Měnící Měnící komentáře u knih

Diagnostika v čínské medicíně Diagnostika v čínské medicíně Giovanni Maciocia

Velká kniha, počtem svých stran i svou kompletností. Nejsem odborníkem na čínskou medicínu, a tak mám pocit, že bych neměl hodnotit, ale domnívám se, že tato kniha není vhodná pro laiky, protože od jednoho příznaku k diagnóze a pak ke komplexnímu vyléčení nemusí vést krátká a jednoduchá cesta. Co obdivuji na knize je to, že pokud jsem se předtím nedostal k popisům nějakých příznaků, tak tady jsou.

17.05.2024 4 z 5

Šťastné dny Šťastné dny Gabrielle Bernstein

Překlad úspěšného originálu. Autorka lehkým stylem popisuje svou cestu od hodně nepříjemných stavů až k cestě z nich ven. Popis se mi zdá vydařený, obsahuje řadu dobrých rad, které podle mého opravdu fungují, a vystihuje i to podstatné, ale ta daná osoba potřebuje být na to správně nastavená, být ve správném okamžiku na správném místě, A to je i problém této knihy. Americký trh je veliký a pokud si kniha najde jednu desetinu promile čtenářů tak je to bestseler. V Čechách ale to úspěch už tak velký nebude. Já se snažím postavit traumatu už asi 10 let a tedy vím, co u mě zafungovalo a co ne, a tato kniha už mi nemá v podstatě co nabídnout. Domnívám se ale, že může pomoci někomu, kdo je na začátku cesty a teprve se rozhlíží. Může pak načerpat na cestu optimismus a přibalit pár dalších věcí do baťůžku.

17.05.2024 4 z 5

Kouzelná mapa Kouzelná mapa Colette Baron-Reid

Knihu Kouzelná mapa mapa jsem nikdy nedočetl, skončil jsem asi ve čtvrtině, možná to znáte, když vám něco nesedí, a ne a ne to dočíst. Možná úplně neladím s autorkou. I tak jsem se nechal inspirovat a používám již několik let, a přijde mi to úžasné. Když si "náhodou vzpomenu, a "mám čas třeba v metru, ve vlaku, v autě při delší cestě jako spolujezdec :-) a nechám v sobě vyrůst živé obrazy, kde vlastně jsem - les pole hory zahrada továrna, jaké je počasí - bouře slunečno zima, a hodně překvapivé - kdo jsem a co se tam odehrává za příběh, který nechávám volně plynout třeba několik dní až týdnů. Zároveň vnímám emoce a následně poselství toho příběhu. Může to být nesmírně působivé a inspirující. A humorné, kdo všechno můžu být, v co je možné se proměnit ... Obraz obvykle vydrží třeba půl roku a pak najednou se prudce mění v něco neočekávaného a úplně jiného. Používám hlavně v době, kdy si nevím rady, když nevím, co se děje, co se to odehrává, a kde to vlastně jsem. Na druhou stranu samo o sobě toto zjištění "svého bodu na své životní mapě" není postačující jako jediná metoda, je dobré mít další, ale i tak je to velmi podpůrné, působivé, jemné a přitom posilující, hravé.

24.04.2024 4 z 5

Kouzelná mapa Kouzelná mapa Colette Baron-Reid

(SPOILER) Nikdy jsem nedočetl, skončil jsem asi ve čtvrtině, ale přesto používám již několik let. Jen si sednu, klidně v metru, ve vlaku, v autě, když neřídím :-) a nechám se unášet představou, kde jsem - les, pole hory zahrada továrna, jaké je tam počasí bouřka slunce zima, co se děje v okolí, a kdo v tom příběhu jsem. Nechám příběh rozvinout a vnímám, co se ve mně odehrává za pocity, co je to za příběh, a po té, co mi to má všechno říct? Je úžasné, jak je to barvité, ta různost příběhů a poselství, a že vydrží třeba čtvrt roku a pak se náhle změní v něco naprosto jiného a nečekaného.... Většinou si na tohle vzpomenu, když už si nějakou dobu nevím opravdu rady s tím, co se to děje? Na druhou stranu samo o sobě je toto zjištění "svého bodu na své mapě života" asi k ničemu, ale s použitím dalších metod to může být velmi vhodný a přitom jemný podpůrný prostředek pro zdravý psychický a spirituální rozvoj.

