michaelakoc Online michaelakoc komentáře u knih

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

U této knihy opět platí pořekadlo "nesuď knihu podle obalu", protože obálka této knihy se doopravdy nepovedla a je zavádějící. Moc mě těší, že další díly této série se u nás poučily, a další obálky už jsou nádherné.

Člověk by čekal nějakou prvoplánovou romantiku, ale opak je nakonec pravdou. Na začátku to tak i vypadá, svatba páru Sloan a Brandona a jejich dva nejlepší přátelé jim půjdou za svědky, Kristen a Josh. Samozřejmě, druhou romantickou linku máme na světě. Až na to, že Josh je po rozvodu, a do dalšího vztahu se úplně nežene a Kristen má svého přítele, mariňáka, se kterým se budou, až se on vrátí z jeho poslední mise, sestěhovávat. Kristen navrhuje a prodává designové kousky pro pejsky a Josh je hasič.

Máme zde přípravy svatby, pracovní komplikace, náznaky stalkingu, vztahové komplikace a osud tomu nějak chce, že se Kristen a Josh stávají dobrými kamarády, svěřují se jeden druhému, baví se, smějí se. Jejich humor miluji.

Kristen má ale jedno velké tajemství, které ji trápí celý život. Nebudu ho zde psát, Vy se ho dozvíte velmi rychle během četby. Brandon to tajemství zná a je s ním v pořádku, Kristen ale ví, myslí si, že ví, že Josh by to tajemství nikdy nepřijal. Je to vážná věc, vážné téma a povznáší tím knihu na vyšší úroveň, protože je s přínosem navíc.

Pak se stane něco nečekaného, doopravdy nečekaného, co se v prvoplánové romantice také nikdy nestane, a hlavní hrdinové se tomu budou muset postavit.

U knihy jsem se smála, u knihy jsem brečela, u knihy jsem přemýšlela, knihu si pamatuji doteď a v budoucnu si ji určitě přečtu znovu a znovu. To jsou známky kvalitní četby a nádherné knihy.

24.04.2024 5 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

Naše vina a celá série Viníci je moje srdcovka a naprosto ji miluji. Já už třetí díl četla pár měsíců zpátky ve francouzštině, protože po šíleném konci 2. dílu jsem nemohla čekat a potřebovala jsem vědět, jak to dopadne. Teď jsem si dala rereading a jen mi to potvrdilo, jak moc ten příběh Noah a Nicka miluji.

Pokud pro někoho byl náročný konec 2. dílu, tak 2/3 tohoto dílu se nesou ve stejném duchu a jsou velmi náročné na psychiku, protože s hlavními hrdiny trpíme na každé stránce. To, čím si prošla Noah, bylo srdcervoucí. Já jsem pořád toho názoru, že to, co jí udělal Michael na konci 2. dílu, bylo znásilnění. Byl její psycholog, využil ji, zneužil ji a neměl se jí ani dotknout.
Mrzelo mě, že na to takto nikdo nenahlížel a pro všechny to bylo tak, že Noah Nicka podvedla ...

Nick se může v tomto díle zdát tvrdý a neústupný, ale já se dokázala vžít i do něj, protože vezměte si, že on se rozhodl, že dá Noah svou lásku, že si ji dovolí milovat a dopadlo to pro něj tak, jak to dopadlo. Chápu, že ho to zničilo, a že odmítal znovu věřit, znovu věřit v lásku, v Noah.

Ani nevím, kolikrát jsem během 3. dílu brečela.

A ten konec? Pro mě je to nádherné ukončení. Bylo jasné, že se pořád milují, ale potřebovali něco (čti někoho), kdo je znovu spojí a ukáže jim, že jejich láska to všechno může překonat.

Pro mě je to nejkrásnější new adult série, kterou jsem kdy četla, a vím, že se k ní budu často vracet. A ano, jsem zvědavá, jak se jim povedou zbylé dva díly natočit, a jestli nám dokáží ve filmu přenést ty emoce, které byly tak hmatatelné v knize.

06.11.2023 5 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Rovnou píši, že takto má vypadat dobře napsaná romantická kniha. Líbila se mi od první do poslední stránky a zařadí se velmi vysoko v mém letošním žebříčku. Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo miluje romantické knihy. Navíc zde nechybí tak akorát pikantností, které autorka skvěle vykreslila. Postavy, Olive a Jason, jsou sympatické jak v dětství tak v dospělosti a nelze jim nefandit.

