Merlinit Merlinit komentáře u knih

Putování s Jožkou Šmukařem za písničkou a za vínem Putování s Jožkou Šmukařem za písničkou a za vínem Jiří Moc

Kniha potěší ty, kdo mají rádi lidovou písničku.

13.04.2021 4 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Žádná velká hloubka, ale poměrně příjemný příběh z období druhé světové. Filatelie je také celkem neokoukaná, romantická linka neurazila (i když ani nenadchla), jednoduché na čtení, nakonec proč ne.

04.04.2021 4 z 5

Palečkův úsměv a pláč Palečkův úsměv a pláč František Kubka

Nějak jsem si nevěděla rady, jak příběh uchopit. Postava hlavního hrdiny stojí za pozornost: jeho vzdělání, moudrost, hlad po vědění a touha sloužit své zemi, to vše je velmi sympatické. Hůř jsem snášela ublížený bolestínský sentiment, jehož je kniha plná. A je ho tam tolik, že mne popuzoval a z původně příjemného, intimního příběhu dělal agitku poplatnou době svého vzniku a devalvující celou knihu.

29.03.2021 3 z 5

Pražská zima Pražská zima Nikolaus Martin

Kniha je nesporně zajímavá a má vysokou výpovědní hodnotu. I přesto jsem z ní nebyla nijak nadšena. Autorův zvláštně neosobní a sterilní literární styl mne zkrátka nedokázal vtáhnout do děje.

12.03.2021 3 z 5

Nic není tak prosté Nic není tak prosté Květa Legátová (p)

Možná to není kniha pro každého, ale autorce se povedlo napsat inteligentní a opravdu zajímavé povídky. Já jsem nadšena!

25.02.2021 5 z 5

Prodaná Prodaná Zana Muhsen

Vysoká výpovědní hodnota trochu kompenzuje pokulhávající řemeslo.

21.02.2021 3 z 5

Prostě láska Prostě láska Eva Tížková

Kniha předčila očekávání. Jistě to není čtení pro každého, mně nabídla mnohé.

19.02.2021 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Ani nevím, co mě štvalo víc. Jestli fakt, že všichni byli v tak zoufalé situaci, nebo to, jak všichni byli profesně skvělí a úspěšní ve všem, na co sáhli. Možná to byla spíš skutečnost, že všichni ustavičné řešili, zda někoho milují (právě teď, v tento okamžik) a zda se s někým (často jiným) mají vyspat nebo ne nebo jak. Také mne rušil autorův slovník: jsme zvyklí z obecné češtiny na slovo "mlíko", není však důvodu, proč by je měl používat autor knihy, pokud je nevložil do úst některé nespisovně mluvící postavě. I výraz "Jde to poznat." patří ke stylistickým splaškům, a takových bylo v knize tolik, že mne ani netěší na všechny vzpomínat.

15.02.2021 2 z 5

Nezavěšujte se Nezavěšujte se Irena Obermannová

Póza? Snaha ohromit čtenáře? Sebepropagace? Pár zajímavých myšlenek, to možná ano, ale postavit na tom knihu?

03.02.2021 3 z 5

Nebezpečná cesta Nebezpečná cesta Zdeněk M. Veselý

Příjemná jednohubka. Zub času sice zahlodal, ale pořád ještě celkem milé čtení.

30.01.2021 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Velmi příjemná jednohubka.

11.01.2021 4 z 5

Gabra a Málinka 3. a 4. díl Gabra a Málinka 3. a 4. díl Amálie Kutinová

Líbila se mi víc, než první dva díly.

09.01.2021 4 z 5

Gabra a Málinka 1. a 2. díl Gabra a Málinka 1. a 2. díl Amálie Kutinová

Všem se kniha velmi líbí. Mně vlastně také, ale... Gabru většinou obdivujeme a smějeme se jejím kouskům. Až na mne, příliš často mi zatrnulo. Když si Gabra vlastní drzostí (obrovskou) vykoledovala vyšoupnutí před vrátka a donutila mladší sestru jít s sebou do světa, když Gabra poslala mladší sestru "nakoupit" do cukrárny s falešnou mincí, když Gabra zkusila hodit vlastní chybu na sestru a protože to nevyšlo, rozhodla se utopit jejího kocourka... Kolikrát Gabra ošidila mladší sestru spoléhaje se na její dobromyslnost... Cítím bezmoc slabšího dítěte, které ze zkušenosti ví, že nemůže vyhrát... Tohle mne pobavit prostě nemůže. Čtenáři často soudí Málinku, jenže zač vlastně? Za to, že je to hodné, tvárné dítě, závislé na mamince? To je snad v pořádku, ne? Má ráda zvířata, květiny, je blahem bez sebe, když přináší svým blízkým radost. S Gabrou se (někteří) možná víc zasmějete, ale s Málinkou je svět hezčí a milejší.

28.12.2020 3 z 5

92. policejní revír zasahuje 92. policejní revír zasahuje Ladislav Beran

Další přehlídka chvástavého "chlapáctví", významného pomrkávání a přisprostlého chvastounství.

03.12.2020 1 z 5

Verše Verše Jan Zajíc

Nehodnotím lidské kvality autora, vyjadřuji se pouze k jeho básním. Jsou různé: patetické agitky, kalná vyšplíchnutí zmučeného básníkova nitra i výkřiky plné zoufalství a beznaděje. A všechny kostrbaté, klopotné, jen tu a tam příslib nějakých budoucích kvalit, které možná přijdou...asi... jednou... snad...

25.11.2020 2 z 5

Návnada na vraha Návnada na vraha Roger Longrigg

Oddychové a zábavné čtení, bavila jsem se víc než dobře.

01.11.2020 5 z 5

Průšvihy firmy Neprakta Průšvihy firmy Neprakta Oldřich Dudek

I přesto, že pan Wintr nebyl humorista v pravém smyslu slova, kniha je zajímavá a zábavná.

01.11.2020 4 z 5

Veselá trilogie Veselá trilogie Erich Kästner

Vtipné, mile starosvětské. Báječné čtení!

01.11.2020 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zábavné, vtipné, neotřelé... Výborné!

18.10.2020 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Promyšlené, zábavné, strhující. Deaver v nejlepší formě.

12.10.2020 5 z 5