MiaZ MiaZ komentáře u knih

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Kniha Holky z porcelánu byla pro mě návratem k filmu, který jsem viděla ve svých 16 letech a samozřejmě mě okouzlil; zpomalené záběry - lítání talířu - smích a plno vody, romantické a bláznivé snění dívčích let a samozřejmě problémy v tomto věku velmi podstatné:). Při četbě jsem se tak vracela na zpátek v čase a film mi stále v hlavě vytvářel snímky pozadí. Nevím, jak bych knihu vnímala, kdybych neviděla film a nezažila příběh ve svém dívčím věku?

10.08.2023 5 z 5

Jeho království. Jedenáct listů Marca Manilia Mezentiana z jara r. XXX po Kr. Jeho království. Jedenáct listů Marca Manilia Mezentiana z jara r. XXX po Kr. Mika Waltari

Od Mika Waltariho jsem poprvé četla knihu Egypťan Sinuhet. Po dočtení ve mě příběh ještě dlouho ožíval a přála jsem si, aby pokračoval dál. Kniha Jeho království se mi dostala do ruky po přečtení románu Člověk, který se stal Bohem (Gerald Messadié) a myslím, že to bylo správné načasování. Měla jsem pocit jako bych pokračovala dál na pouti s Ježíšem Nazaretským v odkrývání jeho poselství. Těším se na navazující román Nepřátelé lidstva.

17.07.2021 5 z 5

Klíče k domovu Klíče k domovu Alois Joneš

Moc hezký příběh. O lásce, touze k někomu patřit.

31.10.2020 5 z 5