Kniha začíná v dětství - Olive 6 let, Dylan 10 let a Jason 11 let. Olive a Dylan jsou sourozenci a mají milující rodiče. K nim do ulice se nastěhuje nová rodina - Jason, máma alkoholička a závislá na lécích, táta nikdy nepřítomný. Jason se spřátelí s Dylanem, ale i Olive, a většinu svého času tráví u nich doma.

Olive je do Jasona od prvního dne zamilovaná. O 7 let později se stane něco, čím jí Jason zlomí srdce a do toho se stane něco dalšího a Jason se musí odstěhovat.

Pak tu máme skok o dalších 8 let. Během té doby se ani jednou neviděli, nebyli spolu nijak v kontaktu. Ale Olive nezapomněla. Olive je 21 let, Jasonovi je 26 let. Olive vydala svou první knihu a Jason je slavný herec. Jejich cesty je svedou dohromady a oni obnovují své přátelství. "Ahoj, maličká."

Jason pro Olive stále moc znamená, byl první, kterého milovala a první, který ji zlomil srdce. Pořád je pro ni ten pan dokonalý a její city ožívají. Začali dělat na společném projektu. Jason tu byl pořád pro ni. Měl ale pošramocenou pověst, sex a nevázaný život, a bylo potřeba, aby trochu uklidnil vody, k tomu jeho agentka potřebovala hodnou, nevinnou a klidnou Olive s dobrou pověstí.

Na knize se mi líbí, že vše funguje - příběh, chemie. Opravdu cítíte emoce hlavních hrdinů.

Jejich postupné sbližování je dokonalé a na konci jsou i nějaké nečekané zvraty, což v romantice tak často nebývá. Finále knihy je správně romantické a ve Vás po dočtení zůstane příjemný pocit.

Čím více teď o knize přemýšlím a vzpomínám na ni, tím více se mi líbí. Skvělá kniha.

"Miluji tě, Jasone Thorne."
"Miluji tě, maličká."

10.09.2023 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Dnes dočteno a hned objednán 2. díl, který pokračuje přesně tam, kde první skončí. Za mě skvělý příběh a Sage věřím a chápu naprosto vše. I to, co udělala na konci, bylo pochopitelné, protože měla strach a měla pocit, že musí ostatní před svou minulostí ochránit. Jsem ráda, že autorka děj neuspěchala, protože to, co Sage řeší, nezmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Rozhodně kvalitnější YA literatura a za mě například lepší i jak tolik opěvovaná Colleen Hoover.

22.03.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Rozhodně dávám plný počet hvězdiček. Skleněný trůn jsem odkládala několik let a pořád jsem nenacházela tu správnou motivaci si příběh přečíst. V letošním roce jsem si ale řekla, že budu dávat šanci většímu počtu knih a doplním si rozhled. No a dnes v noci jsem dočetla první příběh Celaeny a musím říct, že mě naprosto dostala. Hned pokračuji v četbě druhého dílu. Nechci nic spoilerovat, pokud ale váháte jako já, neváhejte a vyzkoušejte první díl. Já teď jen lituji, že jsem nezačala číst dříve. Na druhou stranu jsem teď ráda, že mohu dočíst celý příběh najednou.

27.02.2023

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Odmyslete si obálku, protože ta se nepovedla a vůbec nám neukazuje, o co v knize vlastně jde a půjde. Vlastně ani nevím, koho by ten polonahý muž měl představovat, Knoxe těžko.

Hned na začátku je středoškolačka Ava pravděpodobně znásilněna, ale nic si z té noci nepamatuje. Neví tedy, kdo jí to udělal, ale musel to být jeden ze Žraloků, školních fotbalistů. Sama je chudá dívka z dětského domova na stipendiu mezi bohatými studenty prestižní střední školy.

O 10 měsíců později se vrací do školy, kde se možná pořád pohybuje pachatel. Nikdo jí znásilnění nevěří, mluví o ní jako o lhářce, práskačce a děvce. Ona se sem ale vrací kvůli svému mladšímu bratrovi Tylerovi, aby se mu dostalo dobrého vzdělání.

