Merlin_CZ Merlin_CZ komentáře u knih

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

výborné. dal jsem to pomalu na jeden zátah a musím, se přiznat, že tohle jsem fakt nečekal. perfektně napsané, zábavné a hlavně napínavé.
Jdu na druhý díl a tohle rozhodně doporučuji.

22.04.2022 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

druhý díl snad předčil ten první. Výborně napsaná česká detektivka (i když ty české úplně nemusím).
Kopřiva je autor s docela velkým záběrem a baví mě čím dál víc :)

23.04.2022 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Tak jo, tuhle Kingovku jsem fakt dlouho odkladal, prave proto, ze vsichni tvrdili, ze tahle je nejlepsi a ja nechtel byt zklamany.
Zacal jsem cist vcera vecer a zhltl ji opravdu jednim dechem. A opravdu je to to skoro nejlepsi co jsem kdy cetl :D (na stejnem stupinku mam TO).

Takze rozhodne doporucuji, jen bych mozna poradil naplanovat si to tak, aby clovek nemusel byt vzhuru pomalu do rana, protoze proste nemuze prestat cist :D

31.08.2021 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

přečteno téměř jedním dechem :D kdysi jsem viděl i film, ale na knížku to prostě nemá.
Kinga mám rád a i když někomu nemusí sedět ty podrobné popisy, mě to baví :)

13.01.2023 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

výborně napsaný spíš thriller než horror. každopádně mi Kingův styl sedí jak zadecek na hrnecek (at tu nepisu sproste) :)

17.01.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Fantastické čtení, zábavné, napínavé, fakt mě to hodně bavilo.
Nejlepší jsou rozhovory s Rockym :)

29.11.2021 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

tak tohle byla pecka :) Billy Summers je prostě ... to se nedá popsat, to se musí přečíst.
Rozhodně doporučuji, nebudete se nudit :)
btw narážky na osvícení a hotel Vyhlídka byly pecka :)

15.06.2022 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Výborný zábavný akční a hlavně krvavý příběh.
Komando žoldáků proti celému peklu, z lidí, teda spíš lidských duší (asfalťáků) se tam dělá úplně všechno, trubky, stromy, tráva .....
Sakra tohle mě bavilo, sice to bylo hodně dlouhé, ale i tak jsem to přečetl na jeden zátah a parádně se bavil. Pár týdnů předtím jsem četl od Bureše Inferium což je ve své podstatě podobný příběh, ale tenhle byl teda lepší :)

Naprosto vede doktor Holofaust s polní lopatkou :)

06.04.2022 5 z 5

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

pro mě trošku návrat do dětských let, když jsem to četl kdysi. Taková hodně počeštěná kovbojka, takže místo ranče je statek, místo kovbojů honáci ale prostě bavilo pořád. Prostě jsem se zase vžil do doby, kdy jsem tuhle knížku hltal s baterkou pod peřinou :)

02.11.2021 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Výborně napsáno, sice jsem podezřelého tušil, ale i tak to dopadlo ještě trošku jinak a nečekaně. Určitě doporučuji.

02.08.2023 5 z 5

Poklad na Stříbrném jezeře Poklad na Stříbrném jezeře Karel May

Klasika meho mladi. O velikonocich jsem byl v Chorvatsku a navstivil jsem i Stribrne jezero, tak jsem si k tomu precetl i knizku. Pribeh je tam sice trosku jinak nez film, ale porad to ma tu atmosferu co si pamatuju z detstvi ;)

19.04.2022 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

První díl série psal F. Kotleta a myslím, že Kristýna je hodně důstojný nástupce. V podstatě jsem nepoznal rozdíl a to je určitě dobře, Dokonce mě napadlo, zda Kristýna není další alias Kyši/Kotlety :D
Koho baví scifi s ufony, tuny rozježděných střev, utrhaných hlav a mozků v rozletu, ten se tu určitě bude bavit stejně jako já :)

14.09.2021 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

pořád pecka. Kapitán Bouchač a Lord Mrdák brázdí vesmírem a dělají to co umí nejlíp - bordel :D
všechny díly mě bavily, narážky super, vtipy také ...
jen malý spoiler : že existuje Kor-Fa už víte, ale víte že existuje Bor-Fa :? a kapitán Bouchač s Agou si to Bor-Fa hezky užili :)

04.07.2022 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

výborně napsaný příběh o poválečném Německu, co se vlastně dělo v posledních dnech války, jak SS kameraden obětovali tisíce vojáků wehrmachtu a sami si hezky se zlatými cihličkami zmizeli do Argentiny .... hodně čtivé, napínavé a rozhodně doporučuju.

27.04.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

šestá kniha série se četla výborně. zhltl jsem ji pomalu za jeden den a bavila hodně :)

18.03.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Výborná knížka od Kinga. Hodně mě bavila, popisy vězení, vězňů a jejich poslední cesty po zelené míli k "jiskřákovi" jsou hodně dopodrobna, takže máte pocit, že to vidíte přímo před sebou.
Jediné mínus je jak skončil pan Jigles. Toho mi bylo i líto.

24.09.2021 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Serii s HH mam opravdu rad, dobre se to cte, jasne, vetsinou clovek vraha odhali docela rychle, ale o tom to prece neni :) rozhodne doporucuji vsem priznivcum HH :)

15.09.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

výborný díl, skvěle jsem se bavil a popis země po invazi, ten je tak krásně živě napsaný, že jsem to úplně viděl před sebou :)

24.02.2023 5 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Výborně napsané postavy člověka vtáhnou a prostě nepustí, dokud to nedočte. :) a konec - ten je taková ta třešnička na dortu, úplně jsem ho nečekal ale paráda.

24.10.2022 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

paráda. Je teda pravda, že ten začátek může hodně lidí odradit, ale příběh mě vtáhl a nepustil dokud jsem to nepřečetl do konce.
Jen ten konec jsem opravdu nečekal :D
rozhodně doporučuju :)

25.03.2022 5 z 5