Mh200877 Mh200877 komentáře u knih

Kameň želaní Kameň želaní Jude Deveraux (p)

Prijemny pribeh s predvidatelnym zaverom, ale dobre sa citala :)

10.04.2016

Výlet Výlet Jude Deveraux (p)

Na mna trošku strašidelne na začiatku a celkovo trochu menej romanticke, ale knižku som prečitala jednym dychom. Nie typicka romanca, ale zaujimave.

10.04.2016 4 z 5

Šarlatové noci Šarlatové noci Jude Deveraux (p)

Krásna kniha plná napätia a agentov FBI. Nakoniec samozrejme zvíťazí pravá láska :)

28.03.2016 5 z 5

Zlaté dny Zlaté dny Jude Deveraux (p)

Podla mna dost slabe na tuto autorku. Prvych 50 stran som sa rozhodovala ci to neodlozim. Potom sa dej trochu rozbehol, takze to nakoniec nebolo az take zle, ale citala som uz ovela lepsie.

22.03.2016

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Slabšia ako ostatní Bridgertonovci, napriek tomu sa číta veľmi príjemne.

28.10.2014 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Zatiaľ najlepšia kniha zo série Bridgertonovcov. Pre mňa naozaj nežný, romantický príbeh. Asi ma zaujalo to, že Michael, napriek tomu že bol veľký sukničkár, tak veľmi Francescu miloval. Proste romantika, ktorá sa v bežnom živote len tak nevidí :)

12.10.2014 5 z 5

Jídlo jako životní styl Jídlo jako životní styl Petra Lamschová

Príjemne písaná kniha, ktorá približuje čitateľovi detaily zdravého životného štýlu. Na pár otázok som dostala odpoveď :) Priznám sa ale, že recepty ma príliš nezaujali, takže preto uberám jednu hviezdičku.

11.10.2014 4 z 5

Divoká láska Divoká láska Bertrice Small

No priznám sa, že na mňa bola kniha predsa len až príliš erotická. Áno viem, že všetky knihy tejto autorky sú písané v rovnakom štýle, čítala som ich naozaj dosť :) Tentokrát ma viac zaujal dej ohľadom vtedajšieho života šľachty a dvora. A trošku aj rozčuloval, pretože nikto v tej dobe nebol úplne slobodný. Ale to je dôkaz dobrej knihy, vyvolať emócie v čitateľovi :) Takže pokiaľ máte radi erotické knihy so zaujímavou zápletkou, tak určite odporúčam :)

11.10.2014 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Naozaj krásna kniha. Plná empatie a lásky, tak ako to má byť u romantických kníh :) Číta sa veľmi príjemne. Najprv som si myslela, že mi bude chýbať stĺpček lady Whistledownovej, ale dokonale ho nahladili listy od Eloise. Prajem príjemné čítanie :)

11.10.2014 5 z 5

Romantický pán Bridgerton Romantický pán Bridgerton Julia Quinn

Najprv ma to nejak nechytilo, ale potom pribeh nabral spad a vela som sa nasmiala. No a zaver tomu dodal tu spravnu ceresnicku na torte :) Urcite stoji za precitanie.

09.10.2014 4 z 5

Bál v Schofield Parku Bál v Schofield Parku Mary Balogh

Proste úžasná. Vždy ma baví, keď žena svojou bezprostrednosťou dokáže zmeniť muža :) Wulfric, ktorý v ostatných dieloch vystupuje ako nekompromisná hlava rodiny, tu konečne ukazuje svoju ľudskú tvár. Celkovo Bedwynovci sú vykreslení ako príjemná, dynamická rodina, ktorej členovia sa snažia nájsť životné šťastie :)

22.09.2014 5 z 5

Pravá láska Pravá láska Mary Balogh

Priznám sa, že pre mňa najslabšia zo série "láska". Na romantiku príliš smutná a plná bolesti obidvoch hlavných postáv. Asi bližšie k realite než ostatné diely, ale na týchto knižkách mám rada práve to, že sa človek dostane mimo sveta, číta jedným dychom a skvele si oddýchne. Nechám si ju ako súčasť série, ale už by som sa k nej asi nevrátila.

22.09.2014 3 z 5

Škola lásky Škola lásky Barbara Cartland

Trochu zdĺhavý príbeh a mala som pocit, že sa dej v podstate vôbec nerozbehol. Viac by ma zaujímalo čo sa stalo potom, ako spolu opravili sídlo, vrátili mu lesk...

19.09.2014 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Som v zajatí rodiny Bridgertonovcov, takže sa teším na ďalšiu knihu z tejto série :) Anthonyho strach zo smrti mi pripadal trošku prehnaný, ale kniha je veľmi príjemná, dobre sa číta a celkovo splnila moje očakávania.

19.09.2014 5 z 5

Alfred Hitchcock a traja pátrači Alfred Hitchcock a traja pátrači Robert Arthur jr.

Najlepšia a absolútna klasika :) Dnes už nezohnateľná, našťastie sa mi ju podarilo uloviť :)

16.09.2014 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Veľmi milá knižka o rodine Bridgertonových. Plná romantiky a vtipu. Už sa teším na ďalšie príbehy z tejto série.

14.09.2014 5 z 5

Nádherná predstava Nádherná predstava Susan Elizabeth Phillips

Prekvapivo príjemná kniha od ktorej som čakala čistý priemer. Veľmi dobre sa číta a príbeh ma zaujal. Určite stojí za to po nej siahnuť.

12.09.2014 5 z 5

Morušový strom Morušový strom Jude Deveraux (p)

Súhlasím s pirin. Recenzia od Weil je úplne scestná. Krásna kniha, ktorá vykresľuje príbeh manželky miliardára, ktorá sa po jeho smrti z úplnej "puťky" stane sama sebou a vyrieši príčinu prečo zomrel. Mám radšej historické romány, ale tento je môj obľúbený aj keď je zo súčasnosti :) Určite stojí za prečítanie.

07.09.2014 5 z 5

Saražin hřích Saražin hřích Tami Hoag

Pre mňa zaujímavé hlavne kvôli popisu života Amitov. Úplne iný svet.

07.09.2014 4 z 5

Kouzelné svatební šaty Kouzelné svatební šaty Debbie Macomber

Veľmi dobre napísaná. Jedna z tých zapamätateľných Harlequinok. Aspoň pre mňa :)

07.09.2014 5 z 5