mewmew mewmew komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Další kniha z povinné četby, kterou sem vesele ignorovala. Však ňákej maník s píšťalou, kterej všechny odvede..a co jako?
A opět sem nakonec ráda, že jsem Krysaře přečetla. Rozhodně to předčilo očekávání a můžu jen doporučit.

13.10.2018 5 z 5

Pařížské dobrodružství a jiné povídky Pařížské dobrodružství a jiné povídky Guy de Maupassant

Maupassanta prostě můžu. Kniha se čte lehce a musím říct, že některé povídky zanechaly hodně silný dojem.

13.10.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Po knize jsem sáhla pro její vezkrze kladné hodnocení, ale nejspíš to nebude úplně můj šálek kávy. Četla se sice lehce, ale víc mě nudila, než bavila. Znovu už bych po knize nesáhla a další autorčina díla nechám na nějaký čas ladem...
A pro ddkk: zřejmě Vám uniklo, že ne každý musí být na větvy z toho, z čeho vy. Nechci se Vás dotknout, ale dost mi vadí tenhle přístup 'když se ti to nelíbí, taks to nepochopil, protože když se to líbí mě, tak se to musí přece líbit všem'. ;)

26.08.2018

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Velice čtivá kniha se zajímavým tématem. Z popisovaného dění jsem byla chvílemi dost rozčarovaná a naštvaná. A ani závěr nezklamal. Jen mi přišlo, že se všechno moc opakuje a cca od druhé poloviny knihy už mě nic úplně nepřekvapilo. Nicméně i tak stojí kniha za přečtení a můžu ji jedině doporučit.

26.06.2017 4 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Nemám ve zvyku nedočítat, ale u tohoto si nejsem moc jistá. Moc mě to nechytlo, občas se docela ztrácím, většina postav mě vůbec nezajímá a pár mě jich štve. A tak se tím vším pomalu prokousávám a stále doufám, že se to třeba zlepší, když už sem si v nějakym záchvatu koupila třetinu ságy.

01.06.2017

1984 1984 George Orwell (p)

Nechápu, že jsem Orwella tak dlouho ignorovala...no dobře, byl v povinné četbě, takže e-e a ne-e. Ale jsem ráda, že jsem se k němu nakonec dostala a myslim, že i další jeho knihy nenechám bez povšimnutí. Protože tohle byla pecka.

01.06.2017 5 z 5

Neznámá dramata Neznámá dramata Rudolf Richard Hofmeister

Chtěla jsem jednou zabít trochu času a široko daleko nebylo nic, než monografie od J. Jiráska (Rudolf Richard Hofmeister - Nezasloužený osud průkopníka literární fantastiky). A díky za to, protože jinak bych asi nikdy neobjevila Neznámá dramata.
Ač to nejsou zrovna veselé příběhy, jsou nádherně napsané a chvílemi na mne působily snad až naivně pohádkově...romanticky. Byla jsem z toho všeho tak nějak podivně, ale příjemně na měkko... Za sebe doporučuji všema deseti :)

19.02.2017 5 z 5

Sama bych si takovou knížku asi nikdy nepořídila, ale nakonec jsem docela ráda, že se ke mně nějakým omylem dostala. Příjemně napsané...taková milá oddechovka. :)

20.01.2017 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nejoblíbenější kniha mého dětství. Dosud toho spoustu odrecituji. :)

13.01.2017 5 z 5

Modlitby na těle Modlitby na těle Robert Irwin

Začalo to celkem zajímavě...ale. Čím dál jsem četla, tím víc mě to nudilo.

13.01.2017 2 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Příjemně čtivé, nenáročné. Líbilo se mi.

13.01.2017 5 z 5

Asi jsem čekala moc. Kniha se četla relativně dobře, občas mě trochu nudila, místy mi přišla zbytečně zdlouhavá, předvídatelná. Ve třinácti by mě asi bavila mnohem víc, takhle průměr.

13.01.2017 3 z 5