Merlinit Merlinit komentáře u knih

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Neuchvátilo. "Tajemství" omílaná stále dokola, patrně ve snaze udržet čtenáře v napětí působí spíš opačně (osobně mne přestávaly odpovědi zajímat), z lehce načrtnutých pohnutých okolností navíc vždy vylezlo něco zoufale banálního. Tohle asi raději ne, nudila jsem se.

11.02.2020 3 z 5

Bylinky pro děti a maminky Bylinky pro děti a maminky Magdaléna Staňková-Kröhnová

Výborná a inspirativní.

03.02.2020 5 z 5

Město jeden kámen Město jeden kámen Ladislav Zedník

Četla se těžko, líbila se moc.

03.02.2020 4 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Dobrá kniha, silný příběh, krásné čtení.

03.02.2020 5 z 5

Psychografie Psychografie Marie Machková

Zajímavá kniha.

31.01.2020 4 z 5

Diagnostika z obličeje Diagnostika z obličeje Kurt Tepperwein

Dobrá pomůcka.

28.01.2020 4 z 5

Já, Julie a dovolená Já, Julie a dovolená Dagmar Dandová

Překotně vyprávěný příběh, jen pramálo vtipný.

26.01.2020 2 z 5

Případy pro kriminálku Případy pro kriminálku Ladislav Beran

Jakási ukoptěná žoviálnost se táhne za všemi autorovými knihami jak zápach spáleniny, zde tomu nebylo jinak.

18.01.2020 1 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Rozjezd v příjemném tempu, pěkně se to četlo. Jak se příběh rozvíjel, zrychlovalo se tempo, v jehož víru se občas dostávalo čtenáři některých poměrně podstatných informací jaksi jen tak mezi řečí (buď to, nebo jsem třetinu knihy prospala) a ve víru posledních událostí bohužel příběh pozbýval na uvěřitelnosti na úkor konspirace. Škoda, zpočátku to vypadalo na slušnou knihu.

12.01.2020 2 z 5

Námluvy se zločinem Námluvy se zločinem Ladislav Beran

Páně Beranův strejcovsky žoviální styl mne nějak ne a ne nadchnout.

28.11.2019 2 z 5

Hra na anděla Hra na anděla Zdeňka Žádníková Volencová

Přečetla jsem toho v životě opravdu hodně, tohle mne dokázalo dojmout a to už se stává velmi zřídka.

24.11.2019 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Slušná kniha, dobré téma, jen mne autorčin styl tak nějak nevtáhl do děje.

24.11.2019 4 z 5

Tak pravil hlemýžď Tak pravil hlemýžď Stephen Clarke

Tak trochu čtení pro melancholiky, ale fakt roztomilé!

20.11.2019 4 z 5

Rakev bez nebožtíka Rakev bez nebožtíka Ladislav Beran

Nepřetržitá (a nepříliš duchaplná) plejáda otravných klišé. V jednotlivých povídkách by to možná nevyznělo až tak tragicky, v souboru povídek to bije do očí. Nevěstinec je VŽDY "dům laskavé neřesti", informuje-li galerka četnictvo, pak mu informaci VŽDY "hodí na ucho", přichází-li štábní strážmistr s informacemi za svým nadřízeným, pak jde VŽDY na "meldung", lehké děvy pak bývají (fakt nevím proč) hambářky (patrně od slova hamba), představený písecké kriminálky vrahům VŽDY "plete provaz", znásilnění je VŽDY komentováno "nechtěla jsem, musela jsem", jsou-li četníci zaúkolováni, pak mají VŽDY "nasypáno do žlabu"... Mohla bych ještě dlouho pokračovat, ale tahle kniha za to nestojí, její hodnota je jen v tom papíru.

20.11.2019 1 z 5

Počmárané nebe aneb vražedné stíny Počmárané nebe aneb vražedné stíny Petra Bačovská

Rádoby ohromující a poněkud hloupé.

20.11.2019 2 z 5

Rendez-vous s vrahem Rendez-vous s vrahem Ladislav Beran

Nemohu si pomoci, ale o páně Beranově inteligenci a smyslu pro humor nemám nikterak vysoké mínění.

09.11.2019 3 z 5

Nebudu nenávidět Nebudu nenávidět Izzeldin Abuelaish

I přesto, že kniha po stránce slohové nijak neohromila, ba ani bohatostím jazyka neoplývá, její výpovědní hodnota je obrovská. Dokonce mne několikrát dojala, zpravidla tam, kde Izzeldin není za mírotvůrce, ale kde z něho mluví otec rodiny.

09.11.2019 4 z 5

Básník a víla a další kriminální příběhy Básník a víla a další kriminální příběhy František Uher

Různí autoři povídek, různá kvalita. Čtení do vlaku či do čekárny.

07.11.2019 4 z 5

Nové případy četnické pátračky Nové případy četnické pátračky Ladislav Beran

Detektivní povídky pana Berana bývají na můj vkus až příliš lidové a žoviální a bohužel se snadno předávkují.

07.11.2019 3 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Zajímavé, idylické, laskavé a milé vzpomínání na dětská léta strávená na půvabném ostrově. Pobaví nejen Gerryho rodina, ale i celá plejáda přátel defilující před zraky čtenáře v pestrobarevném průvodu.

07.11.2019 4 z 5