mazlak mazlak komentáře u knih

Ruské byliny Ruské byliny Jan Vladislav

Tak jsem konečně dočetl ty pohádky o bohatýrech a můžu říct, že ty naše pohádky jsou daleko lepší. Zaprvé se zde spousta slov omýlá stále dokola a zadruhé, některé příběhy jsou tak kruté, že bych to ani pohádkou nenazval.

28.02.2020 3 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Jedna z dalších knih o hrůzách koncentačních táborů. jak již tady někdo uvedl, není zde popsáno tolik hrůz, jako v jiných knihách s touto tematikou, ale i to o čem kniha vypráví je nepředstavitelné. Jen moc doufám v to, že se knihy na toot téma nepestanou vydávat, aby i další generace věděly čeho byli "lidé" schopni.

23.02.2020 4 z 5

Knihu jsem si také vybral do Čtenářské výzvy a i mne zaskočilo zjištění, že obsah děje není takový jak jsem si původně představoval podle obálky a názvu. Nejsem si také zcela jist, zda jsem již dokonce neviděl i film, který byl podle této knihy natočen. Určitě se však podívám i příště.

21.02.2020 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Pěkný příběh, dosti podobný tomu prvnímu dílu, ale jsou i daleko lepší. Něco mi v tomto ději zase chybělo.

18.02.2020 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Čtivý příběh nájemného vraha. Místy i úsměvné pasáže které se pak mění v napínavý příběh.

17.02.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na začátku příběhu jsem se trochu nudil a kniha mne nelákala, ale pak se to zlomilo. Nakonec mne kniha zaujala. Musím se přiznat, že jsem se zpočátku ztrácel v postavách.

11.02.2020 4 z 5

Křesadlo Křesadlo Hans Christian Andersen

Klasická pohádka s netradičním koncem a ponurým obsahem.

08.02.2020 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tak po dlouhé době konečně kniha, která nebyla nudná, ale naopak. Napínavý děj mne tak pohltil, že se mi kolikrát nechtělo ani knihu odložit a jít spát či něco udělat. Veselé příhody babičky mě vzkutku pobavily a ve skritu duše mne pek mrzelo, že babička umřela a je konec jejich střeštěností. V této knize nikdo nikomu neubližuje, ale snaží se ho pochopit a obsahuje spoustu modrostí. Doporučuji.

05.02.2020 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tato kniha mne mile překvapila. Vzhledem k tomu, že jsem již dříve viděl její filmové zpracování, mne kniha nikterak nelákala. Nakonec jsem se přeci jen rozhodl sádnout i po ní a byl jsem mile překvapen. Jemný humor a poklidný děj, tak by se dala tato kniha shrnout do jedné věty.

31.01.2020 4 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Příjemně čtivá kniha, ale co se děje týče, trochu strohá. Někdy jsem se musel i přemáhat k pokračování četby, a to se mi u lepších knih nestává. Nicméně zajímavý životopis o zajímavých osobách.

28.01.2020 4 z 5

Mne tato knih a nikterak nezaujala, a humorného jsem tam našel pomálu.

31.12.2019 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Krásná detektivka. Na tuto autorku a zároveň i tuto knihu jsem narazil jen náhodou díky čtenářské výzvě. Ale už nyní můžu z důvěrou říct, že se k této autorce vrátím. Doufám jen, že i další knihy budou tak skvěle napsané.

19.12.2019 5 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Kniha dětství. Jen díky výzvě jsem ji vyzvedl ve svých vzpomínkách znovu nasvětlo a byl jsem velice překvapen, že mne i v tomto věku zaujala. Dosti často jsem oblíbenou knihu z dětství nyní zapudil.

05.12.2019 4 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Velice smutný závěr. Jinak docela zajímavý příběh ze života.

05.12.2019 3 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Veselé i neveselé, obyčejné i humornější příběhy ženy z Česka žijící v Itálii. Pár humorných příběhů se tu najde, ale jinak obyčejný příběh člověka.

25.11.2019 3 z 5

Denik Ostravaka 2 ... eště mě nědostali Denik Ostravaka 2 ... eště mě nědostali Ostravak Ostravski

Zase trocha té odpočinkové humorné četby. Starosti hozeny za hlavu, kniha v ruce a úsměv na tváři. Co víc si můžeme v dnešní době přát.

25.11.2019 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Kniha podle skutečné události. Žádné výmysli, ale děj podložený jak skutečnou dobou tak postavami. Opravdu silný příběh, který musí každého odpůrce násilí dojmout. Opravdu nebyly jšichni jen ti zlí. Ale i ten hodný byl jen člověk se svímy chybami.

20.11.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Konečně kniha, kdde se člověk odprostí od každodeních starostí a přečte si o těch druhých. Místy humorné povídky. To, že je kniha psaná v Ostravském nářečí je ještě záživnější.

08.11.2019 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Tato kniha mne příliš nenadchla. Příliš odborných termínů pro mne jako laika bylo spíše prodlužování děje. Velmi pomalý spád celé knihy namne působyl ospale a nezáživně. Další pokračování si asi rději nechám ujít.

08.11.2019 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Musím uznat, že účast ve čtenářské výzvě není místy vůbec na škodu. Nejsem bůh ví jaký čtenář a pokud již sáhnu po knize tak jedině po žánru, který mne oslouje. Jen díky vízvě jsem nucen změnit zaběhnutý stereotip a okusit i z jiného soudku (žánru). A ejhle - ono i toto není vůbec špatný. Náhodný výběr mi vložil do ruk tuto knihu a ona mne zaujla , místy pobavila a možná i určitém smyslu inspirovala.

27.10.2019 4 z 5