24.04.2024 4 z 5

Černá denice / Lešanské jesličky Černá denice / Lešanské jesličky František Hrubín

(SPOILER) Černá denice je silná báseň o smrti. Oceňoval ji i Luděk Munzar, viz pořad Kouzlení slovem. Báseň je samozřejmě i ve sbírkách básní, jako například Křídla lásek mých, ale mám pocit, že zde více vynikne, i díky úvodu. A tak mě tato kniha v tomto formátu zaujala, umocnila toto nádherné téma, a umožnila velmi intenzivní prožitek. A možná to umožní každému, kdo se potřebuje tohoto téma dotknout a projít si jím.

26.01.2024 5 z 5

Diamantové srdce IV. - Nezničitelná nevinnost Diamantové srdce IV. - Nezničitelná nevinnost Hameed Ali Almaas

Tato čtvrtá kniha mi přijde ještě lepší než ta třetí. Zajímalo by mě, kolik čtenářů skončí se studiem u prvních dvou knih, které za mě nejsou nic moc - nebo spíše nepřináší nic převratného, a nové vhledy jsou u nich vykoupeny nepřehledností. Zde tomu bylo pro mě úplně jinak, jsem ohromen čtivostí a podněty textů.

27.10.2023 5 z 5

Energetičtí upíři Energetičtí upíři Christiane Northrup

Kniha nesplnila mé očekávání v popisu energetických upírů, ale výrazně kladně na mě zapůsobily odstavce a kapitoly o tom, jak sám sebe posílit. Velmi dobře popsané praktické a účinné rady. Z tohoto hlediska stojí za opakované přečtení.

26.10.2023 4 z 5

Odcházení z otcovského domu: Cesta k vědomému ženství Odcházení z otcovského domu: Cesta k vědomému ženství Marion Woodman

Ano, také jsem byl natěšený, protože kniha Král Panna mi přijde naprosto zásadní . Ale tato kniha mě neoslovila.

26.10.2023 3 z 5

Uzdravení vaší osamělosti Uzdravení vaší osamělosti Erika J Chopich

Přijde mi, že kniha poskytuje základní informace o vnitřním dítěti, jak o něj pečovat. Moje první kniha o tomto tématu. Na Amazonu jsou nadšené recenze, ale co mě opravdu zaujalo, byly až popisy citových vztahů na konci knihy.

26.10.2023 4 z 5

Radikální přijetí: Přijetí vašeho života srdcem Buddhy Radikální přijetí: Přijetí vašeho života srdcem Buddhy Tara Brach

Tuto knihu jsem si půjčil, protože považuji autorčiny meditace a některá její videa za velmi milá a přínosná. Ale do knihy se mi nepodařilo začíst. Je to asi tím, že na začátku knihy řešily ženy převážně problém porovnání se s druhými, což je něco, co necítím jako mé důležité téma. Ani další kapitoly resp. příběhy mě nenalákaly k přečtení. Jiní čtenáři, nebo čtenářky mohou ale v knize najít svá témata a kniha se může líbit. Nehodnotím.

12.05.2021

Tančit sen Tančit sen Jamie Sams

Kdyby se mi někdo zeptal, které knihy jsou pro mě duchovní uvedl bych tři. "Mistr Eckhart a středověká mystika", Drewermannova "Co je důležité, je očím neviditelné" a tato kniha "Tančit sen".

19.08.2020 5 z 5

Cesta ženy k Bohu Cesta ženy k Bohu Joan Borysenko

Pravděpodobně muž v tomto díle nenajde moc objevného. Přišlo mi to jako taková základní příručka, která má jistě svůj význam, a to zvláště v prostředí převažující mužské víry v Boha. Měl jsem dojem, že se některé části opakovaly i v jiné knize VNITŘNÍ MÍR. Dle jiných komentářů se ale může toto dílo stát velkou inspirací.

07.01.2020 3 z 5

Vševidoucí já Vševidoucí já David R. Hawkins

Tato kniha pro mě neznamenala přelom podobný popisu úrovní vědomí, ale přinesla mnoho výstižných pohledů vědomého člověka.

