Radikální přijetí: Přijetí vašeho života srdcem Buddhy

Radikální přijetí: Přijetí vašeho života srdcem Buddhy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344766/bmid_radikalni-prijeti-prijeti-vaseho-zi-6G1-344766.jpg 3 3 3

„Radikální přijetí je srozumitelným, praktickým a laskavým průvodcem, který vám ukáže, jak překonat pocity studu a sebenenávisti a rozvinout si v sobě nové uvědomění a lásku k sobě samým za to, kým opravdu jste, a lásku k vrozené laskavosti vašeho lidského srdce.“ — Sharon Salzbergová, autorka knih Faith: Trusting Your Own Deepest Experience a Lovingkindness „Vnitřní přesvědčení, že je s námi něco v nepořádku, nám způsobuje hluboké a trvalé utrpení,“ říká na začátku této moudré knihy Tara Brach. Uvedené utrpení se vynořuje v podobě ochromujícího sebeodsuzování a konfliktů v našich vztazích, v podobě našich závislostí a perfekcionismu, naší osamělosti a přepracovanosti – a všechny tyto síly nás udržují ve stavu stažení a nenaplnění. Kniha Radikální přijetí nám nabízí cestu ke svobodě, včetně každodenních pokynů a cvičení, které rozvinula dr. Tara Brach na základě své více než dvacetileté praxe psychoterapeutky a buddhistické učitelky. Tato kniha je napsána laskavým a srozumitelným jazykem a své učení nám Tara podává živou formou na příkladu mnoha příběhů ze svého osobního života i života svých klientů a žáků. Nabízí nám svěží interpretaci buddhistických příběhů a řadu řízených meditací. Krok za krokem vám ukáže, jak můžete přestat vést válku sami se sebou a začít žít naplno každičký vzácný okamžik svého života. „Tara Brach nás v této knize prostřednictvím svých hlubokých zkušeností terapeutky, učitelky buddhistické meditace, jogínky a matky učí uvědomit si svou vnitřní úplnost, celistvost a zdraví.“ — Láma Surya Das, autor knih Awakening the Buddha Within a Awakening to the Sacred... celý text

Duchovní literatura Literatura naučná
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)

Radical Acceptance: Embracing Your Life With the Heart , 2000

gwcz10
24.08.2023 3 z 5

Meditace jsou vynikající. Některé knihy jsou na podobné téma jako Odvážné srdze. Prostě meditace a mindfullnes je doporučována Dalajlámou. :-). Občas jsem se ztrácel ve jménech, ale nakonec v pohodě. A určitě je fajn výpis použité literatury.

Měnící
12.05.2021

Tuto knihu jsem si půjčil, protože považuji autorčiny meditace a některá její videa za velmi milá a přínosná. Ale do knihy se mi nepodařilo začíst. Je to asi tím, že na začátku knihy řešily ženy převážně problém porovnání se s druhými, což je něco, co necítím jako mé důležité téma. Ani další kapitoly resp. příběhy mě nenalákaly k přečtení. Jiní čtenáři, nebo čtenářky mohou ale v knize najít svá témata a kniha se může líbit. Nehodnotím.

Autorovy knížky

Tara Brach