Jeho království. Jedenáct listů Marca Manilia Mezentiana z jara r. XXX po Kr. přehled

Jeho království. Jedenáct listů Marca Manilia Mezentiana z jara r. XXX po Kr. https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67083/jeho-kralovstvi-jede-67083.jpg 5 556 556

Obliba Waltariho románů přechází z generace na generaci a mezi ty, k nimž se čtenáři stále vracejí, patří i Jeho království. Prostřednictvím dopisů své milence Tulii zde římský šlechtic Marcus Manilius Mezentianus vypráví o své cestě do Palestiny, která znamenala obrat v jeho dosavadním životě, přijetí křesťanství, příklon k prostotě a chudobě a tím objevení nového smyslu života.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Valtakunnan salaisuus , 1959

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jeho království. Jedenáct listů Marca Manilia Mezentiana z jara r. XXX po Kr.. Přihlašte se a napište ho.

Lilith7
20.05.2024 5 z 5

Krásný příběh, krásný překlad, dokonalá ukázka toho, jak si každý vykládá "pravdu" po svém :-)

Víla
12.05.2024 4 z 5

Waltari psát umí, mělo to pěknou zápletku i myšlenku, věrohodné postavy, historicky to trochu kulhalo. Četla jsem ovšem vydání z roku 1991 a k vydavateli mám výhrady. Tak droboučké písmo se obtížně četlo i s brýlemi.

tlllk
14.04.2024 5 z 5

Uveril som mu to tak, že som začal googliť či bol Marcus Manilius skutočne nejaký svätý. Príbeh je napísaný súčasným jazykom a stáva sa tak omnoho zrozumiteľnejší a pritom si ponecháva svoju mystiku a dával mi odpovede na otázky ktoré som si v rôznych podobách sám kládol pri čítaní Biblie. Možno to nie je pre každého, ale ja som si túto knihu užil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jeho království. Jedenáct listů Marca Manilia Mezentiana z jara r. XXX po Kr. v seznamech

v Právě čtených14x
v dalších seznamech6x