02.01.2020 5 z 5

Podobnosti Podobnosti Rudolf Starý

Pokrm pro duši... Mnoho mužů a žen si až dnes uvědomuje zásadní důležitost týkající se mužství a ženství v našich životech a mnohé podivnosti s tím spojené. Autor této knihy jako už vícekrát ve svých dílech, jasnozřivě ukazuje zásadní síly a symboly, které za potížemi stojí. Při čtení jsem měl často pocit, že se dotýkám něčeho, co je větší než já,než má individuální existence, i když těmito rozpory jsem ve svém životě tak často v kontaktu. Není to kniha k přečtení za jedno odpoledne, ke čtení mě to táhne znovu a znovu zpátky, aby mě to obohacovalo více a více. Moje srdeční záležitost.

08.12.2019 5 z 5

Diamantové srdce I. Diamantové srdce I. Hameed Ali Almaas

Knihu jsem ohodnotil 5 hvězdičkami, ale hodnocení není až tak směrodatné. Kniha byla pro mě důležitá jako jakýsi odrazový můstek pro pochopení a prožití toho, o co vlastně v esencích jde. Na druhou stranu je tato a podobně i druhá kniha Diamantového srdce psána takovým "nepřirozeným" jakoby matematickým stylem člověka, který sice ví velmi dobře a přesně co chce vyjádřit, ale nejde mu to lehce. Teprve od třetí knihy to potěší i svou lehkostí a hravostí. Tohle ale bylo fakt těžké, i když užitečné jako odrazový můstek do studia esencí.

08.12.2019 5 z 5

Intuitivní život Intuitivní život Jill Willard

Kniha se mi těžko hodnotí, protože jsem po dlouhé době četl knihu, která mi nešla pořádně číst a strávil jsem s ní pár měsíců. A to posledních několik let čtu jen knihy, kterými jsem nadšen a čtení mi jde přitom lehce. Což nebyl rozhodně případ této knihy. Možná je to tím, že je určena spíše pro ženy, a nemá tak úplně pevnou strukturu, i když to tak podle názvů kapitol může vypadat. Možná to bylo celé způsobené tím, že moje ego toužilo objevit vztah mezi intuicí a tvořivostí, ale to se nepovedlo. Snadněji se mi četly jen kapitoly týkající se 1. a 7. čakry, a věřím, že autorka je napojena svou intuici, jen já to nepobral. Budu rád, pokud někdo bude mít jinou zkušenost, jiný zážitek z této jistě zajímavé knihy.

09.09.2019 3 z 5

Duše peněz: Získejme zpět bohatství našich vnitřních zdrojů Duše peněz: Získejme zpět bohatství našich vnitřních zdrojů Lynne Twist

Ještě jsem nedočetl, ale jinak příjemné a inspirující čtení. V mnoha ohledech pravdivé, což jsem upřimně řečeno vůbec nečekal. Ale samozřejmě jen tšžko může naplnit vše to, co slibuje na začátku. I tak jsem spokojený.

09.09.2019 4 z 5

Druhý mozek Druhý mozek Emeran Mayer

Kniha fundovaného autora, plná informací, ale pro mě ne moc lehce čtivá. Celkem dobře popsané, jak nás může obsah střev významně ovlivňovat třeba i citově a na chování, a vše na vědecky ověřitelném podkladě. Chyběla mi jednotná linie a trochu zevšeobecňující pohled. Autorem je vědec a lékař, a tak je to více o platnosti jednotlivých tvrzení. Nicméně výzkum pokročil překvapivě daleko v této důležité oblasti.

12.07.2019 4 z 5

Psychosomatika Psychosomatika Gerhard Danzer

Nadšeně jsem přečetl části věnované zdravotním obtížím, a naopak některé předchozí pasáže v knize jsem úplně vynechal. Líbilo se mi uvedení několika různých a někdy i dosti protichůdných hypotéz.

05.02.2019 4 z 5

Tělo nezapomíná Tělo nezapomíná Babette Rothschild

Mě přijde vhodnější přístup Somatic Experiencing, autor Peter Levine.

05.02.2019 3 z 5