michaella03 michaella03 komentáře u knih

Lakomec Lakomec Molière (p)

Kniha pěkná, krátká i celkem čtivá. Kdybych ji nemusela číst jako maturitní četbu, asi bych si ji sama od sebe nepřečetla - teď už vím, že by to byla docela škoda :D

18.06.2019 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Zakončení toho všeho je prostě paráda - i když mě mrzí, že konec nebyl víc rozepsaný, ty skoky mohly být obsáhlejší, tím pádem kniha o 100 stánek silnější a vůbec by mi to nevadilo :-)
V knize se pořád něco dělo, nechybělo mi napětí, akce a láska, zkrátka skvělé. Dějově a pocitově bych ji přiřadila k dílu prvnímu, který stále zůstává nejoblíbenějším dílem, a hned za ním je díl tenhle.
Celá série ve mně něco zanechala, a jsem neskutečně ráda, že jsem se k ní dostala. Knížky si určitě ještě přečtu, a určitě ne jednou...

12.05.2019 5 z 5

Kniha přečtená za pár hodin, díky formě scénáře. Myslím, že kdyby kniha nevyšla, o nic velkého bysme nepřišli. Jistě, je pěkné vidět, co bylo dál, ale i tak...
Čtení jsem si relativně užila :)

25.11.2018 2 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Nádherné zakončení celé pentalogie.
Nevím jak, ale Eadlyn se od Dcery změnila. Už není tak namyšlená, tolik sobecká... (aspoň takhle na mě v Dceře zapůsobila). I Josie se na konci knihy změnila. Marlee už mě trochu štvala s tím, jak se pořád upínala na Kiela, a (v podstatě) pořád chtěla aby s nimi zůstal v paláci (i když mohli Woodworkovi kdykoli odejít). Za to, co Eadlyn Kileovi udělala, jsem byla nesmírně vděčná (i když by s ní za všech okolností zůstal). A s volbou Eadlyn jsem byla hodně spokojená, líp by si nevybrala :)
Ale myslím si, že trilogie byla nejlepší

17.07.2017 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

I při opakovaném čtení má kniha stále své kouzlo - napětí, tajemno, romantika, strach. I přesto, že vím, jak příběh dopadne, neubírá mu to na čtivosti, ba naopak. Četbu jsem si občas zpříjemnila poslechem hudby od Petra Maláska, který složil soundtrack ke stejnojmennému (a dle mého názoru povedenému) filmu - určitě doporučuji, hudba dokáže navodit tu správnou atmosféru. Kniha patří k mým nejoblíbenějším, určitě si ji znovu přečtu.
"Osud se mnohdy skládá z drobností, jimž v době, kdy se dějí, nepřikládáme žádnou váhu."

08.09.2022 5 z 5

Kmotr: Neznámá fakta a dokumenty ke kultovnímu filmu Kmotr: Neznámá fakta a dokumenty ke kultovnímu filmu Peter Cowie

Miluju Kmotra, tohle tedy byla must-have knížka (tím spíše, když ji v Dobrovském prodávali jen za 150 korun :)). Mnoho fotografií, nových informací a doplnění celkového pohledu na především prvním díl filmové trilogie. Zkrátka krása, rozhodně doporučuji.

03.02.2022 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Ve chvíli, kdy píšu tenhle komentář, jsem již u třetího dílu, proto bude můj názor možná trochu zkreslený.
Okolo této série jsem chodila dlouho, ale k jejímu přečtení mě přesvědčil až film, který jsem úplnou náhodou viděla v televizi a který mě... fascinoval. Hned druhý den jsem letěla do knihkupectví a pustila se do příběhu.
Hned na začátku mě zarazilo vypravování v er-formě, hned jsem si ale zvykla a děj ubíhal doslova sám. Jace a Clary jsem si oblíbila, nejvíc se mi však zamlouval Magnus (k zahození není určitě ani seriál, kde naprosto můžu právě Magnuse s Alekem :D). Je to čtivé, celkem nápadité a místy i napínavé. Jak jsem ale psala výše, už se mi to trochu slejvá, ale zatím hodnotím velmi kladně! Těším se, co přinesou další díly.

"... a krutou zapomnětlivostí ve stáří. Kdy se nejstarší vzpomínky vybavují s trýznivou přesností, zatímco nedávné příhody se nenávratně ztrácejí."

03.01.2022 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Před chvílí jsem dočetla, těch 40 stran v e-knize jsem četla mnohem déle, než by se mi líbilo. Moc se mi do ní nechtělo, nelákala mě, udělala jsem tak jen kvůli maturitě. Děj je opravdu zvláštní, vlastně jsem ani nepotřebovala vědět, co se stane dál; Řehořovu rodinu jsem opravdu nechápala - po dočtení ve mně zůstaly skličující a rozporuplné pocity. Velká očekávání jsem neměla, ale teď jsem ještě více... zklamanější než předtím. Můj šálek kávy to není, od autora už žádné další knihy číst neplánuji.

17.08.2021 2 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Od této autorky to byla má první kniha. Měla jsem povědomí o Šesti vranách, ale nijak mě to nelákalo. Pokud by nebylo seriálu na Netflixu a - upřímně, hlavně - Bena Barnese, do knih bych se nepustila.
Příběh samotný nijak extra nevyniká, otřepané téma - dívka, která je vyvolenou a má zachránit svět, přičemž má samé nepřátele v čele s úhlavním a přitažlivým padouchem. Líbí se mi ovšem tématika carského Ruska, to je super. V sérii budu pokračovat - jednak chci vědět, jak to dopadne a především se chci postupně dopravovat k Šesti vranám :).

