mfajmanova mfajmanova komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čtenářský zážitek jsem měla předem zkažený tím, že jsem díky mediální kauze věděla, kdo je "vrah", takže asi nemohu soudit objektivně. Každopádně ve mně kniha nezanechala dobrý pocit, byla to jedna velká depka a mrzí mne, že jsem se do ní vůbec pustila.

13.10.2023 2 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

První polovina knížky mě moc nebavila, dokonce jsem chvíli uvažovala, že knihu odložím. Nakonec jsem však ráda, že jsem vydržela, protože druhá půlka se pak četla sama.

19.09.2023 4 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Opět jsem dostala od autorky přesně to, co jsem potřebovala a moje nadšení z této podařené série stále neutichá. Do čtení jsem šla s předsudky, že příběh nesympatické CeCe nebude nic moc, ale opak je pravdou. Jsem maximálně spokojená a těším se na další díl.

07.09.2023 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Oproti předchozím dvěma autorčiným knihám mne tato nijak zvlášť neoslovila a ani nebavila číst. Nebylo to vyloženě špatné, ale vidím v knihách Heather Morrisové sestupnou tendenci. Další její díla už vyhledávat nebudu.

13.11.2022 3 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Milá knížka povídek nejen pro kočkomily.

30.10.2022 3 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

Tahle knížka se trochu odlišuje od literatury, kterou si běžně vybírám, ale její čtení jsem si moc užila. Dostala jsem trošku osvěty, příjemného humoru a dokonce jsem se občas smála i nahlas, což se mi moc často nestává. Zpočátku mi dělalo trable skákání v časových linkách, ale později jsem s tím už počítala. Suma sumárum za mě příjemné čtení, určitě si přečtu od autora i další knížku.

28.09.2022 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Lars Kepler se mi hrozně dobře čte. Vyhovují mi krátké kapitoly, které mají spád. Jako i u jiných knížek ze stejné série, i v Lovci králíků bylo na mě až příliš mnoho surovosti, ale už s tím tak nějak počítám a příslušné kapitoly beru vždycky "jen jedním okem". Ze série mi teď chybí už jen Zrcadlový muž, kterého si určitě také nenechám ujít.

13.09.2022 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Dokonale vystavěný příběh, který mě bavil až do poslední stránky.

08.09.2022 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Krásné "pohádkové" čtení, které mě úplně pohltilo. Druhou polovinu knížky jsem se nemohla odtrhnout, dočkat se závěru a zároveň jsem si přála, aby příběh nikdy neskončil. Pokud se dočkáme pokračování, určitě si jej nenechám ujít.

26.08.2022 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tentokrát jsem se nějak nemohla prokousat ke konci. Poslední zhruba třetina knížky se mi četla dobře, ale předtím jsem se moc nebavila a dost jsem se ztrácela v postavách. Další díl si ale určitě nenechám ujít.

12.08.2022 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Příjemná knížka s netradičním námětem. První polovinu jsem doslova hltala, druhá půlka mi pak přišla slabší.

11.02.2022 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Moc hezký, poutavý příběh, který mne úplně vtáhl do děje, jako bych v paláci sama byla. Vzhledem k tomu, že jsem si knížku půjčila v dětské knihovně, nebudu asi věkově typická cílovka, ale ohromně mě to bavilo.

31.12.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Od Michaely Klevisové jsem přečetla už několik knih, tahle je však první, která mě zklamala. Chybělo mi tam napětí a sympatické postavy. Možná bylo chybou, že jsem nečetla, ale poslouchala audioknihu nebo je to tím, že jsem u autorky zvyklá na vysokou laťku.

06.11.2021 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Dočetla jsem jen proto, že nerada nechávám knížky nedočtené, ale nebavilo mě to, nepřekvapilo a další knihu autorky vyhledávat nebudu.

23.02.2021 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Vlastně mě kniha moc bavila, ale rozuzlení bylo pro mne překombinované a celý poutavý příběh mi to zkazilo. Mám z toho rozporuplné pocity a další knihu autorky si už asi nevyberu.

03.01.2021 3 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Krásné, milé povídky, které pohladí po duši nejen kočkomily.

03.11.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Příjemná, čtivá detektivka.

31.10.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Ze začátku jsem vůbec nechápala, o co jde a po pár stránkách jsem chtěla knížku odložit. Pak jsem otevřela asi v polovině, kousek se začetla a dala tomu druhou šanci zase od začátku. Po finálním dočtení mám chuť dát si to znovu, protože teď už by mi myslím ten zmatený začátek dával smysl.

20.10.2020 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Zajímavá, čtivá knížka od mistra svého oboru. Zhruba ve 3/4 knihy ale pan profesor přichází se svým radikálním odsouzením přírodní medicíny, se kterým se neztožňuji a od té chvíle jsem už knihu nečetla s takovým nadšením a obdivem.

06.02.2020 3 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Další krásný příběh, který pohladil mou duši. Tentokrát mě asi víc zaujala linka ze současnosti. Celkově mě těší celá série, která neztrácí s přibývajícími díly na kvalitě a každým dílem nás autorka zavede do jiného kousku světa.

10.10.2023 5 z 5