Mercatino Mercatino komentáře u knih

Grandville 5: Force Majeure Grandville 5: Force Majeure Bryan Talbot

Snad to není konec, protože takové kvalitky je tu málo. Proč ten komiks nemá alespoň 30 dílů. Chápu, že je to těžké dát dohromady, ale kdo si má od toho odvykat? Klidně bych četl jednoho antistresového Grandvilla jednou za den.

Zakončení bylo opravdu na úrovni a jak se dalo čekat LeBrock to zvládl jak se patří, ale byly chvíle, kdy mi jej bylo hodně líto.

18.10.2019 5 z 5

Kasta metabaronů Kasta metabaronů Alejandro Jodorowsky

Tak tady se těžko hledají slova, která se dají přirovnat k dojmům, jež po přečtení zůstaly uvnitř mého srdce. Metaepický komiks moji duši rozmetal na kusy, a pak jí zase stmelil v jedno. Božííí počtení, ke kterému se jednou vrátím, třeba se svými dětmi, protože tady jedna porce nestačí. Ty pocity při čtení byly tak intenzivní, drásající, doslova jsem měl pocit, že uvnitř komiksu je pulzující vesmír, který si tak nějak žije svým vlastním životem.

01.09.2019 5 z 5

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Jiné než všechno ostatní co jsem kdy četl. Po dočtení jsem měl pocit, že upřímnější už to být ani nemohlo, prostá krása.

13.08.2019

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

Překvapilo mě hluboké rozkreslení charakterů dvou hlavních hrdinů. Se smutkem jsem si zavzpomínal jak jsem i já prožíval svůj duben mládí. Bohužel jsem tehdy o Foglarovkách nevěděl a dodnes mě to mrzí, že jsme se nepotkali dříve.

10.07.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Bible každého člověka, který se chce vyhnout závislosti. Příručka pro rodiče. První pomoc pro začínající narkomany.
Tato sonda do trosek dětské duše mě odrovnala jako zlatá rána. Ta dítě nemělo, kde a jak žít, na jejím místě by většina čtenářů asi dopadla úplně stejně.
Jen mě tak pobavilo, jak vypadal tehdejší svět v roce 1977 v Německu a jaká mládež náctiletých byla vychovávaná v Československu :)

15.01.2019 5 z 5

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Krásný kontrast mezi povinnou školní docházkou a rozvojem v skautském oddílu. Kniha je úžasným vstupem do duše chlapce, který bojuje o svou čest, jako nikdo jiný. Nebojuje jen o první místo s třídním frajírkem Rudou, ale také o místo ve světě, ve kterém chce sám zůstat mužem. Tato knížka zůstane krásnou vzpomínkou na dnešní krásný slunečný den.

20.08.2018 5 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Otevřená zpověď, která odhalila démona ze všech jeho stran a úhlů. Možná máme štěstí, že Jack London začal pít a podal lidem toto svědectví. Je to kniha, která může zásadně změnit život, protože Jack bude přemýšlet o alkoholu za Vás, tak jak se sami nikdy neodvážíte.

28.05.2018 5 z 5

Život plný utrpení Život plný utrpení Robert Kirkman

Vrtačky, kladiva, hořáky, hřebíky- masakr je na světě a byl to bestiální zážitek . Naši hrdinové objevili nový a neznámý strach a totiž strach ze SEBE SAMA. Tento díl, ukazuje na nové zrůdy, které se skrývají uvnitř nás, proto je tento díl vyjimečný, protože jasně ukazuje, kam se tato serie asi bude ubírat.

25.05.2018 5 z 5

Touha je slepá Touha je slepá Robert Kirkman

Zabijeme všechny zombie, ale první se postřílíme všichni navzájem a ještě si předtím rozbijeme dršky :) Komiks mě nepřestává uchvacovat v tom, že se řeší všechno možné a přitom nic. Dokonalé.

25.05.2018 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Skupina lidí. která zázračně přežila proti obrovskému množství TÉMĚŘ nepohyblivých zombií :D V tomto komiksu jde pouze o jedno a to jsou mezilidské vztahy, kde ZOMBIE fungují jako DEKORACE, na což si zvyknete :)

24.05.2018 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Kniha Milý Johne mi pořádně rozhodila bublinky, opravdu jsem nečekal, že to na mě tak zapůsobí. Posledních 50 stránek, jsem už bez kapesníku ani nemohl číst, a vlastně i když si teď po pár hodinách na to vzpomenu tak se mi derou slzy do očí.
Knížka je jednoduchá, psaná tak, jako by to vyprávěl každý z nás. Pěkné na této knize je fakt, že ač již na začátku přesně víme jak se příběh bude vyvíjet, konec překvapí.

+ kniha má spád jako vodopád, přečteno na dva zátahy
+ John, Savannah i Tim jsou dokonalá trojice
+ hrdiny jsem chápal a vytvořil jsem si k nim krásné pouto
+ jestli se ještě někdy zamiluju, tak si tuto knížku přečtu ještě jednou
+ sice je to román pro ženy, ale i jako kluka mě to přesvědčilo o tom, že si přečtu od autora další knížky časem :)

Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2017. - kniha, jejíž první věta je otázkou
Dnes se ještě podívám na film a zkusím si udělat porovnání.

06.08.2017 5 z 5

Odhalené emoce Odhalené emoce Paul Ekman

Čekal jsem úplně, ale úplně něco jiného. Protože mám pocit, že občas nedokáži ovládat své emoce, zakoupil jsem si tuto knížku jako pomoc a řešení.