03.08.2021 4 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Královská rodina mě vždycky něčím fascinovala a přitahovala.
Krásná kniha plná seriálových i reálných fotografií, mnoho doplňujících informací, které zkrátka něměly možnost být více rozvinuty a dovysvětleny v jednotlivých televizních dílech. Díky knížce jsem si doplnila a rozšířila znalosti jedné slavné a všem tak známé rodiny. Super, doporučuji.

04.05.2021 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Jsem ráda, že jsem se k těmto knihám (díky Netflixu) dostala, protože jsou zábavné, čtivé a člověk u toho nemusí moc přemýšlet.
Druhý díl byl opět super, bavil mě o trochu víc než první - u pár slovních přestřelek jsem se až smála nahlas, což se mi u Vévody nestalo :D.
A už se těším na seriálové zpracování (i na to, co všechno oproti knize přidají).

"Někdy existují pro strach důvody, které neumíme rozumně vysvětlit. Cítíme to v kostech a víme, že je to pravda, ale všem ostatním to připadá bláhové."

09.04.2021 5 z 5

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Prvních 50 stran jsem měla nutkání knihu odložit, ale pak se to nějak zlomilo a děj plynul. Klasika, která určitě stojí za přečtení.

10.01.2021 4 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Myslím, že zrovna tady pokračování nutné nebylo, ale jinak to bylo dobré, romantika jak má být :).

05.11.2020 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Na knihu jsem narazila náhodu v knihkupectví, zaujala mě anotace a já si řekla, proč ne, přečtu si ji.
Rozhodně je čtivá, líbilo se mi to, že je téměř celá psaná z pohledu muže. Jen ten konec byl trochu natahovaný a ta Robertova přeměna se mi zdála trochu moc přitažená za vlasy.
Druhý díl si přečtu :).

29.08.2020 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Nikdy jsem tuhle knížku číst nechtěla. Když jsem ji ale viděla v obchodě ve slevě, řekla jsem si, že když je tolik vychvalovaná (a v akci :D) tak že jí teda zkusím taky. A když se mi bude líbit, dokoupím i zbývající díly.
A dobře jsem udělala.
Ze začátku jsem si musela zvykat na autorčin styl psaní, ale po 50 stránkách mi to nějak sedlo a čtení jsem si užívala. Byla to změna a super zápletka, líbilo se mi to.
Jde se dál!

01.08.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Knížka je psaná příjemně, děj hezky plynul, líbil se mi humor i "narážky" na pohádky.
Nějaké povědomí jsem o Zaklínači měla ještě před vypuknutím šílenství okolo seriálu, ale nic moc jsem o tom nevěděla a ani mě to nijak nelákalo. Ale upřímně, kdyby nebylo - mimochodem skvělého - seriálu, do knížek bych se nikdy nepustila.
Jsem ráda, že tady u nás, ve střední Evropě, dokáže někdo vymyslet něco takového - Sapkowskeho svět je úžasnej.
Těším se na další díly i na další série :D.

15.04.2020 5 z 5

Knihu jsem si kupovala jen k doplnění celé série - ani jsem nečekala, že bude takhle dobrá.
Jinak je moc pěkně udělaná - hezké ilustrace, hodně detailů ohledně minulosti každé postavy. Velmi se mi líbila ta část o autech a také podrobné rozepsání děje každé knihy.
Doma by neměla chybět žádnému většímu příznivci ságy :-D.

19.01.2020 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

O celé sáze jsem měla docela dost velké předsudky - nakonec jsem ale byla celkem mile překvapena.
Kniha je velmi čtivá, stránky rychle ubíhají; občas jsem se ale nad vyjadřováním se postav pozastavovala a smála se nahlas - stejně jako u filmu :-D.
Ale co - je to romantika, příjemné čtení :-).

02.11.2019 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Ještě před půl rokem jsem patřila k tomu procentu lidí, kteří Hru o trůny neviděli ani nečetli, a ani to neměli v plánu. Ale mí kamarádi o tom pořád mluvili a básnili, já nevěděla o čem je řeč (teď už to mimochodem chápu úplně, neb jsem tomu propadla taky) a ještě vrcholilo šílenství před osmou řadou. Tak jsem se do víru GoT dala taky.
Na začátku jsem měla problém s množstvím postav, musela se vracet zpátky a připomínat si, kdo je kdo. Zároveň s knihou jsem sledovala i seriál, dost mi to pomohlo orientovat se v ději i v postavách. Zhruba v polovině jsem se zasekla, blok byl asi 3 měsíce, ale díky zařazení knihy do maturitní četby jsem tu zbylou polovinu zhltla jako nic. Pak se mi líbilo, že děj je popisován z pohledu sedmi lidí - nejhůř se mi to četlo z Cathelyniny perspektivy, nejlépe z Tyrionovy a Daenerysiny.
Jako celek je knížka hodně dobrá, propracovanost a celistvost je až skoro k neuvěření. Přečtení bych doporučovala až od patnácti let a výš - erotika, zabíjení, intriky...
Knihu rozhodně doporučuji, sice je obsáhlá, ale je to opravdu mistrovské dílo.

21.09.2019 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Z Christianova pohledu se mi kniha asi líbila víc - upřímné, přímočaré, místy vtipné. Nahlédly/i jsme hlouběji do jeho světa - práce, dětství, minulost, city celkově...
Osvětlila mnoho věcí z původního prvního dílu - a já jsem za ni ráda.

20.08.2019 5 z 5