Hned první den jí někdo ve skřínce nechá anonymní milostný dopis. Napsal ho jeden ze Žraloků. Je to hloupý vtip nebo pravda? Do toho má s jedním Žralokem, Knoxem, dělat školní projekt.

S Knoxem má Ava minulost. Před tou osudnou nocí chodila s jeho nejlepším kamarádem Chancem, který ale od ní dal po té strašné noci ruce pryč. Její přítomnost na škole rozbouří u všech na tu noc vzpomínky, výčitky a podezření.

Někdo na škole chtěl viníka dopadnout a na Avě mu hodně záleží. Je to ten stejný člověk, který jí napsal ten milostný dopis? Vydrží Ava na škole, kde jí všichni nenávidí? Hrozí jí snad nějaké další nebezpečí?

Pro mě kniha přichází s poselstvím, jak moc je rodina důležitá. Pokud rodinu máš, pečuj o ni. Pokud rodinu nemáš, můžeš si ji vytvořit a pak o ni pečovat. Navíc je v knize nádherná romantická linka. Líbil se mi i konec před koncem, i absolutní konec. Připravte si hodně kapesníčků.

Nechci nic prozrazovat, protože tím příběhem si musíte projít. Je nádherný.

22.01.2024 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

K této sérii jsem se odhodlávala delší dobu, protože mě strašně lákala anotace, ale bála jsem se náročnějších témat. Na této sérii je skvělé, že už je dokončená, je to uzavřená tetralogie.

Jiskra v popelu je vyprávěna ze dvou pohledů: “otrokářky Laiy a válečníka Eliase. Každý bojuje po svém proti tomu, co si na ně osud přichystal. Laia se snaží zachránit svého bratra z vězení a Elias nechce být válečníkem Impéria. A oba si přejí svobodu.

Laia je pro záchranu svého bratra schopná udělat cokoliv a tak dojde k tomu, že se jako otrokářka ocitne ve službách kruté velitelky Šerosrázu. Tam je ve výcviku také Elias, velitelčin syn. Jejich cesty se protnou a vznikne mezi nimi vzácné a křehké přátelství.

Kniha pokrývá náročná témata jako otroctví, císaře, následnictví, mučení, odboj, povstání, špehování nebo válečnické zkoušky a nenechá Vás ani na chvíli vydechnout. Jsou zde lehce naznačeny i dvě romantické linky a já se už teď těším na 2. díl, do kterého se pustím v dalším týdnu.

Záporné postavy se zde neštítí doopravdy ničeho. A já si oblíbila některé z vedlejších postav jako Izzi, Keenana nebo Telumana. A jsem zvědavá, jak to bude s Helenou.

A protože je kniha z žánru YA fantasy, najdete zde také nadpřirozené bytosti jako ghúly, ifrity, džiny nebo Temnonoše.

Tato kniha je neotřelé fantasy, které maximálně doporučuji.

27.11.2023 4 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Miluji ten pocit, když mohu dát nějaké knize plný počet hvězdiček. V letošním roce se mi to, zatím, tolikrát nestalo a to je toto má 53. přečtená kniha v roce 2023. A tato kniha si to zasloužila. Dnes jsem ji dočetla, dala plný počet hvězdiček a už čtu 2. díl Tvoje vina.

U Noah a Nicka platí 2 definice - enemies to lovers a siblings to lovers. Chemie mezi nimi na nás tryská od první do poslední stránky a nelze je nemilovat. Nicholas je láska, i když si to o sobě ten kluk vůbec nemyslí. Postaral by se o Noah vždycky, ať by byla cizinka, dcera jeho macechy, nevlastní sestra, kamarádka, milenka nebo přítelkyně a to ji na začátku vysadil na opuštěné silnici a ujel.

Noah nám postupně odhaluje svá hrůzná tajemství a to nám jen dokazuje, jak silnou dívkou ve svých sedmnácti letech je. I Nicholas má svá nebezpečná tajemství, navíc nevěří ženám. Dokáže se Noah otevřít a začne jí věřit?

Nechci nic spoilerovat, protože tento příběh si musí každý přečíst a prožít sám. Chytí Vás a nikdy nepustí. Doufám, že se brzy dočkáme i překladu 3. dílu, protože španělsky neumím. Příští týden jde ven film tohoto dílu a já vím, že ho budu také milovat, protože casting je perfektní, mrkněte na to.