Nebylo to ono, ale stálo to za to. Autor je velice skromný, s radami pro čtenáře zachází velmi opatrně a sám říká vše na pravou míru, že práce s emocemi je velice náročná, a že způsobů jak zvládat své emoce mnoho není. Na knize se mi líbil autorův opatrný a vědecký přístup.

Kniha se mi četla dosti těžce, jelikož jsem při čtení procházel jakousi sebereflexi, a jak autor kolikrát vybízel vzpomeňte si na nějakou situaci, kdy jste např. pociťovali hněv. Prožíval jsem u čtení velmi náročné chvilky, kdy jsem musel uznat, kolik to krát jsem se zachoval velice nesprávně. Každé obrácení do sebe bylo bolestivé, ale nakonec mi tato kniha pomohla pochopit důležitou věc, že vnímat svoje vlastní pocity v počátcích a vyhodnocovat jejich dopady je stejně důležité jako vnímat pocity ostatních.

Knihu určitě doporučuji i z důvodu, že je doplněná spousty fotografii, kde se vysvětluje jak každá emoce vzniká. Pomohlo mi to pochopit výrazy tváře lidí, u kterých jsem cítil, že cítí vůči mně nějakou emoci, ale nebyl jsem si tím jistý. Nyní jsem si jistý, že má skorotchýně cítíla vůči mě pohrdání. Ten výraz tam jsem u ní vídal nepřetržitě.

Další věc, která se mi líbila, je rozdíl mezi úsměvem falešným a upřímným. Je tomu věnovaný velký prostor a považuji to za jednu z nejcennějších částí knihy.

23.07.2017 4 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Další knížka mistra Pavla Čecha, která mě pohnula k uvolnění slzných kanálků :) Je to knížka o zahradě, kterou člověk nosí v sobě samém a kterou nezničí čas ani nic jiného. Myslím, že konečně máme opět knížky a na které můžeme být pyšní.

16.05.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tato knížka udělala čest všem Českým sklenářům a dokázala, že český sklenit ještě žije. To byla jízda. Kniha chytne a nepustí. Pokud jí nepřečtete najednou, budete na ní myslet před spaním, i když ráno vstanete a nakonec i během celého dne. Největší silou této knihy je myšlenka a děj, který se točí kolem sklenářů. Největší slabinou je plochost a povrchnost, jakoby spisovatelka někam spěchala a spoustu věcí jen tak bez rozmýšlení tam napsala, což je škoda, protože kniha má potenciál energie čirého sklenitu.

Každopádně cítil jsem, že knize chybí pár věcí. Jasnější vysvětlení charakterů a motivů postav. Dále při takovéto knize, kdy celá družina cestuje v průběhu knihy po vymyšleném světě, by jsem uvítal MAPU, aby jsem alespoň s družinou mohl cestovat společně prstem po mapě.

12.04.2017 3 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Vždy jsem věděl, že dělám chybná rozhodnutí. Mnoho takových věcí, kterým jsem nepřikládal velký význam. Tato kniha mi jasně ukázala, že pokud děláte špatná a chybná malá rozhodnutí, tak takové chyby se můžete dopustit i při rozhodnutí velkém a důležitém pro život. Kniha je přínosná i přesto, že nedává konkrétní návod JAK, ale řeší otázku PROČ. Experimenty jsou opravdu zajímavé a docela dost pobaví. Shrnutí poté v jedné větě nebo odstavci bylo zcela jasné a říkalo jednoduše, že chyby pokud si uvědomíme, můžeme napravit a můžeme na nich pracovat. Proto se mi tato kniha líbí. Pan Ariely nám ukazuje v této knize směr, ale cestou musíme jít sami.

25.03.2017 5 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Tak tento komiks jsem si dal hned po probuzení na nedělní snídani a musím řícii, že tak úžasné ráno jsem již dlouho neměl. Rozhodně kvalitní komiks, který mi kvůli své jednoduchosti a přímočarosti dlouho zůstane ležet v hlavě. Kresba je pohlcující a občas jsem civěl na některé ilustrace jen tak bez přemýšlení, uchvácen. Pro mě jasná volba, tento komiks je nutnost do sbírky.

19.03.2017 4 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Páty Elefant je taková bokovka na hodně vysokém levelu. Hlavní hrdnina v tomto díle mi přišel téměř jako speciálně vycvičený voják tajného superkomanda :)

27.02.2017 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kdo si myslí, že láska je předem daná jednoduchá přímočará záležitost, ať si přečte tuto knihu. Knížka si tak trošku kousne do každého z nás. Vztahy v knize jsou opravdové. Každý vztah začíná metaforou. Franz, Tomáš, Sabina, Tereza milovali co jiného , než své vlastní představy o tom, jaký je jejich partner :)

24.08.2016 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Činy popsané v této knize, jako by ani nemohly být pravda. Přečteno jedním dechem. Masakr ...

27.07.2016 5 z 5

Zvířata jsou naši bratři Zvířata jsou naši bratři Edgar Kupfer-Koberwitz

Knížka "nutí" k zamyšlení a přehodnocení toho, co je pro naši společnost normální. Proč vůbec nepřemýšlíme nad tím, co děláme a jak se chováme? Autor nenásilně popisuje svůj pohled na živé bytosti. Nemůžu jinak, než souhlasit s tím, co je v knize popsáno. Tento autor je pro mě velkou inspirací. Kéž by více lidí přemýšlelo alespoň z části podobně.

Osvětim začíná tam, kde člověk stojí na jatkách a pomyslí si - vždyť jsou to jen zvířata. Theodor Wiesengrund Adorno

26.07.2016 5 z 5