Palečkův úsměv a pláč

Palečkův úsměv a pláč

Historický román o rytíři Janu Palečkovi, šaškovi a příteli Jiřího z Poděbrad dává nahlédnout do vzrušené doby poloviny 15. stol. Autor líčí životní příběhy rytíře Jana Palečka, který byl společníkem a rádcem Jiřího z Poděbrad. Postava vyrůstá z tradičního pojetí králova šaška ve stoupence revolučních idejí pohusit... celý text

Autor líčí životní příběhy rytíře Jana Palečka, který byl společníkem a rádcem Jiřího z Poděbrad. Postava vyrůstá z tradičního pojetí králova šaška ve stoupence revolučních idejí pohusitských Čech. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11767/paleckuv-usmev-a-plac-11767.jpg 4.131
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Československý spisovatel

maryzka
12.04.2015

Nijak mě nezaujalo,pouze si vybavuji Palečkovu milostnou romanci jak skončila špatně a na tehdejší dobu i tragicky( úmrtí ženy při porodu)

Monnyska

Po rodostném čtení přišel konec a mě strašně moc mrzí, že kniha skončila. První historický román, který jsem přečetla a nezklamal. Doporučuji všem, kdo mají rádi historii :-)