Mají stejné tetování, milují závody aut, jsou v tom sakra dobří a nemohou se nechat jen tak být. Jejich rodiče se vzali a oni se teď denně musí vídat. Nick má rád násilí, Noah má z násilí naprostý strach. Nick chce nejdříve od sebe držet Noah co nejdále, ale nakonec, aby ji ochránil, si ji chce držet co nejblíže. Ona je nevinná holka, která už dost trpěla. On je vinný muž, který už dost trpěl. Ona je dítě, on je téměř dospělý, dělí je od sebe 5 let. Jsou nevlastními sourozenci. Všechno by je od sebe mělo oddalovat, ale je tomu právě naopak.

Když Noah vyhraje závod snů, roztočí tím sled událostí, které se nakonec propojí také s její bolestnou minulostí a z naprosté tmy ji může zachránit pouze Nicholas, nikdo jiný.

Komu půjde o život? A dokáže se Nick doopravdy změnit? Co na to všechno řeknou jejich rodiče?

"Miluji tě od chvíle, kdy jsi řekla, že mě nenávidíš." Mercedes Ron ví, jak napsat dokonalou knihu. Doufám, že stejně tak bude dokonalá celá série. Doporučuji všemi deseti. Nádherná kniha, nádherný příběh, úžasní a tak opravdoví hrdinové. Děkuji za tak krásný zážitek z četby.

03.06.2023 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Včera/dneska v noci přečteno za 7 a půl hodiny. Nemohla jsem odolat. Věděla jsem, že kniha pokračuje tam, kde skončil 1. díl a jednoduše jsem potřebovala vědět, jak to se Sage příběhem dopadne.

Na začátku mám trochu pocit, že se Luca nechová podle vzorce z prvního dílu a trochu mě to ruší. Na druhou stranu on se asi chová podle vzorce ze začátku 1. dílu, kdy v ženách nemá důvěru a nechce se s nimi sblížit. Luca ublíží Sage, ale nevydrží to dlouho, protože mu na ní pořád záleží a tak je tu pro ni, i když ne romanticky.

Sage si nepřeje nic jiného, než být s Lucou, je to jediný muž, kterému se kdy přiblížila a do kterého se zamilovala. Ale její minulost jí brání s Lucou být, protože mu nemůže říct pravdu, abych ochránila Noru.

Co se ale stane, když minulost zaťuká, doslova, na jejich dveře a Sage už nemůže zabránit tomu, čeho se nejvíce obávala. Jak dopadne setkání Sage s Alanem? Jak dopadne setkání Lucy s Alanem? Co udělá Luca, až se dozví celou otřesnou pravdu? Co udělá Alan, až zjistí, že to už není pouze jejich tajemství? Dostojí své výhružce?

Prvnímu dílu jsem dala 9,5/10, tomuto dílu dávám 9/10, ale pouze proto, že jsem chvíli trochu ztracená v chování Lucy a také protože Sage tady, až na Alana, už tak moc neřeší svůj psychický stav a například polibek s Gavinem bych nečekala, a pár dalších věcí.

Velké drama na konci a epilog, který jsme všichni chtěli.

24.03.2023 4 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Ke knize mě přivedly 2 důvody - nádherná obálka a podobná tématika jako v knize Kde zpívají raci.
V první polovině knihy přemýšlíte nad tím, zda ti mimozemšťani existují nebo ne, v druhé polovině pochopíte, jak to bude v tomto příběhu.
3 osudy - Ursa, Jo a Gabe -, které se propojí.
Příběh dopadl nějak, je Ursa mimozemšťanka nebo ne?, ale já bych asi brala ten druhý možný konec.

Jako oddechovka dobré, ale žádnou velkou literaturu nečekejte. Ve srovnání s Kde zpívají raci je toto jen slaboučký odvar.

20.03.2023 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Před chvilkou jsem dočetla tento díl ... a jsem ho plná. Je to, zatím, nejlepší díl celé série. Četla jsem si několik komentářů dole a pod mnoho se mohu i já podepsat. V této knize je už skvělá také Manon, Třináctka a jejich dějová linka. S Dorianem jsem doopravdy trpěla. Aelin je jako Královna dokonalá a bez Jeřába a jeho výcviku a blízkosti by nebyla tam, kde je. Proto je dobře, že se k ní vrátil.

