michaela8804 michaela8804 komentáře u knih

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Na začátku jsem se úplně ponořila do příběhu a asi tak do poloviny se nemohla odtrhnout, ale ke konci už jsem začínala nad příběhem trochu kroutit hlavou. Asi už mám dost příběhů, kde je jeden z hrdinů nějakým způsobem psychicky postihnutý zlou minulostí. Čekala jsem, že se Avery bude snažit svůj problém řešit dřív a nebude se neustále utápět v sebelítosti. Čtenář si musí počkat až na úplný konec, než se všechno rozuzluje. Mám pocit, že anotace popisuje příběh až příliš kriminálně. Ve skutečnosti, to totiž taková detektivka zase nebyla. Uvidíme, co přinesou další díly, kde je opět přímo krimi-detektivní anotace.

02.03.2018 4 z 5

O té noci O té noci Julie James

Z tohoto dílu jsem byla nadšená. Příběh mě pohltil, celé to bylo vtipné, zajímavé a vývoj událostí smysluplný. Julie je jedna z mých top autorek. Líbí se mi její schopné, pracovité a emanciopvané hrdinky a k tomu vlivní muži. Tahle série je perfektní. Nechápu jen posloupnost překladů jednotlivých dílů, to mi vážně hlava nebere. Pokud jde o Rylann a Kyle jsou dokonalá dvojka. Není tomu, co vytknout.

26.02.2018 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Doslova a do písmene pohádkový příběh. Už z anotace vyplývá, že námět se nemálo podobá příběhu o Popelce. Jsou tam drobné rozdíly, místo střevíčku - rukavička, místo legitimní dcery hraběte - nemanželská dcera, ale určitě to bylo poutavé a pro milovníky pohádek perfektní. Nebylo to tolik vtipné jako předchozí díl, ale zase to bylo mnohem romantičtější a žádné popírání vzájemných citů a sympatií. Pro mě osvěžující kniha, která mě nutila nepřestávat číst až do konce, a to nejen jeden díl, ale celou ságu roku Bridgertonových.

12.04.2017 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Výborně jsem se bavila! Dialogy​ mezi Kate a Antonym byly vtipné a zábavné. Kate se mi jako postava neuvěřitelně zalíbila, zase měla neskutečnou trpělivost. Je zajímavé, že zatím měly všechny mužské postavy nějaký problém s přiznáním si, že se zamilovali až po uši. Třetí díl láká svým pohádkovým příběhem alá Popelka, tak snad nezklame.

11.04.2017 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Tahle série o rockové skupině není špatná, přečetla jsem všechny díly a s každým dílem mám problém, protože mi tam nějaké skutečnosti, lépe řečeno styl autorčina psaní a pojetí příběhu, vadí. Občas je to až příliš nepřirozené a přitažené za vlasy a z obou hlavních hrdinů tam dělají blbce. Přijde mi to trochu nedotažené.
Na druhou stranu mě to nutilo dočíst to do konce a vždycky si vzít další díl. Dá se říci, že mě to nakonec potěšilo, takže jsem byla vcelku spojená, ale po ničem další už netoužím.

27.12.2016 4 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Příběh Evelyn a Davida nebyl špatný, ale něco málo mi tam vadilo. Chvílemi to bylo možná až příliš absurdní. Ve srovnání s druhým dílem byl tenhle horší.

25.12.2016 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Obsahuje spoilery.

Chápu, proč se čtenářům líbí tato série. Je to mega drama mezi dvěma hlavními protagonisty, ale občas mi to připadá už na hraně.
Mám několik bodů ohledně plotu a nemůžu se rozhodnout, jestli se mi to líbí nebo ne. Někdy se od toho nemůžu odtrhnout a někdy to prostě zahazuju a jdu od toho.

1. Podle mého názoru je vztah těchto dvou lidí založen na sexu. Což není zdravé, pokud chcete mít funkční vztah.

2. Alespoň na začátku se mi Eva zdá být „ženou lehkých mravů“. Tak snadno se mu vzdala. Proč?!

3. V některých situacích se Gideon jeví jako "děvkař" a provokuje Evu svým chováním. Koneckonců ji zná, tak proč to dělá? Beru to ale tak, že to není autočina chyba, je to normální mužský přístup a způsob jednání, takže nechci kritizovat spisovatelku za to, že v podstatě říká fakta.

