Meda77 Meda77 komentáře u knih

Zavátý život Zavátý život Josef Augusta

Nádherná kniha s vynikající tvorbou pana Buriana, též ikonou v Obrázkovém světě, uznávanou i v dobách před revolucí. Povídky z doby pravěké psány tak, že jsou skvostem i v době současné. Krásné vzpomínky. Plný počet.

24.11.2021 5 z 5

Hromobití Hromobití Wilbur Smith

Stejně jako Monzun nebo Dravec patří mezi autorovu špičku ve tvorbě. Kniha vyvážená a super se čte. Pro fandy i nefandy povinnost. Opět za pět.

Monzun Monzun Wilbur Smith

Jeden z mistrovských kousků. Není co vytknout. Prostě elita od Smithe. Plný počet, za krásnou knihu.

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Opět trochu zrychlený konec, ale jinak standardní Smith a jeho milovaná Afrika. Pěkné počtení. Smith nezklame.

04.03.2022 4 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Napínavý thriller ze soudního prostředí, aspoň to tedy hlásá přebal knihy.A hlásá pěkný nesmysl. Thrillerem můžou vyhrožovat asi jako užovka jedovými váčky. Ve skutečnosti je kniha souhr několika právnických případů, které se místy propletají mezi sebou. Na styl psaní ve třetí osobě, který je tak nějak zvláštní je potřeba si zvyknout, ale pak se čte vcelku oddychově. Napětí tu nehledejte, až na pár velmi krátkých pasáží budete více napnutí nad doplatkem energií, takže napínavý thriller je absolutní blbost od vydavatele. V knize vás čeká hlavně právničina,nějaká ta korupce a všechen ten soudní hnus. V celku se to číst dalo, ale konec mě tedy fakt nakrknul, 30 stran otravného soudního líčení a rozsudek tak nějak jen naznačen, taky je dost otravné jak se nějaké info stále opakuje a skoro doslovně. No zcela průměrné čtení, pro fandy akčních thrillerů dokonce pod průměr. Slabé 3starsy, uvidíme zda má autor něco silnějšího.

27.01.2022 3 z 5

Mrtvý z Olivetské hory Mrtvý z Olivetské hory Jaroslav Velinský

Krásný detektivní román, formou sešitovky z domácí scény. Úsměvné, zábavné a detektivní,k tomu ještě dobře stylově napsané, takže standardní 4starsy.

20.01.2022 4 z 5

Potulný lovec Potulný lovec Karel Nový (p)

Příběh téhle rezaté potvůrky si člověk pamatuje i po letech. Pan Nový má krásný vypravečský styl a kniha se čte sama. Silné 4starsy.

Maličkým Maličkým Božena Němcová

Sbírka pohádek vyloženě pro pamětníky. Knížku už nikde neuvidíte, pokud ji nemáte doma po maminkách a babičkách. Bóža nikdy nezklame, protože umí. Skvělý kousek z minulosti.

20.01.2022 4 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Solidní zakončení dvoudílné krvačinky od Kotlety. Kniha si drží zhruba stejnou kvalitu jako první díl. Trošku mě zarazil dost uspěchaný konec, ale to už je na autorovi. Ze zábavné beletrie povedený kousek na relax. Člověk hned dostane chuť na krvavý steak. Poctivé 4starsy.

Old Surehand I Old Surehand I Karel May

Jedna z těch nejkvalitnějších knih, jako je třeba Vinnetou, tady určitě vedle nesáhnete. Psáno tou klasickou Mayovinou jaká se líbí. Čtivé, napínavé a westernové. Slušné 4starsy.

17.01.2022 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nechci se nikoho dotknout, ale kniha rozhodně není na 5 hvězd.Je spousta lepších a napínavějších krimi. Děj až do 150 strany nemastný neslaný,pak jen zlehka odvíjí příběh. Konec vcelku dobrý, ale v podobném duchu měl psát Nesbo už od začátku. Harryho už by měl nechat od chlastu trochu odpočinout, vždyť tohle je o játra, nehledě na to, že člověk má hned chuť na paňáčka. Standardní průměr.