Největším zklamáním je pro mě, pořád, po prvním díle a začátku druhého, Chaol. Nevím, zda je to chyba autorky nebo doopravdy Chaola, ale vždyť to měla být velká, osudová láska, jak se to mohlo tak pokazit? Scény Chaola s Aelin mě doopravdy ranily. Myslím si, že když se vrátila, nebyla ještě rozhodnutá, zda za láskou k Chaolovi udělá tlustou čáru, ale potom, co jí řekl, vyčetl a jak se k ní choval, bylo rozhodnuto.

04.03.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tato série, Dvory, vyšla v ČR před osmi lety a našla si velké množství fanoušků. Pro hodně čtenářů to byly knihy, které je přivedly ke čtení či do světa fantasy. Já od autorky četla první celou sérii Skleněný trůn a maximálně ji miluji, proto jsem měla vysoká očekávání, která se ale nenaplnila.

Kniha je inspirována příběhem Krásky a zvířete. Máme zde lidskou dívku Feyre, která žije v chudobě se svými dvěmi sestrami a otcem kousek od zdi, která rozděluje lidskou a vílí říši. Rodina přežívá jen díky její schopnosti lovit. Jednou zabije vlka a to spustí sled událostí.

Feyre opouští svou rodinu a lidský svět, aby žila s netvorem Tamlinem, urozeným vílím mužem z Jarního dvora. Postupně zjišťujeme, kdo Tamlin doopravdy je.

Feyre tam žije snový život. Už není chudá, může odpočívat, jíst, procházet se v zahradách, kreslit, jezdit na koni, účastnit se slavností, ale vše není tak krásné a snadné, jak se na první pohled zdá. Jarní dvůr sužuje nákaza, víly mají omezenou svou kouzelnou moc a na obličeji masky, které je skrývají před světem.

Feyre hrozí ve vílí říši různá nebezpečí, ale je pod Tamlinovou ochranou. Když se naskytne příležitost, že by se mohla vrátit zpět do lidského světa, vlastně ani nechce. Nakonec je to ona, kdo by mohla zachránit Jarní dvůr před hrozivou Amaranthou. Co ale zmůže lidská dívka?

Příběh je strašně jednoduchý, chemie mezi hlavními hrdiny téměř nulová, hádanka tak snadná, že jsem ji uhodla napoprvé, úkoly nijaké a závěr tuctový. Jediné pozitivum je, že Maasová píše čtivě, tak to alespoň trochu odsýpá.

04.03.2024 3 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Tento nový fantasy svět naprosto miluji a knihu/sérii řadím mezi mé TOP romantasy knihy. Rovnou říkám, že se jedná o sérii a my si budeme muset počkat na přeložení dalších třech dílů. Bude to tetralogie. Autorka u nás bude stále oblíbenější, protože já od ní miluji také sérii Nespoutaná Aljaška.

Ale teď k tomuto příběhu. Naprosto skvělý nápad: jak se dostat ze současného New Yorku do fantasy světa plného osudů, králů, královen, princů, princezen, elfů, démonů, vzývačů, kněžek a dalších nadpřirozených bytostí.

Rovnou říkám, že je to poměrně komplikované fantasy, proto si dejte čas se v něm zorientovat. Všechny informace budou postupně vysvětleny.

Jednadvacetiletá profesionální zlodějka Romerie se ocitne v roli pětadvacetileté ybariské princezny, která je vězněna za vraždu krále a královny konkurenčního království Islor. Poslala ji tam mocná elementárka Sofie, aby zachránila jejího manžela Elijaha, kterého vězní osud ohně Malachi.

Jak se z této situace Romerie dostane? Je vinna, ale ona to nespáchala. Navíc to vypadá, že vstala z mrtvých. Do toho byla s princem Isloru zasnoubena. Ona je elfí princezna, Zander démonským princem, novým králem. Vše bude vysvětleno.

Romerie se seznamuje s Islorem, jeho zvyky, lidem a tajemstvími. Je vězněna a má být využita k vyšším účelům. Poznává se se Zanderem. Zander přemýšlí, jak se ze zlé a proradné Romerie mohla stát hodná a přemýšlivá princezna.