4. Vztah mezi Evou a Gideonem začal docela rychle, podle mého vkusu.

5. Carry je obrovský kretén. V tuto chvíli je pro mi extrémně nesympatický.

6. Příliš mnoho sexu v této knize. Tímto tvrzením jsem překvapila sama sebe. Stále se nemůžu rozhodnout, zda je to dobré nebo ne. Podle mě je v této fázi vztahu na takové množství sexu brzo. Prostě jej používají k řešení problémů.

7. Ty matoucí výroky Gideona o tom dobrovolném sexu v jeho životě. Co to jako je za polopravdu? To ať radši neříká nic.

Důvod, proč se mi moc nelíbí tento druh příběhu obecně o lidech, kteří mají nějakou tragickou minulost, je to, že se s nimi nemůžu propojit na 100%. Protože se během čtení cítím víc vyděšená a jen na to doslova čumím. Na druhé straně musím obdivovat autorku, že umí přijít s tak bolestným příběhem.
Teď je to 3,5 * pro mě. Musím vědět, co se bude dít dál. Takže to s nima ještě nevzdávám.

10.10.2019 4 z 5

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Než jsem se pustila do této trilogie, resp. prvního dílu, četla jsem hodně recenzí, jak od českých čtenářů, tak i zahraničních a tak nějak mi vrtá hlavou, proč je tahle autorka a vůbec tahle trilogie v zahraničí tak oblíbená.
No není to pro každého, to jednoznačně. Já jsem se do tohohle příběhu zbláznila hned během prvních pár stránek.
Samozřejmě, Jesse je trochu cvok, ale Ava se mi hodně libí. Myslím, že je chytrá, nezávislá a svým způsobem i trochu naivní, ale to já jsem byla taky, protože mi prostě do poslední chvíle nedocházelo, co to ten jeho "hotel" vlastně je.
Ava s Jesseho chováním bojuje, snaží se tomu i porozumět a i se tomu vzpírá. Je to sice těžký boj, ale ona to nevzdává, opravdu se snaží mu porozumět a mě se to vážně líbí. Je chápavá, ale nenechá se tak snadno bez boje pokořit.
Jenom první díl má 500 stran a nebyla chvíle, kdy bych se nudila nebo si řekla, že už není o čem psát. Vůbec ne! Děj má spád, pořád se tam něco děje a nutí vás to číst dál. Jsem překvapená, že to Jodi, takhle zvládla a podle mého názoru ji to katapultuje mezi první příčky best selling autorek. Proto je v zahraničí tak oblíbená.

26.12.2018 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Egomaniac / Alfa samec se mi líbil mnohem víc. Bylo to chytlavé, zápletka dobrá, ale nemělo to takový drive jako Egomaniac. Líbilo se mi, že i když měl Chase problémy z minulosti, se kterými se nemohl pořád vyrovnat, nechoval se vůbec jako nějaký ufňukánek, i přesto všechno se snažil k Reese dostat a nějak to řešit a nerezignoval, možná na chvilku, ale pak rychle vystřízlivěl. Reese super, k té nemám nic. Možná bych uvítala více pohledu ze strany Chase a nejen jeho vyprávění z minulosti, ale právě i tu přítomnost. Suma sumárum velmi velmi dobrá kniha!

21.11.2018 4 z 5

O čem dáma sní O čem dáma sní Victoria Alexander

Dlouho jsem se takhle nezasmála jako právě při čtení této knihy. Nevím, jestli je to překladem nebo i originál je takový, ale jazyk, výrazy a slovní spojení, která jsou zde použitá jsou květnatá a občas neobvyklá, a to mě hodně bavilo. Opravdu, jak závan čerstvého vzduchu. Dialogy byly sehrané, zápletka výborná, Felicity byla extrémně sympatická a hlavně chytrá. Spousta legračních scén i dalších postav, jako například manželé Fernwoodovi a karetní partie. To mě nastartovalo a pak scéna s pistolí a pádem z balkonu byla naprosto dokonalá. V ten moment jsem se přímo dusila smíchem.
První díl jsem přeskočila, ale třetí si ujít nenechám.

08.11.2018 5 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Zhltala jsem to za jeden den. Musím uznat, že je to povedený příběh. Překvapilo mě, že v podstatě téměř do konce nevíte, kde se Samantha vzala a odkud je a a kdo je bez jakýchkoli náznaků. Všechno se začíná rozplétat až později. Mám pocit že v knize není úplně jasně uvedené, proč vlastně Cecilly udělala to, co udělala a Samantha taky. Epilog je taky takový otevřený a nic neříkající. Ale bavilo mě to, podle mě to stojí za to.

