MCGinger MCGinger komentáře u knih

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Napínavé čtení, které rychle ubíhá, i forma povídek je vhodná. Velmi přesvědčivý popis reálií nelehkého povolání v nelehké době, který samozřejmě není vždy příjemný. Nedoporučuji číst k nedělnímu obědu.

19.11.2021 5 z 5

Arkwright integral Arkwright integral Bryan Talbot

Pecka. Prostě pecka. Oba komiksy sdružené do knihy Arkwright Integral byly velice povedeným dílem jak příběhem, tak formou i zpracováním. Původně jsem se bál, že ve čtení tak velkého a komplexního komiksu zaseknu podobně jako v Kastě Metabaronů, ale nestalo se tak a zvládl jsem to průběžně během prázdnin, aneb se čtením všude tam, kde si můžete vzít takto velkou knihu. Nemůžu jinak než doporučit ostatním.

První díl příběhu je velice detailně nakreslen a některé panely přes celou stránku opravdu braly dech. Děj je vcelku obtížné sledovat, minimálně zpočátku, ale postupně začne dávat smysl a střípky do sebe začnou zapadat. Rozhodně nemůžu tvrdit, že jsem pochopil všechno, ale pobral jsem toho snad dostatek.

Druhý příběh je pak pojat poněkud lineárněji a přehledněji, kresba je jednodušší a objevují se barvy. Ale jaké! Také radost se dívat, příběh odsýpá a postupně graduje.

(Četl jsem v originále, takže překlad nehodnotím.)

24.09.2020 5 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Normálně moc nemám rád superhrdiny, ani jejich komiksy. Výjimku pro mě tvoří ti, kteří trochu vybočují z žánru, jako třeba Umbrella Academy, nebo právě Deadpool.

Deadpoola jsem poznal v prvním jeho filmu, který mě bavil, a tak mě napadl jako první adept na vyzkoušení superhrdinského marvelovského stylu. Správná volba.

Chytlavé, vtipné, oddechové čtení, hezky nakreslené, prostě to, co jsem doufal, že dostanu. Samozřejmě jsem se zcela nechytal odkazů do zbytku Marvel Univerza, ale bral jsem to spíš tak, že se tím nenechám rušit. Četl jsem v originále a mám pocit, že čeští čtenáři přicházejí v překladu o dost pěkných vtípků, nebo alespoň o jejich původní smysl.

09.05.2020 5 z 5

Ruzká klazika Ruzká klazika Daniel Majling

Přál jsem si Ruda a dostal jsem Ruda a Ruzkou klaziku. :D Jako první jsem se pustil do ní, no a souhlasím s Duski55, kniha pro mě byla poněkud hůře uchopitelná, četla se lehce, protože jednotlivé kapitoly se odehrávají na pár stránkách, ale nějaké velké pobavení mi nepřinášely. Konec byl lepší a onen "rozhovor" v poslední kapitole fakt stojí za to.

23.06.2019 3 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Dávám za pravdu těm, kterým Stará dáma připomíná Stoletého staříka. Podobný styl a ve výsledku vtipné odpočinkové čtení.

26.02.2019 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Oddechovka, taková "větší povídka". Potěší některé odkazy do ságy i odkaz komiksové série do tohoto dílu.

21.02.2019 4 z 5

Incal Incal Alejandro Jodorowsky

Výborný komiks, vlastně první pořádnější sci-fi komiks, který jsem četl. Moebiova kresba se mi i ve své občasné nedotaženosti velmi líbí (hlavně celostránkové ilustrace). Příběh je taková galaktická šílená jízda, která mi při pobytu v nemocnici prostě zlepšila náladu. Těším se, až si přečtu Poslední Incal.

EDIT: Po postupném přečtení všech knih z Jodoversa dosud vydaných v češtině jsem si přečetl znovu tu knihu, která mi tento vesmír otevřela. A musím říct, že teď mi dává celý příběh daleko větší smysl a už se neztrácím v různých mocenských skupinách, náboženstvích atd. Rozhodně tedy doporučuju začít Před Incalem a vychutnat si Incal ve vší parádě.

14.12.2018 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Takový nemastný neslaný díl. Děj i postavy se plácají odnikud nikam. Zatím nejslabší díl série.

14.12.2018 3 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Útržkovité zápisky z kolonizace Marsu. Poměrně složité a nepřehledné ke čtení.

17.08.2018 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Mrazivé, znepokojující, výborné. Konec lepší než ve filmu.

15.08.2018 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

K šípákům jsem se dostal až ve svých 20+ a strašně lituju, že jsem je nečetl jako dítě. Skvělé dobrodružné příběhy, některé dost naivní nebo příliš mravokárné, ale i tak pecka.

15.08.2018 5 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Zajímavé téma i některé detaily zpracování. Jinak se ale jedná o knihu, která není moc čtivá a svůj potenciál spíš ubíjí. Seriál jsem neviděl a nemůžu tedy srovnat.

14.08.2018 3 z 5

Zrcadlení Zrcadlení Cullen Bunn

(SPOILER) Za mě utnuté až příliš rychle. Jinak výborná rychlovka.

13.03.2024 4 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Asi mám jiný názor než většina ostatních...kdyby byla kniha jen v angličtině, čili hodnotil bych jen původní text, tak to bude určitě na vyšší hodnocení.

19.02.2024 2 z 5

Hejna běsů Hejna běsů Cullen Bunn

Sfouknul jsem to během chvilky, ale páni to byla jízda! Příběh je poměrně lineární až jednoduchý, ale člověk je stále v napětí, co bude dál. A kresba/malba je fakt nádherná a velmi atmosférická. Doporučuju.

12.01.2024 5 z 5

Sabrina Sabrina Nick Drnaso

Hmm...zvláštní.

06.11.2023 4 z 5

Josephine Bakerová Josephine Bakerová Catel Muller

Jsem poměrně zklamán. Kniha je vlastně rozdělena na 3 části a ty podle mě moc nehrají mezi sebou. Pochopil bych komiks + stručné shrnutí jako biografii v datech. Ale třetí pasáž s krátkými biografiemi jednotlivých postav (i dost okrajových) mě vysloveně irituje. Tuto pasáž bych zcela vypustil a na její úkor rozšířil komiks, který by pak třeba nemusel být tak útržkovitý. Dále mě štve, když události v komiksu nejsou ve stejném pořadí jako v biografii, nesedí klidně o několik let. V příběhu inspirovaném biografií bych to pochopil, ale pak proč ty zbylé dvě pasáže knihy, které jsou v rozporu?

12.07.2023 2 z 5

Lost Europe Lost Europe Karel Cudlín

V kontextu dnešní doby velice aktuální a zajímavá fotokniha. Neobsahuje jen krásné fotky (kompozičně se mi nejvíc líbí asi ty od MW), ale také doprovodný text od Petry Procházkové, který nastiňuje složitou ukrajinskou realitu, sentiment i historické kořeny, ze kterých vycházejí.

20.09.2022 5 z 5

Náraz Náraz Nathan Cowdry

Ulítlé, úchylné, super.

30.08.2022 5 z 5

Deadpool: Klasické příběhy Deadpool: Klasické příběhy Mark Waid

Nenadchlo mě tolik jako první díly novějšího Deadpoola, které jsem četl. Opravdu spíš jen plejáda "pláštěnek" a ne příliš kvalitní scénáře příběhů.

29.07.2022 2 z 5