Jsme na královském dvoře, je tam hodně intrik. Království je pořád v ohrožení, protože předešlá Romerie musela spolupracovat s někým zevnitř. Zander má sourozence Anniku a Attica. Do toho je tam šlechta, která je proti Romerii. Navíc zjišťujeme, že někdo možná zná Romeriino tajemství.

Nejde to lépe popsat. Je tam mnoho nadpřirozena, fantasy, intrik, romantiky, přátelství, tajemství a psané je to tak čtivě, že jsem se za celých 525 stran ani chvíli nenudila.

Miluji, miluji, miluji.

Za knihu děkuji humbook_blogerům.

15.02.2024 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Příběh pokračuje přesně v okamžiku, kdy skončila první kniha a Laia s Eliasem se pokouší uprchnout ze Šerosrázu.

První kniha byla vyprávěna pouze z pohledu Laiy a Eliase, zde nám přibývá také vyprávění z pohledu Heleny, Eliase nejlepší přítelkyně a také nového Krkavce.

Laia a Elias jsou na útěku a Helena je ta, která je má na příkaz nového císaře Markuse dopadnout a zabít jako zrádce Impéria.

Pouto mezi Laiou a Eliasem je silné, nemaji mezi sebou žádná tajemství, ale pořád mezi nimi stojí také jejich city k Heleně a Keenanovi. Ty romantické linky zde autorka vystavěla neskutečně, vlastně fandím všem se všemi a nemohu se rozhodnout.

Padouchů zde máme hodně a každý z nich svým jednáním sleduje vyšší sobecké cíle, o Impérium jim nejde. Jen Helena je ta, která doopravdy myslí na Impérium a bude jí to stát doopravdy hodně. Sami uvidíte.

Představí se nám zde také Strážkyně duší, která převádí mrtvé a jedna z hlavních postav k ní bude mít hodně blízko.

V příběhu s námi zůstávají také Izzi, kuchta nebo domorodkyně Afya a objevují se nové vedlejší postavy, které také zamíchají dějem.

Laia se na cestě za záchranou bratra mění, jen si není jistá, zda k lepšímu nebo horšímu. Stojí mezi Eliasem a Keenanem a každý v ní vidí někoho jiného.

V tomto díle se blíže seznámíme s domorodými kmeny a kaufským vězením a krásně vše do příběhu zapadne.

Toto je úplně jiný druh fantasy, než na který jsem zvyklá, je opravdové, surové a nemilosrdné. Stejně jako v prvním díle, záporné postavy se zde neštítí ničeho. A líbí se mi, že se zde už mnohem více rozvíjí ten fantasy svět.

29.01.2024 4 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Od knihy jsem měla velmi vysoká očekávání, protože všude jen samá pozitivní hodnocení. Tak do 1/3 jsem neměla úplně ráda Callu, pak vlastně chvíli ani Jonaha, ale nakonec si to sedlo. Chemie mezi nimi fungovala.

Calle je 26 let a žije se svou mámou a nevlastním otcem v Torontu. Z dětství si nese křivdu toho, že ji opustil její vlastní otec a dal přednost Aljašce a pilotování jako bush pilot ve své letecké firmě.

V jeden den se pokazí úplně všechno - Calla přijde o práci, telefonát o nemoci jejího otce, se kterým nemluvila 12 let a rozchod s partnerem.

Calla tedy odlétá na týden na Aljašku, aby navštívila svého otce. Tam poodkrývá tajemství rozchodu jejich rodičů a toho, proč s ní otec přestal komunikovat. Seznamuje se s Aljaškou, která je přesně taková, jak jí popisovala její máma. Nebo ne? Táty pravá ruka, další bush pilot, Jonah se rozhodne, že jí ten pobyt pořádně znepříjemní.

Nebudu nic spoilerovat, protože kniha má velmi rychlý spád, tak ať si to můžete plně užít.

Proč hodnotím 4/5? Mám 3 věci, které neprominu: moc rychlá romantická linka, málo celkového času Cally a jejího otce a ocenila bych ještě více z Aljašky.

Ale něco mě utěšilo. Calla a Jonah mají ještě další díl Wild at Heart, tak to nebude všechno tak rychlé a plus také novelu Forever Wild, tak se na další díly moc těším, a očekávám, že hodnocení může jít ještě nahoru.

Kniha je jednohubka, od které se nebudete chtít odtrhnout.

