Mermaida Mermaida komentáře u knih

Světla jihu Světla jihu Nina George

Bohužel tahle kniha mi moc nesedla - asi zrovna špatná doba na čtení. Protože jsem dříve četla předešlé knihy autorky a všechny tři se mi líbily. Ale do Světel jihu jsem se nemohla vůbec začíst a několikrát jsem uvažovala, že knihu odložím. Nakonec jsem ji sice neodložila, ale bohužel mi kniha moc nedala. Pravda však je, že ke konci se mi četla už daleko lépe. Myslím si, že když tahle kniha čtenáři sedne, tak to určitě bude pohlazení po duši. Asi to má celé mít takovou kouzelnou a laskavou atmosféru.

28.08.2022 2 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Tahle kniha mě kdysi nalákala svojí krásnou obálkou a já od knihy čekala krásný pařížský román. Ale kniha v sobě ukrývala něco úplně jiného, pro mě čtivě né úplně uchopitelného. Hodně mi vydalo, že přímá řeč byla zanesena přímo do textu, bez jakéhokoliv rozlišení. Dost jsem se díky tomu ztrácela. Alespoň ten konec to u mě trochu zachránil.

10.11.2020 2 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Kouzelná kniha o Frankovi, který žije hudbou a gramodeskami.

18.04.2019 3 z 5

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Mě to bohužel neoslovilo.. Jediné co jsem četlla tak trochu s očekáváním, byla poslední kapitola: Agnes

31.01.2019 2 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Za mě ne! Příběh nijaký, plytký, zbytečně zdlouhavý a o ničem.
Knížka mě zaujala v akci KK - domnívala jsem se, že by mohlo jít o milou "love-story" - pro květen jak dělanou. Tak na to zapomeňte! Když už jsme se k romantice mohli pročíst, tak v tom knížka skončila! :-O Ke všsmu byl příběh dost předvídatelný, a kdyby se ztenčil o tak 150 stránek, možná by šlo přimhouřit alespoň jedno oko...
Přirovnání knihy ke knihám od J. Moyes mi přišlo dost zavádějící!

12.05.2018 1 z 5

Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa John Boyne

Zvláštní a hodně jiný příběh od J. Boyneho než bych čekala. Kniha mě nadchla a svým způsobem chytla za srdce, i když při čtení se může velice často zdát, že jde spíše o dětskou knížku :-) Ale to není tak docela pravda, na své si přijdou dospělí i děti, o to se Boyne postaral, a velice dobře.

19.04.2018 4 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Nečetla se mi zrovna moc dobře, plno pasáží mi přišlo rušivých, ale příběh sám o sobě je nápaditý a poutavý.

14.07.2017 3 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé A.J. Banner

V době čtení mi vadilo veškeré vyrušení zvenčí, nechtělo se mi knihu vůbec zavírat a odkládat. Měla čtivý a plynulý děj se zajímavou zápletkou. Konec na můj vkus trochu neurčitý, jak se nakonec Sarah zachová (ale to je můj osobní problém s "jasně" neuzavřenými konci). Jinak to ale pro mě byla příjemná kniha.
Rozhodně nebyla špatná, ale ani super výborná.

19.04.2017 3 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

milá a příjemná knížka - taková oddechovka :-)

01.03.2017 4 z 5

Horké i studené Horké i studené Ellery Queen

Ušlo - čte se lehce. Rychlý děj i rozuzlení.

28.02.2016 3 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Ze začátku jsem se nemohla začíst, pak už to šlo ráz na ráz. Příběh dvou sester je zajímavý, dá se říct i ze života, ale ničím mě nepřekvapil, ani koncem.. Sice jsem konec četla skoro s otevřenou pusou a napjatě, ale když jsem knihu zavřela bylo po všem. Trochu jsem z příběhu měla pocit, že je to Lanczová pro dospělé. Ale určitě si zkusím od Váňové ještě něco dalšího přečíst, třeba překvapí..

24.01.2016 3 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Moje druhá knižní detektivka - přišla mi lehce utahaná, a nesedlo mi časté střídání dějových postav místo rozdělení kapitol. Zápletka a rozuzlení bylo celkem napínavé. A do samotného konce jsem se pletla se svojí domněnkou kdo je vrahem.

17.01.2016 3 z 5

Hříšné vztahy Hříšné vztahy Petra Poncarová

Jak tu již bylo zmíněno - vyprávění ze 6 pohledů je zajímavý a kniha je s depresivním náhledem. Přesto mi přijde jednoduchá, ačkoliv mapuje běžný manželský život. A takové situace, co jsou v knize se kolem nás zřejmě dějí (a nejenom v manželství). Přesto nakonec strach ze změny a pohodlnost vítězí, přestože všechny postavy si v závěru knihy přejí něco jiného, než kam je autorka a život dovede. Čekala jsem od knihy daleko více.

13.10.2015 2 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Kniha mne sice zaujala, byla velmi čtivá a velmi "svá", ale asi jsem od toho očekávala něco jiného... Ke konci mi to přišlo už takové zdlouhavé, že to jak se to ukončilo, se to mohlo urychlit a takhle ukončit o pár stránek dříve, kdy to bylo už všem jasné...

27.02.2015 3 z 5