Max Max komentáře u knih

Jak přežít - Kompletní příručka Jak přežít - Kompletní příručka T. Edward Nickens

Spousta zbytečných a velkých obrázků zabírajících místo. Ač se kniha snaží pokrýt velké množství témat, informační hodnota je nízká. Bylo by lepší zvolit témat méně a probrat je více podrobně. Jediné plus je provedení knihy, tj. kvalitní papír a vazba, ale to dobrou knihu nedělá.

08.01.2015 2 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Úžasná kniha. Čte se jedním dechem. Zweig má zvláštní dar podat historické souvislosti opravdu poutavým způsobem.

12.07.2011 5 z 5

Kniha kódů a šifer Kniha kódů a šifer Simon Singh

Přehled historie kryptografie a kryptoanalýzy od nejstarších věků po moderní postupy. Líbilo se mi, že text byl bohatě proložen historickými souvislostmi a událostmi, nebyl to tedy pouhý popis daného tématu, ale člověk získal povědomí o tom "proč" a "jak k tomu došlo". Moc pěkné a čtivé.

02.04.2011 5 z 5

Od katakomb ke světové církvi Od katakomb ke světové církvi Jiří Hanuš

Kníha se četla moc pěkně. Forma rozhovorů je opravdu pro toto téma vhodná, protože dokáže více zaujmout. Není to pouze suchý výčet historických událostí.

27.03.2011 5 z 5

Ledový zámek Ledový zámek Tarjei Vesaas

Nejprve jsem viděl filmové zpracování a následně četl knihu. Doporučuji oboje. Film je natočený trochu syrově, ale zároveň citlivě a hlavně je věrný knižní předloze. Příběh, který kniha vypráví je jednoduchý, na první pohled přímý, ale jsou v něm zachyceny hloubky dětského světa. Dějová přímost tak dává lepší možnost do něj nahlédnout a pochopit jeho rozměry, komplikovanost a složitost, ale i čistotu a nevinnost. Mě samotného právě tímto příběh upoutal. Umožnil mi přenést se do role postav a nazírat tak na události kolem nich jejich očima. Doporučuji hloubavějším čtenářům, jelikož čtenáři jinak zaměření se mohou možná trochu nudit. (A to platí vlastně jak pro knihu, tak pro film.)

10.03.2011 5 z 5