nebavila, situace, dialogy i postavy mi přišly nesympatické. Později se děj ale rozjel a bylo zajímavé sledovat,jakým směrem a jakými postupy se ubírá vyšetřování případu.

25.03.2015 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Skvěle napsaná kniha a velmi silný příběh. Opravdu by se měla stát povinnou školní četbou. Díky historické přesnosti má člověk opravdu pocit, že se ocitl v dávném Brně. Čtení jsem si moc užila, autorka krásně pracuje s českým jazykem.

11.03.2015 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Četla jsem už před deseti lety a teď jsem se ke knize vrátila a jsem znovu nadšená. Miluji autorčin smysl pro humor!!!

27.02.2015 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Opět napínavý děj od první do poslední stránky!!!

24.01.2015 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Překrásná kniha s vánoční atmosférou a zajímavým příběhem jedné velké rodiny. Některé situace jsou opravdu celkem nereálné, ale příběhu to na kráse rozhodně neubírá. Určitě se ke knize i v budoucnu vrátím.

21.12.2014 5 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Mrazivá atmosféra :) dávné tajemství a překvapivé rozuzlení, super!

18.12.2014 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Drsná severská atmosféra, zajímavé rozuzlení.. Mám ráda příběhy, kde se rozplétají stará tajemství :)

08.11.2014 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

V první půlce knihy jsem nejdříve nechápala, proč má tak skvělé hodnocení, ale pak už jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout a hltala stránku za stránkou. Výborné, napínavé a nečekané. Nelíbil se mi ale už moc překombinovaný závěr, proto 4 hvězdičky.

24.10.2014 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Moc milá knížka.. nejvíc se mi líbil "klukovník" :)

02.10.2014 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Třetí kniha od této autorky a jsem nadšená. Opět se četla jedním dechem, výborná zápletka! Doporučuji.

05.09.2014 5 z 5

Tygrova žena Tygrova žena Téa Obreht

Velmi pěkná kniha se zvláštní atmosférou. Zajímavá kombinace témat války, mýtického vyprávění a vzpomínek z dětství.

11.08.2014 4 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Na Zafóna jsem narazila úplně náhodou. Normálně tento žánr nečtu, ale tento příběh jsem zhltla jedním dechem. Tajemná stará Barcelona už od prvních stránek nedovolí knihu odložit a celé dobrodružství a rychlý spád děje, odhalování dávného tajemství.. Super!

29.05.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Začala jsem od Hypnotizéra a musím říct, že každá další kniha je lepší a lepší.. Od Svědkyně ohně jsem se vůbec nemohla odtrhnout a přečetla ji jedním dechem. Už se těším na Písečného muže!

29.05.2014 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Souhlasím, že v knize bylo opravdu dost postav. Pokud se člověk nesoustředí, tak neví, kdo je kdo a jak s dějem souvisí. Nicméně to knize vůbec neubralo na napínavosti a čtivosti. Stejně jako předchozí knihu Nechtění jsem i Sedmikrásky přečetla jedním dechem a rozuzlení bylo opět překvapivé...

10.03.2014 5 z 5