mazlak mazlak komentáře u knih

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Tuto knihu jsem si poslechl jako audioknihu, skvěle načtenou J. Lábusem.
Kniha má vtipné a někdy snad i bláznivé situace. Je ale i plná všedních starostí a situací, která patří k životu jak dětí tak i dospělých. Kdysi jsem také někdy nerad k babičce. Netrápila mne však kapustou, ale králíkem. Jak rád na ty chvíle dneska vzpomínám.

28.10.2023

Čertův švagr Čertův švagr Božena Němcová

Už jsem dlouho vynechával pohádky a tak nyní nastal ten správný čas. Kolik tato pohádka už měla podob a přesto ji to spíše zušlechťuje než zahání do ústraní. Prostě dílo, které se snad nikdy neomrzí.

20.10.2023 5 z 5

Soukromá potěšení Soukromá potěšení Bertrice Small

Jo v té zemi za velkou louží mají ale televizní kanály. Nevím, co brání našim televizím udělat podobný kanál. Určitě by to spousta využila. I já bych si místy objednal.
Ale nyní vážně. Krásná a opravdu oddechová pohádka pro dospělé. Nechybí jak napínaví příběh (s prazvláštním koncem), tak i krásné milování a dokonce i jakési scifi.
Určitě si seženu i další díl.

25.07.2023 4 z 5

Po předchozím dílu, to již není tak neznámá země, ale i tak je stále co objasňovat. Každopádně stále udivuje, jak se dokáže separovat od okolního světa. Moc mě také pobavili některé vtipné odpovědi na různé otázky.
Každopádně mě tato kniha motivovala, abych vyhledal "arirang" (něco jako naše spartakiáda). A můžu říct, že nic hezčího jsem neviděl. Doporučuji jak knihu tak samotné vystoupení cvičenců.

01.07.2023 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

No paráda. Ten příběh by se klidně mohl stát a spousta lidí by pak mohla říct: "Tak takhle funguje karma." Jen škoda toho začátku, který byl pomalý a nudný. Dvakrát jsem knihu na čas odložil. Jsem rád, že jsem se vrátil a knihu dočetl. Vždyť chybování je lidské a odpouštění Božské.

04.06.2023 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Krásný příběh. Škoda, že připomíná spíše pohádku pro dospělé. Tohle přeci v reálném životě není možné. A navíc. Vážně všechny studentky a ženy vůbec, touží jen po bohatých a nezadaných mužích?
Celkově mi to připomínalo zkrácenou verzi Padesát odstínů šedi.
Ale nakonec jsem stejně dal pět hvězdiček. Je to čtivé a poutavé. Ne jen dětem patří pohádky. Nemít o čem snít, to by byl velice smutný život.

26.10.2022 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Pohádek není nikdy dost, ale asi by neměli vznikat za každou cenu. Některé ty případy byli docela i přitažený za vlasy a až příliš násilné. Třeba zrovna ty vybuchující morčata.
Ale jinak krásný příběh o zemi Narnie.

12.10.2022 4 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Opravdu neuvěřitelný příběh. Žena milující a přesto vraždící, matka co se takřka bez boje vzdá dětí, a navíc znásilňovaná a i přes to toužící po styku. To prostě je úplně mimo jakýkoliv životní postoj. Prostě přehnaný a překombinovaný blábol.

08.09.2022 2 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Tak tohle j trochu zklamání. Politika, covid a ještě spousta detailů. To vše příběhu spíše škodilo a zpomalovalo ve čtení.
Za mne asi nejhorší díl.

28.08.2022 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Mírně děsivý, napínavý a opravdu čtivý příběh. Kniha mne velice zaujala jak svým tajemnem tak i tím, že byla napínavá do posledních stránek. Takřka se mi nechtělo knihu odkládat a takové knihy mám rád. Sice tento žánr nevyhledávám, ale určitě se k tomuto autorovy ještě vrátím.

03.02.2021 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

První polovina byla úžasná, ale pak nastal tak dramatický zlom v celém ději, že jsem se do konce příběhu už pořádně neorientoval. Tak že budu muset přečíst pár kapitol zpět, abych zjistil jak to celé vlastně skončilo.

23.12.2020 4 z 5

Vražda pro štěstí Vražda pro štěstí Josef Škvorecký

Skvělá česká detektivka. 6ádní přehnaní akční hrdinové a detektivové - jasnovědci. Opravdu příjemné čtení s výbornou a jednoduchou zápletkou.

11.10.2020 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Bohužel se musím opakovat. Kniha je velice čtivá, ale opravdu pohádka pro dospělé. S realitou to nemá vůbec nic společného. Asi bych po této knize vůbec nesáhl, ale čtenářská výzva mne nasměrovala a pak už jen sáhnout po tom co je poruce.

27.04.2020 4 z 5

Matky to chtěj taky Matky to chtěj taky Irena Obermannová

Zajímavý pohled na život zralé ženy. Krásně na psané, ale spíše to připadalo jako pohádka pro dospělé. Ale i pohádky patří do života a jsou samostatným literárním žánrem.

31.03.2019 4 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Musím se přiznat, že se mi tento žánr začíná zamlouvat. Je to asi hlavně zásluhou tohoto autora. Jeho podáním se jinak nudná historie stává velmi záživnou, a vtáhne do děje. Určitě se brzy k tomuto autorovi a jeho příběhům vrátím.

21.04.2018 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Tak tahle kniha mne dostala. Takovou úzkost jsem již dlouho nepociťoval. Kniha byla napsána tak pochopitelně a lidsky, že nemůže být jediného čtenáře, který by děj nepochopil. Nyní si budu muset spravit náladu nějakou komedií, nebo pohádkou.

31.01.2018 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Velmi krásný, ale dost tajuplný a ponurý příběh. Přečteno hlavně z důvodu čtenářské výzvy, ale této volby nikterak nelituji. Děj je tak napínavý, že nutí čtenáře doslova hltat další stránky, tedy pokud je lačný po rozuzlení.

31.08.2017 5 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Opravdu svělý román. celá kniha je velmi čtivá, a napínavá až do samého závěru. Vypráví o postavení žen v muslimském světě. Jsem rád, že žiju v Evropě.

07.05.2017 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Sice tento žánr nepatří mezi mé oblíbené, ale díky čtenářské výzvě 2016 jsem si ji přečetl. Je to opravdu pěkný příběh o přátelství zvířete k člověku a naopak. Velice se mě tato kniha líbila.

26.12.2016 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tak jsem se po mnoha letech vrátil ke své oblíbené knize. Malinko stratila na kouzlu, které jsem zažíval při čtení v raném věku, ale i tak se mi velmi líbí. měl bych někdy sáhnout i po dalších knihách od tohoto autora, abych porovnal i s jiným dílem.

23.10.2016 4 z 5