Michelle.Bee76 Michelle.Bee76 komentáře u knih

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Kniha je čtivá, napínavá a i když ne úplně na plných 5*, tak i přesto jsem nebyla schopná si poručit: "..dočtu tuto kapitolu a zase zítra..". Samozřejmě nesmíte přemýšlet o tom "jak to dopadne" a odhadovat "co bude dál", ale musíte se v klidu bez myšlenek nechat pohltit knihou, příběhem a nechat se unášet na vlně tajemna. O tom přece knihy jsou. Odreagovat se a vypnout hlavu.

Styl psaní Darcy mě naprosto pohltil. Ze série "Strašidelné domy" mi zbývají poslední dvě knihy (sérii jsem objevila v polovině března letošního roku a od té doby hltám jednu po druhé) a doufám, že u sedmi knížek Darcy v této sérii neskončí. Je obdivuhodné, jak i po pěti přečtených knihách je každá dějově úplně jiná. Ta dáma má neskutečnou fantazii. Za mně parádní mrazivě oddechové čtení.

24.04.2022 4 z 5

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

Zklamání. Knihu jsem po pár stránkách odložila a už se k ní vracet nebudu. Přišlo mi to těch pár stránek strašně divných, dějově zmatených, postav jak na orloji a úvod jsem si dokonce četla dvakrát, protože jsem nepochopila zda to je sci-fi nebo autorka popisuje nějakou skutečnost (chyběl aspoň náznak toho, kdy a kde se to odehrává). Navíc mi přišlo nechutné, jak se spisovatelka vyžívala v popisu špíny a odpadků (ale to je samozřejmě jen a jen můj problém). Za mě velké NE a s bídou 1*.

11.04.2022 1 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Od začátku do konce jsem měla pocit, že čtu knižní předlohu seriálu "Zoufalé manželky". Kniha mě ničím neuchvátila, ale ani zásadně nezklamala. Bylo to takové pohodové čtení před spaním. Po přečtení ve mně kniha zanechala příjemný pocit, protože se vše uzavřelo a vyřešilo. Ráda si od autorky zkusím ještě něco přečíst. Knihu hodnotím jako průměr - tedy 3*.

11.04.2022 3 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Nevím, jak začít.. úvod knihy byl v pohodě. Bubáci taky. Jak už tu někdo psal tak manžel Luke si úplně nesmyslně protiřečil (přemlouvání, aby Joss opustila dům, následně vyloženě zákaz z domu odejít). Ke konci knihy je to už taková motanice, že člověk se ztrácí v tom, co je co a kdo je co. Z této knihy mám takový rozporuplný pocit.. A je asi tak stejný, jak rozpolceny byly skoro všechny jeho postavy. :-D

24.03.2022 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Podlehla jsem Darcy Coates a hltám jednu knihu za druhou. Tajemství sídla Craven Manor měla pěkný rozjezd. Obdivuji jak umí spisovatelka vykreslit atmosféru, máte pocit, že tam jste, že to vidíte, cítíte.. Bohužel hlavní hrdina knihy Daniel mě postupem času velmi iritoval svojí snahou pořád všechny zachraňovat. Poslední kapitoly knihy mi přišly příliš spádovité s touhou dostat se k rychlému ukončení hlavního děje a trochu mi pokazily pocit z celé knihy.

18.03.2022 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Děti mají matku v nemocnici a po dobu její hospitalizace se o ně mají postarat příbuzní - babička a dědeček. Ale všechno je nakonec jinak.. Zatím nejslabší z knih od spisovatelky, ale i přesto se to parádně četlo a zatáhlo do děje. Knížka a děj mi přišlo spíš jako napínavý příběh pro mládež 12+. Ale opět autorka nezklamala co se týká detailních popisů okolí a scén. Děj mě vtáhl, vcucnul, někdy jsem měla chuť hlavní hrdinku "proplesknout" a nevěřícně jsem kroutila hlavou nad některými jejími stupidními postupy, ale tak dobře, no. :-) Odpuštěno. :-D

10.03.2022 2 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Miluju duchařinu. A díky DK jsem narazila na tuto spisovatelku. Tato kniha byla moje druhá od ní (první byla "Duch domu Ashburnů" a třetí Duchové rodiny Folcroftů") . Lidi, mohu napsat jen jedno - za mě FANTASTICKÉ! Vykreslení atmosféry v domě, strachu z neznámého, okolní prostor a hustá atmosféra.. bože, naprosto dokonalá knížka! A ten závěr - nic jiného jsem si nepřála. Několikrát jsem si říkala, že by vůbec nebylo na škodu, kdyby se někdo chopil iniciativy a podle této knihy natočil horor jako film. Protože to je prostě až neuvěřitelné, jak knihy od Darcy Coates umí vtáhnout do děje a nechat člověka zapomenout na okolní svět. Za mě absolutní nadšení z této knihy a vřelé doporučení všem šílencům do nadpřirozena. :-) A za mě zatím NEJ kniha od této spisovatelky. Ale kdo ví - čekají mě další...

