Miborrow Miborrow komentáře u knih

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Kniha vypráví příběh vyloučeného čaroděje Mrakoplaše a jeho druha Dvoukvítka, který se stává prvním turistou na Zeměploše. Díky této skutečnosti se obě postavy dostávají do různých dobrodružství, ve kterých se snaží všemožnými způsoby přežít... Kniha je čtivá, zajímavá, mohla by být více vtipná, místy je děj příliš osekán.

02.01.2022 4 z 5

Rozběhla se Carmen v tanci Rozběhla se Carmen v tanci Federico García Lorca

Kniha je poklonou ženské kráse a přírodě. Obojí nezná mezí a vždy nás dokáže příjemně překvapit. Jen se položit pod olivový háj s mísou pomerančů a naslouchat básním napsaným pod oranžovým sluncem... Básně jsou čtivé, lyrické, hodně metaforické.

28.12.2021 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Kniha plná sexu a erotiky vypráví příběh Beatrice Fuckinghamové, která je během svého života zasvěcená do nejrůznějších tajů lidského těla. Její počáteční zvědavost se s postupem věku mění na závislost, na kterou neblaze doplácí... Kniha je čtivá, jednoduchý děj, po chvíli je monotónní.

22.12.2021 3 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Příjemné čtení o zbabělém recidivistovi, který se schovává za své žertíky. Ty ho ovšem přivedou až do vězení, kde se setkává se skvělou partou vězňů. Jejich plán a tunel nemá chybu, nebýt Harryho a jeho ustavičného bojkotu... Kniha je příjemná, čtivá a lehce zaobalena humorem.

20.12.2021 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Již od prvních stránek na mne celý děj promlouval, a já si připadal jako Noah nezkušený v lásce, a jako Jude uzavřený do sebe a nikoho k sobě nepustit. Mnoha pasážích jsem se viděl a možná i proto jsem celou knihu přečetl tak rychle. Autorce velký dík za tak fascinující čtení. :)

17.08.2016 5 z 5

RU: Příběh vietnamské utečenky RU: Příběh vietnamské utečenky Kim Thúy

Velice zajímavý životní příběh, při kterém se i člověk zamyslí co je v životě důležité.

11.08.2016 5 z 5