07.08.2018 5 z 5

Výtečník v jejím loži Výtečník v jejím loži Sabrina Jeffries

První díl byl jednoznačně lepší! Některé pasáže mě tady nudily. Oba hrdinové se k sobě sice hodili, jiskřilo to mezi nimi, ale nebylo to tak vtipné jako v tom předchozím příběhu. Občas se to už zbytečně táhlo a konec byl takový mdlý.

03.08.2018 4 z 5

Vévodkyně v přestrojení Vévodkyně v přestrojení Eloisa James

Vůbec mě to nebavilo. Bylo to chaotické, nedávalo to vůbec smysl. Jem je zhýralec, ale kdysi měl dokonalou manželku a všechno bylo perfektni, byl ukázkový manžel? Celý ten příběh je vzhůru nohama. Ani jsem to nedočetla. Jo a z Harriet udělala prkno, co se jen nechává osouložit. Prostě hrozný! Vtipné to taky nebylo, na žádné takové pasáže, kde bych se smála jsem nenarazila.

30.07.2018 2 z 5

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

Oproti předchozím epizodám jsem tuto četla podstatně déle. Asi to bylo tím, že už se příběh začínal zbytečně natahovat a nesmyslně komplikovat. Obdivuji Rylee za trpělivost s tím šílencem Coltonem. Ten chlap mě chvílemi vytáčel do nepříčetností, když se nedokázal srovnat s minulostí a prostě to té Rylee říct. Hrozně moc dlouho mu trvalo, než se pochlapil, i když to do něj horem dolem všichni hučeli! Každopádně trilogie je to suprová, moc mě to bavilo, i přes těch pár vytrhaných vlasů, které mě to stálo. :-D Autorka napsala ještě 4. díl o tom, jaký je Colton jako manžel. Ten si přečtu někdy v budoucnu s odstupem času. Zajímá mě ale ten 5. díl, který pojednává o Hadie a Becksovi, to si myslím, bude pořádná pecka, vzhledem k charakteru postav obou hrdinů. Hadie je divoká šelma a Becks je drsnej sexy (blond) pohodář. :-D

06.02.2018 4 z 5

Podvedený vikomt Podvedený vikomt Julia London (p)

Moje druhá kniha od J. London a první z této série. Námět super, ze začátku to mělo spád a bavilo mě to, ale postupem času jsem se začínala trochu nudit a už už čekala, kdy přijde nějaký zvrat. Myslím, že to autorka zbytečně natahovala a zbytečně vyplňovala.
Podle anotace je tento příběh nejzajímavější. Další ze série číst nebudu.
Závěrem můžu říct, že to byla dobrá kniha a doporučuji. Ideální pro ty, co mají rádi trochu tajemství a "převleky".

15.04.2017 4 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Druhý díl byl lepší než ten první, bylo to mnohem víc vtipné a daleko víc přirozené, než ten první. Není to dokonalé na 100%, ale zasmála jsem se u toho a příběh mě vážně bavil.

25.12.2016 4 z 5

Zamilovaný vévoda Zamilovaný vévoda Adele Ashworth

Ashworth je dobrá autorka a historické romány fakt umí. Líbilo se mi to, příběh zajímavý, hrdinové také.

09.12.2016 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Velmi záživný a dynamický i vtipný příběh, přečetla jsem jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout.

04.12.2016 5 z 5

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Byla jsem nadšená! Postavy i příběh byly výborně napsané. Perfektní ukázka toho, že sama autorka je právnička, protože obě postavy byly skvěle profesně situované. Tahle kniha je ideální pro ty, co mají rádi úspěšné lidi a dokaží si na jejich místě představit sebe. Pro mě je to zárovneň i motivační kniha.
Našla jsem v Julii James svoji oblíbenou autorku.

30.11.2016 5 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Četla jsem před dvěma lety v originále, hned poté, co jsem přečetla první přeloženou knihu od Julie James. Tahle spisovatelka psát umí, dialogy jsou vtipné, zápletka chytlavá, příběh krásně plyne, postavy perfektní. Bomba!
Sidney i Vaughn jsou spolu super. Zvažuju, že si to přečtu ještě jednou tentokrát v češtině.

13.12.2018 5 z 5