mazlak mazlak komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Krásná romantika. Nenáročná na přemýšlení, tak že ideální sladké čtení na dobrou noc. Určitě se ještě vrátím pro pokračování této série, ale zatím musím dohánět letošní výzvu.

12.12.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velice napínavý příběh. Kniha je velice dobře napsaná a ještě lépe se čte. Závěrečné rozuzlení je nečekané a nepředvídatelné. Kniha se prakticky nedá odložit. Mohu jen doporučit.

08.03.2021 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Skvělá kniha. jako snad všechno od tohoto autora. Po krátké pauze se určitě vrhnu do další knihy od tohoto autora.

17.12.2020 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Tato kniha opět perfektní příběh. Už jen ten námět, kde jsme se tu vzaly a kam směřujeme. Celý příběh byl perfektní, ale trochu jsem postrádal řešení symbolů a rébusů.

08.11.2020 4 z 5

Knihu jsem si také vybral do Čtenářské výzvy a i mne zaskočilo zjištění, že obsah děje není takový jak jsem si původně představoval podle obálky a názvu. Nejsem si také zcela jist, zda jsem již dokonce neviděl i film, který byl podle této knihy natočen. Určitě se však podívám i příště.

21.02.2020 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tato kniha mne mile překvapila. Vzhledem k tomu, že jsem již dříve viděl její filmové zpracování, mne kniha nikterak nelákala. Nakonec jsem se přeci jen rozhodl sádnout i po ní a byl jsem mile překvapen. Jemný humor a poklidný děj, tak by se dala tato kniha shrnout do jedné věty.

31.01.2020 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Musím uznat, že účast ve čtenářské výzvě není místy vůbec na škodu. Nejsem bůh ví jaký čtenář a pokud již sáhnu po knize tak jedině po žánru, který mne oslouje. Jen díky vízvě jsem nucen změnit zaběhnutý stereotip a okusit i z jiného soudku (žánru). A ejhle - ono i toto není vůbec špatný. Náhodný výběr mi vložil do ruk tuto knihu a ona mne zaujla , místy pobavila a možná i určitém smyslu inspirovala.

27.10.2019 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak to je zklamaní. Děj opět úzaný, napětí od začátku až do konce, ale závěr je hrozný. Prý musím počkat na další pokračování a to ještě nevyšlo. No a až vyjde, já už si vybavím předchozí děj jen ve zkratce. A to je to špatné.

26.09.2019 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha vás nenechá odejít. Příběh opět řádně napínavý, a do poslední chvíle plný překvapení. Mohu všem pouze doporučit a já beru do ruk další knihu tohoto autora.

18.04.2015 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Moc pěkná detektivka a ten závěr byl nejlepší. Do poslední chvíle je čtenář napínán, a rozluštění s musí přečíst. Francouzské věty mi nevadily ba naopak dokresovaly příběh.

18.03.2015 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Díky výzvě 2015 jsem se vrátil do dětství. Moje nejoblíbenější dětská kniha zněla nyní úplně jinak, než si ji pamatuju. Ti družstevníci , o kterých se během příběhu autor často zmiňuje mi trochu vadili. Za propagaci misím ubrat na hodnocení.

01.02.2015 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Velmi zajímavá kniha. Nebo spíše samotný příběh. Jsem pamětníkem té doby a tak jsem si místy připadal, jako by autorka popisovala můj příběh. Ještě více na podání a vnímání děje napomohlo to, že jsem si knihu zakoupil v podobě audioknihy.

29.03.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tedy klobouk dolů nad celým dílem. Tentokrát jasem zvolil audioknihu. Hodnocení bylo opravdu velmi kladné a to bylo asi tak vše co jsem o knize věděl. Příběh mě tak pohltil, že jsem tuto knihu nedokázal vypnout. I načtení a vůbec zpracování bylo opravdu úžasné. Hluboký a podrobně propracovaný děj, který jen táhne k pokračování a hltání příběhu. Za mě jednoznačně doporučuji i začínajícím čtenářům.

12.01.2024 5 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Tak jsem hledal knihu, která by byla oddechová a tak trochu zklidňující. Neměl jsem chuť ani na vraždy v detektivkách, ani na sladké romány o horoucí lásce a milování. A při procházení knihovny mě to trefilo do oka. Lada a jeho pohádky. Jako dítě jsem je miloval, a když je pak zfilmovali, byl jsem nadšeným divákem.
No a tak teď v době předvánoční strašně zahřála na duši. Moc doporučuji.

11.12.2023 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Velmi překvapivá česká detektivka. Ze začátku jsem si sice připadal, jako kdyby nás podceňoval a nebo si dělal srandu ze svých vyšetřovatelů. Některé věci, si vysvětlují a nebo popisují, jako by byli z pomocné školy a o kriminalistice nic nevědí. Ale nakonec toto přešlo ve velice zajímavý, byť dosti krvavý příběh.

08.10.2023 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Hned se vrhám na druhý díl. Jinak takové klidné čtení. Spousta sexu a nezáludný příběh. Určitě by se to dalo o dost zkrátit a na příběhu by to neubralo.

21.06.2023 4 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Po velmi dlouhé době zase jednou krásná kniha na toto odvážné téma. Jen by mě zajímalo, jestli to je v té zemi za velkou louží opravdu tak běžné (návštěva takových to podniků), anebo jen další pohádka pro nás dospělé.

18.06.2023 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

I u této knihy mi dlouho trvalo než jsem se do děje pronikl a než jsem si zapamatoval všechny postavy a jejich příběhy. Jednu chvíli jsem už dokonce zvažoval, že knihu odložím, ale nakonec jsem vytrval a nelituji. U konce jsem už stránky skoro hltal a tak mě najednou překvapil nepoměr. Tak málo stran do konce, ale tak daleko k dokončení příběhu. A ejhle, ono to má druhý díl. Tak že drahý Kazi s Inej, nebudu vám lhát, že další váš příběh toužím znát. Tedy nebudem se loučit dlouze.
"Žádný slzy. Žádný funus."

15.03.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak tomu se jen stěží říká příběh. A přesto. Kniha do sebe úplně vtáhne. Hned na samém začátku úplně šokuje a pak už ten šok jen podněcuje a rozšiřuje.
Ano, při představě všeho popsaného se normálním bytostem zvedá i žaludek, ale je to vlastně popis z dnešní doby, ale jiný druh.
Doufám, že tato situace nikdy nenastane. Jinak poutavé čtení. Nedostatky v popisech a ději je možné omluvit z důvodu nezkušenosti autorky. Snad prvotina a už takový úspěch.

25.01.2023 5 z 5

Čert a Káča Čert a Káča Božena Němcová

Miluji pohádky. Tady mne překvapilo, kolik podob vyprávění má jen tato jediná pohádka. Je to krásný.

19.09.2022 5 z 5