Metroušek Metroušek komentáře u knih

Návod na použití člověka Návod na použití člověka Vlastimil Marek

Výborná kniha o tom, jak přežít v dnešním světě, poučná jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší na duchovní cestě.

01.03.2017 4 z 5

Zářivá prázdnota - Průvodce Tibetskou knihu mrtvých Zářivá prázdnota - Průvodce Tibetskou knihu mrtvých Francesca Fremantle

Vynikající kniha, která vysvětluje Tibetskou knihu mrtvých. Podle mne její téměř nepostradatelný doplněk.

28.02.2017 5 z 5

Kámen mudrců: Výprava za tajemstvími alchymie Kámen mudrců: Výprava za tajemstvími alchymie Peter Marshall

Poctivé hledání současných alchymistů, které zahrnuje i pátrání v Číně a Indii, a dokonce i v Česku. Vhodné zejména pro začátečníky nebo jako odrazový můstek k dalšímu hledání.

26.02.2017 4 z 5

Taoistická detoxikace Taoistická detoxikace Daniel Reid

Výborná kniha jednoho z předních světových taoistických autorů, který se tématem detoxikace zabývá několik desetiletí.

24.02.2017 5 z 5

Tajné učení Tao Te Ťing Tajné učení Tao Te Ťing Mantak Chia

Důležitá kniha dvou předních současných taoistických mistrů, vysvětlující alespoň částečně dílo Starého Mistra, ten nestárnoucí evergreen, který bude moderní i za tisíc let.

23.02.2017 4 z 5

Kyvadlo - praktická kniha Kyvadlo - praktická kniha Markus Schirner

Velmi dobrá kniha pro práci s kyvadélkem. Moc jsem nevěřil jedné osvícené americké lékařce, která viděla energie, když mi doporučila, abych začal pracovat s kyvadélkem. Nicméně jsem to zkusil, a tato kniha mi opravdu pomohla se do těch věcí dostat. Dnes už kyvadélko nepoužívám, ale mělo - k mému překvapení - svou roli.

23.02.2017 5 z 5

Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Eva Francová

Ňam, ňam, ňam!!!

23.02.2017 5 z 5

Kuchařka ze Svatojánu - zdraví z kuchyně Kuchařka ze Svatojánu - zdraví z kuchyně Eva Francová

Ňam, ňam, ňam!!!

Prorok se vrací Prorok se vrací Josef Koenigsmark

Dobrý nápad s poctivým, ale nepříliš dobrým zpracováním. Škoda, Eliášův příběh by šel zpracovat jako daleko zajímavější sci-fi.

22.02.2017 2 z 5

Tomášovo evangelium : překlad s výkladem Tomášovo evangelium : překlad s výkladem Petr Pokorný

Že by konečně necenzurované evangelium? (:-) Tak nějak opravdu mohl hovořit Ježíš s esejskými. Není lehké tomuto evangeliu porozumět, ale čím dále dojdeme na duchovní cestě, tím více z něho pochopíme. Je třeba je číst a promýšlet opakovaně, a současně také praktikovat.

22.02.2017 5 z 5

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Skvělá knížka i film.

15.02.2017 4 z 5

Otevření energetických bran vašeho těla Otevření energetických bran vašeho těla Bruce Frantzis

Už jenom popis taoistického dýchání stojí za to. Dobrá, praktická kniha pro zájemce o vnitřní alchymii a práci na sobě.

14.02.2017 4 z 5

TAO - výbor z klasických taoistických spisů TAO - výbor z klasických taoistických spisů Jiří Černega

Pro mne zklamání. Naštěstí už existuje mnoho lepších taoistických knih.

14.02.2017 2 z 5

Tan tchien čchi kung Tan tchien čchi kung Mantak Chia

Kniha popisuje dobrý způsob, jak začít práci s jemnými energiemi.

14.02.2017 4 z 5

Tajemství Genesis Tajemství Genesis Tom Knox (p)

Velmi čtivá kniha, která opravdu zaujme, ačkoli je někdy překombinovaná a toho násilí je někdy až moc.

13.02.2017 4 z 5

Umění pěstování čchi a ozdravení těla Umění pěstování čchi a ozdravení těla Ma Li-tchang

Důvěryhodná kniha o omlazování a ozdravení těla.

13.02.2017 4 z 5

Malá encyklopedie taoismu Malá encyklopedie taoismu Vladimír Ando

Vynikající, erudované dílo o taoismu, neocenitelné zvláště pro zájemce o nesnadno pochopitelnou taoistickou vnitřní alchymii. Pokud se zajímáte o duchovní cestu, na tuto knihu se podívejte, překvapí vás, jako ostatně celý ten skvělý, inteligentní, s humorem a vřelostí pojatý taoistický světový názor. Na trhu je dnes spousta moudrých taoistických knih. Díky za každou z nich!

13.02.2017 5 z 5

Třináctý učedník Třináctý učedník Tom Egeland

Solidní kritika rozporů křesťanské věrouky na pozadí dobrodružného příběhu o nálezu velevýznamné hrobky v Izraeli. Nic pro katolíky. (:-)

13.02.2017 3 z 5

Tao zdraví, sexu a dlouhého života Tao zdraví, sexu a dlouhého života Daniel Reid

Tato kniha mne přivedla k taoismu a jsem za to panu Reidovi velice vděčný. Mám několik jeho knih a všechny jsou moudré, erudované a čtivé zároveň. Doporučuji zejména všem zájemcům o energetická cvičení.

12.02.2017 5 z 5

Zdraví díky tachyonu Zdraví díky tachyonu Andreas Jell

Výborný průvodce tachyonovými produkty (viz také Opitz, Wagner a Cousens), které mohou být přínosné spirituálnímu vývoji a zdravotnímu stavu člověka. Vyšlo také pod názvem Tachyon: Klíč ke zdraví.

12.02.2017 4 z 5