09.01.2024 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Na tuto knihu jsem se chystala dlouho a měla vysoká očekávání, protože má všude samé pozitivní recenze. Hodnotím slabší 4kou. Ve zkratce bych knihu popsala jako “detektivka pro středoškoláky.

Máme tu Filipu, zkráceně Pipu, která se pro svůj školní projekt rozhodne přezkoumat vraždu a sebevraždu, která se ve městě stala 5 let zpátky. Zavražděna byla sedmnáctiletá Andie a z vraždy byl obviněn, ne odsouzen, Andin přítel Sali, který následně spáchal sebevraždu. Tělo Andie nebylo nikdy nalezeno.

Pipa nevěří, že byl Sali vrahem. Stejně tak jeho bratr Ravi. Velmi rychle se tito dva spojí a pátrají spolu. Zjišťují, že Andie nebyla taková, za jakou byla považována. To pozlátko okolo ní není pravdivé a ve městě je více lidí, kteří si mohli přát její smrt.

Pipa sepisuje protokoly, objevuje nové důkazy a skutečnosti a eviduje svůj vlastní list podezřelých. Jak už to v takovýchto knížkách bývá, i ona se ocitne v ohrožení svého života.

Kdo zabil Andie? Je doopravdy mrtvá? A spáchal Sali sebevraždu nebo byl zavražděn?

Kniha se čte skvěle, ale doopravdy by obyčejná středoškolačka zjistila více než policie nebo rodina Andie? Na to si budete muset odpovědět sami, ale knihu rozhodně doporučuji.

27.12.2023 4 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

(SPOILER) Tato kniha pro mě byla velkým a moc milým překvapením. Navíc to bylo mé první setkání s autorkou. Prvně mě kniha zaujala obálkou a navíc jsem toužila poznat dalšího českého autora.

Knihu jsem měla přečtenou za pár hodin čistého času, protože se četla naprosto lehce. Za mě je to taková YA romance na hraně NA, protože tam je pár lehce spicy scén.

Máme zde basketbalistu Nathana a vévodkyni Elenu. Nathan je nadějný basketbalista, který byl ale odsouzen za napadení, nyní ho čekají veřejně prospěšné práce a distanc od basketu. Elena byla celý život zavřená doma, samé zákazy, příkazy, domácí výuka, ale teď si vybojovala, že může nastoupit na univerzitu.

Vévoda Covington se z neznámých důvodů rozhodne Nathanovi pomoct. Nastěhuje si ho i jeho sestru Miu do domu a uzavře s ním zvláštní dohodu, která se týká i Eleny.

Elena si o Nathanovi myslí, že je to nadutý basketbalista a kriminálníky. Nathan Elenu považuje za namyšlenou princezničku. Máme tu krásné enemies to lovers.

Na začátku máte pocit, že Vám je všechno jasné, na konci ale dojde k několika nečekaným odhalením a událostem a to knize ještě přidá na přitažlivosti.

Byla to doopravdy kniha typu jednohubky, četla se sama, příběh krásně a jasně plynul a postavy byly sympatické, uvěřitelné a rozhodně mezi nimi byla cítit chemie.

Navíc si dokáži představit, že by i další postavy dostaly svou knihu - Ian, Natalie, Ryan, Cole , byli skvělí.

Za knihu moc děkuji @humbook_blogeri @humbook #humbookblogeri !

23.12.2023 4 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Od samého začátku na mě kniha hodila vibe Dawsonova světa, kdo pamatuje. Dva přátelé od dětství žijící u jezera a bojující s tím, zda jsou přátelé nebo něco více. Do toho někdo třetí.

Kniha se odehrává ve dvou časových linkách. Minulost a současnost se střídají. V minulosti rodiče třináctileté Persefony (Percy) kupují v Barry´s Bay chatu u jezera a tráví zde své první léto a pak všechna další. Percy se ihned spřátelí se Samem Florekem, který je stejně starý jako ona. Žije se svou matkou a o dva roky starším bratrem Charliem. Percy a Sam se stávají nejlepšími přáteli.

V současnosti je Percy třicet a víme, že už se se Samem a jeho rodinou nestýká, protože v minulosti udělala obrovskou chybu. Všechno zničila. Osud tomu chce ale jinak a oni se po dvanácti letech opět setkávají.

V minulosti je krásně vyobrazeno dospívání Percy a Sama. Nejdříve jsou doopravdy nejlepší přátelé, později mezi nimi ale vzniká silný cit, láska.