06.11.2021 3 z 5

Nanečisto Nanečisto Sergej Lukjaněnko

Sergej Lukjaněnko patří mezi moje nejoblíbenější autory což ale neznamená, že nebudu objektivní. Takže styl psaní ani autora rozebírat netřeba. Autor už předvedl, že umí. Kniha psaná vcelku čtivě a příjemně se čte. Mě osobně vadilo před každou kapitolou filozofické zamyšlení,které odvádělo od příběhové linky a kazilo atmosféru. První polovina knihy je velmi poutavá díky takovému tajemnu "co se to děje?". S druhou polovinou už je to poměrně horší. Autor mnohokrát odbihá od příběhu a politizuje a filizofuje o matičce Rusi. Sága o hlídkách byla v tomto mnohem střídmější. Za mě jsem si knihu neužil tak jak bych mohl bez těchto rušivých prvků. Takže dávám 3 hvězdy, ale jsou opravdu silné.

05.10.2022 3 z 5

Je těžké být bohem Je těžké být bohem Arkadij Strugackij

Předem je nutné říct, že kniha není ani scifi, fantasy nebo vůbec nějakým vědeckofantastickým příběhem. Kniha je utopickým vyjádřením komunistické ideje v tehdejším Sovětském svazu. Pokud by obsah autoři nezasadili do příběhu doby středověké, režim by jim další psaní povolil až v gulagu. Každopádně v zábavné beletrii v kategorii scifi nemá kniha dnes svoje místo. Co se týče příběhu žádný nehledejte, postavy se jednoduše v knize objeví a je to, nemají žádný charakter a ani vám na nich nezáleží, děj v knize je nejen nudný, ale vlastně není skoro žádný. Depresi máme již v televizi, takže ji nepotřebuji ještě číst. Jako skrytá kritika režimu dobré, ale jako kniha naprosto o ničem. Nebaví, frustrující myšlenky autorů a absence čehokoliv v knize. Nedoporučuji a vyhněte se tomuto blábolu.

05.03.2022 1 z 5

Kluci, hurá za ním! Kluci, hurá za ním! Václav Řezáč (p)

Kniha pro mládež z doby totalitní, netřeba komentovat, kdo má zájem přečte, ale mladí asi mít nebudou, děj a doba jim nic neřekne, to je třeba zažít.

04.03.2022 3 z 5

Rozkazy z éteru Rozkazy z éteru J. M. Troska (p)

Starší, ale ve své době nadčasová scifi, od autora kvalit Verna. Super zavzpomínání.

Lovci diamantů Lovci diamantů Wilbur Smith

Jedna z autorových slabších, ale pořád hodně nadprůměrná kniha. Opět krásný sloh vyprávění, napínavý a akční děj. Čtení opět na pohodu. Dobře vynaložený čas.

04.03.2022 4 z 5

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Přesně jak napsal Astaroth, kniha je nemastná, neslaná. Já jen dodám, že je i zbytečná, nudná, zcela bez napětí a bez originality. Srovnání s Mistrem Kingem si vůbec nezaslouží. Autor ji psal zřejmě v době, kdy nebyla můza a on potřeboval něco vydat. Tohle je vážně ztráta času, jsou daleko kvalitnější romány na podobné téma. Shrnuto, s postavami si nevypěstujete žádný vztah, jsou vám úplně jedno, jako to že postupně umírají, děj nemá žádná silnější nebo zvratová místa, prostě jen tak plyne až do konce, který je vyloženě k smíchu. Takže 2starsy jen za styl psaní. Knihu vůbec nečtěte a radši sáhněte po jiné knize od autora, nebo jiném autoru.

08.02.2022 2 z 5

Bez slitování Bez slitování David Morrell

A znovu má Morrell nabito velmi ostrou a rychlou municí. Múza mu sedí na rameni a tak to tam pere. Román patří k těm nejsilnějším co autor vytvořil, takže v pohodě 5starsu. Bude se líbit i novým čtenářům.

20.01.2022 5 z 5

Jericho Jericho Christopher Hyde

Není potřeba polemizovat o knize v souvislosti se současným koronavirem, kniha tu byla mnohem dřív a podle mého neměla mít žádný výstražný charakter. Na svůj rok vydání je psána skvěle jak ze strany stylistické tak že strany dějové. Velmi uvěřitelný děj, napínavá jak guma od spodků, skvěle odvedené dialogy. Prostě ve své kategorii jedna z těch nadprůměrných záležitostí. Četl jsem v mládí a pamatuji do dnes, což o něčem vypovídá. Velmi solidní 4starsy.

26.12.2021 4 z 5

Indiánské příběhy Indiánské příběhy Vladimír Hulpach

Jojo, příběhy sice nostalgicky staré, ale od profíků z oboru a taky od Mistra kreslířské profese pana Buriana se jedná od nadstandardní záležitost. Příjemné povídkové čtení.

15.12.2021 4 z 5