Merlin_CZ Merlin_CZ komentáře u knih

Varovný signál Varovný signál Lee Child

další díl Jacka Reachera. nemůžu si pomoct, ale mě to prostě baví, zápletky jsou dobré, příběh také. Není to žádné bůhvíjaké, ale čtení na večer po práci, kdy se člověku nechce přemýšlet nad nesmrtelností chrousta, je to ideální.

09.04.2022 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

tuhle knihu (druhá od autora co čtu) jsem dal fakt na jeden zátah. super napsané, skoro jak kdybych tam byl a kdyby uz nebyla půlnoc a já nemusel vstávat do práce, tak bych to dal za jeden večer :)
určitě doporučuju :)

04.04.2022 4 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

výborně napsaný příběh z kterého ale mrazí. Jasně, v dnešní době už by to tak jednoduše neprošlo , ale i tak.
Přečetl jsem to víceméně jedním dechem a chystám se na film IceMan :)

23.03.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Sedmý díl serie mě bavil hodně, jen jak už někdo dříve zmínil, je poněkud otravné jak se v knize stále řeší kdo má nasazenou roušku, kdo nema, jak pod ní vypadá a podobně.
myslím, že jsme si toho za dva roky užili až dost, abychom to ještě museli číst v detektivkách.
Nicméně příběh dobrý a bavil.

20.03.2022 4 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

tak tohle fakt nebylo špatný :) už první díl mě bavil, druhý je ještě lepší :)
Chci další Kristýnu :D hned :D

08.02.2022 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Kolonie na měsíci a boj za osvobození od tyranů ze Země, umělá inteligence a revoluce. Zábavné čtení, už jsem to kdysi dávno četl v knihovně a teď jsem si to z nostalgie dal znovu. Pořád baví :)

31.01.2022 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Tohle bavilo hodně, sice jsem před touto knihou četl Spasitele a ten mi přišel o dost lepší, hlavně v té zábavnější části.
Nicméně tohle bylo taky dobré, hlavní hrdinka je fajn, není přehnaně "superžena" a přesto vše vyřeší.
Fajn čtení na dlouhé zimní večery :)

01.12.2021 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Druhý díl mě bavil snad ještě více, jsem zvědavý zda bude i třetí, konec by tomu napovídal :)
Každopádně jak jsem psal u prvního dílu, pro fanoušky Dexter a Hannibala Lectera prostě "must have" věc :)

13.10.2021 5 z 5

Pošťák Pošťák David Brin

kdysi dávno jsem viděl film s Kostějem Nesmrtelným v hlavní roli a konečně jsem si přečetl i knihu.
Fajn postapo, rozhodně bavilo :)

18.09.2023 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Výborně napsáno, akční, napínavé a hodně dobře se to čte.

30.07.2023 5 z 5

Spálená země: kniha první Spálená země: kniha první Jakub Hoza

výborné pokračování, jen mi to spíš přijde jako další díl knihy "projít ohněm" než přímo "do pekla a zpět"

29.07.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Parádní díl, tahle serie mě opravdu baví a rozhodně doporučuji, ideální čtení na dovolenou :)

19.07.2023 5 z 5

trvalo mi trošku déle, než jsem druhý díl dočetl, byl výbornej a stál za to, jen prostě první byl takový revoluční, druhý byl spíše takové rozvinutí.
ale rozhodně patří mezi moje nejoblíbenější knihy.

17.04.2023 5 z 5

Smrt zrozená v Praze Smrt zrozená v Praze Miroslav Žamboch

Docela mě to bavilo, jen hlavní hrdinka je až moc "nadpřirozená" hned ze začátku a chvílemi to bylo trošku moc rozvláčné. Nicméně jako odreagování na dovolené fajn :)

27.02.2023 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

další parádní detektivní thriller, výborně napsané, těším se na druhý díl.

12.02.2023 5 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

naprosto fantastická knížka, která se čte jedním dechem :D
a samozřejmě konec který bych nečekal - koukám, že autora přiřadím mezi oblíbené, protože už pacient mě hodně bavil a Pasažér snad ještě víc :)

29.01.2023 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Kdysi dávno jsem tuto knihu četl a dodnes ji řadím mezi jedny z nejlepších děl od Kinga.
výborně napsáno, četla se jedním dechem :)

26.01.2023 5 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

výborně napsaná invaze mimozemšťanů :)
Henleina mám opravdu čím dál radši.

09.01.2023 5 z 5

Koule Koule Michael Crichton

kdysi dávno jsem tuhle knihu četl a viděl film. Ten nebyl špatný, ale proti knížce je to prostě slabší odvar :)
Příběh mě bavil, něco nového se dozvěděl a o to jde asi nejvíc :)

29.06.2022 5 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Fajn dil. Bavil, odsypalo to, jen to psani v prvni osobe moc nemusim ;)
Kazdopadne klasicka reacherovina a doporucuji vsem, kteri maji JR radi ;)

11.06.2022 5 z 5