Tady musím říct, že je zajímavé, že se všude mluví o tom, že Percy udělala chybu a proto to dopadlo, jak to dopadlo. Já tady ale vidím, že to byl Sam, kdo dělal jednu chybu za druhou. A Charlie na to několikrát velmi trefně a rázně upozornil. Kdyby Sam neudělal všechno, co udělal, Percy by pak nikdy neudělala to, co udělala. Akce vyvolá reakci. Takže já to vidím tak, že na vině byli rozhodně oba. A podle mého trochu více Sam.

V současnosti mě neskutečně bavily úzkostné ataky Percy, ty autorka vykreslila uvěřitelně a já doopravdy cítila to, co cítí Percy. A také to, kdy a proč jí ty ataky vlastně začaly, to bylo velmi silné.

Dokážou se Percy a Sam přenést přes to, co se stalo v minulosti nebo už nic nezůstalo?

"Miloval jsem tě." "Já vím." Zlomila jsi mi srdce." "To vím taky."

Kniha se mi líbila. Četla se velmi rychle. Rozhodně doporučuji.

26.08.2023 5 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Tak tato kniha mě naprosto zničila, zlomila mi srdce. Úzkost jsem cítila od první do poslední stránky. Už z Prologu mi bylo jasné, že na nějaký happy end mohu v tomto díle zapomenout, ale, že to bude až tak srdcervoucí, to jsem nečekala.

Dávám 10/10, ale obávám se, že se budu z knihy nějakou dobu vzpamatovávat. Navíc netuším, kdy se u nás dočkáme 3. dílu Naše vina. Se snad kvůli tomu začnu učit španělsky.

Teď ale k ději. Stručně, jasně, bez spoilerů. Noah má své démony a rozhodně se není čemu divit, po tom všem, co prožila, v daleké i nedávné minulosti. Existuje pouze jediný člověk, který jí může z té temnoty dostat - Nick. Paradoxně si to ale jejich okolí vůbec neuvědomuje a od samého začátku jim hází klacky pod nohy a celou situaci s Noah ještě více ztěžují.

Bylo mi z toho po celou dobu tak smutno, protože jejich láska byla tak opravdová a hmatatelná, že jsem nedokázala přijmout, že se jim to všechno musí dít.

"Miluji Tě, Nicku, tak moc, až to bolí."

"Přestaň se bát, vždycky budu tvým světlem v temnotě, lásko."

Ten konec ... Nedokáži si představit, jak se z těch všech událostí a zjištění Noah a Nick dokáží vzpamatovat. Jsou v tom tak hluboko, že snad ani nevěřím, že se to za jeden poslední díl stihne.

04.06.2023 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Zde pro mě bude velmi těžké hodnotit. Nechci zde nic přímého spoleirovat, tak bude hodnocení pouze v náznacích. Ale ihned musím říct, že se vůbec neshoduji s většinovým názorem na tuto knihu.
Od samého začátku knihy jsem měla několik problémů s příběhem - bohatá holka, chudý kluk, žádná chemie mezi nimi a všeho moc - rodiče nepřijmou svého syna, protože je homosexuál, oddanost k rodičům, náctiletá těhotná na střední, černoch a bílá holka, muslimská holka a sociální sítě, a pak to velké finále. Nemám problém s tématy, myslím, že to jsou skvělá a vážná témata, o kterých je potřeba psát, ale proč je všechny nastrkat do jedné knihy?
A jak říkám, toto mě napadlo hned na začátku a to jsem ještě nevěděla, o co nakonec půjde.
Mickey je skvělá holka, ale vlastně úplně obyčejná, ničím zvláštní. Ale co si budeme? Doopravdy bychom to tak lehce, kdokoliv, přijmuli?
Myslím, že hlavní postavou příběhu je spíše Julian, jak říkám, žádné jiskřičky mezi ním a Mickey jsem neviděla, tak pro mě bylo těžké se na ně nacítit.
To už jsem byla více dojatá na konci, kdy měla svůj okamžik slávy Lilly.

Do dalších dílů této série se určitě v nejbližší době pouštět nebudu, jestli vůbec někdy. A to sérii Nedotýkej se mě také této autorky naprosto miluji.

19.05.2023 1 z 5