10.03.2022 5 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Co napsat.. vtipné, ze života, úsměvné i k zamyšlení, psáno s nadhledem a milým humorem. Jedna z těch úžasných a pohodových knížek, co si rádi přečtěte po čase znovu. Doporučuji.

02.03.2022 5 z 5

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Mám ráda povídkové knížky. A ty ve stylu "To na tobě doschne" obzvlášť. :-)))

02.03.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Je to první kniha od této spisovatelky, měla jsem ji docela rychle přečtenou, protože se nešlo odtrhnout. Nejvíce tedy ke konci, to kapitoly opravdu nabraly spád. Co dát k dobru je, že jsou velice dobře popsány detaily domu, situace, postavy, prostředí a člověku jede fantazie naplno, jakmile se začte. Mínusem jsou leckdy dlouhé myšlenkové "pochody" hlavní hrdinky. Každopádně jako milovník duchařských hororů, dokumentů a nadšenec nadpřirozena jsem si tuto knihu nadmíru užila a od této autorky si sehnala ještě další dvě knihy. Za mě tato kniha na "seznámení se s autorkou" hodně dobrá. Kdo má rád duchařinu - doporučuji.

02.03.2022 4 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Do knížky je potřeba se ponořit a plně se soustředit na děj a děje postav. Knížku jsem měla rozečtenou a asi 4x jsem se k ní vracela a 4x ji četla znovu a znovu od začátku, protože způsob, jakým je napsaná (z pohledu několika osob) je náročný na soustředění a na "dostání se do děje". Ale v závěru lze říct, že knížka byla celkem dobrá.

02.03.2022 3 z 5

Nechci jen existovat, chci žít Nechci jen existovat, chci žít Terka H (p)

Líbila se mi.

16.01.2022 5 z 5

O této knize nejde napsat nic jiného než: VÝBORNÁ, SKVĚLÁ, SUPER. Je to stálice v mé knihovně a humor Šimka&Grossmanna je naprosto nenapodobitelný! Tuto knihu mám i jako audio nahrávku a není nic lepšího, než po blbém dni v práci pustit do uší Povídky.

Draculův zlověstný doušek Draculův zlověstný doušek Miloslav Švandrlík

Já mám prostě Švandrlíkovy knihy spojené s letní večerní pohodou a tyto strašidelné povídky, kdy na konci každé máte údivem otevřenou pusu z toho, jak to vše překvapivě dopadlo, prostě miluju. Všechny jeho "drákuloviny" naprosto hltám a ráda se k těmto jeho knížkám vracím. Jako odpočinkové letní čtení naprosto doporučuji.

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Silná kniha. Alespoň pro mě, i když jsem nic takového osobně neprožila. Několikrát jsem chtěla přerušit čtení, emoce se ve mně střídaly, ale nakonec jsem ji přečetla celou na jeden zátah. Dlouho jsem ji nemohla dostat z hlavy. Obdivovala jsem autorku, co vše vydržela a ještě více ji obdivovala v tom, že o tom byla schopná napsat takto otevřeně, detailně. Některé pasáže mohly být vynechány (její několikrát popisované pocity při vzpomínání), ale celkově mnou kniha otřásla v tom, co vše je schopen udělat otec dceři.

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Líbilo se mi. Příjemné čtení na letní noci o dovolené. :-)

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Kniha se mi hodně líbila. Přečtena na jeden zátah.

23.12.2017 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Nedočteno.. to už fakt nešlo. Špatné.

23.12.2017 1 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Parádní kniha. Celá kniha přečtena za 3 dny. Silný příběh a poutavě a detailně napsáno. Některé pasáže byly až hororového charakteru. Opravdu kniha mě pohltila a nepustila dřív, než jsem dočetla poslední písmeno na poslední stránce.

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Knihy od Simona Bretta s malým zákeřným miminem :-D - to nepotřebuje ani komentář. Vřele doporučuji, všechny díly jsou super, člověk se opravdu zasměje a každej, kdo má dítě konečně pochopí, jaký je jeho milovaný mimoušek pěkně vyčůraný prevít. :-D