Matri Matri komentáře u knih

Storočí Storočí Alex Aster (p)

"Nenech mě spadnout dolů.“
Jejich pohledy se střetly. „Nikdy,“ prohlásil.
Isla ho probodla pohledem.
„Už nikdy víc,“ opravil se..

Za mňa takmer dokonalý príbeh, ktorému nechýbalo takmer NIČ!
Úžasná zamotaná romantická linka. Opäť tu máme hneď dvoch veľmi perspektívnych adeptov na toho pravého. Jeden vzťah je plný iskrivého doťahovania a vzájomnej príťažlivosti. Druhý je dokonalá slow burn romantika od nenávidí k láske. Ja sama som bola na pochybách, ktorý je môjmu srdcu bližší (ale predsa len som si nakoniec vybrala) :))
Fantasy linka nezostáva nič dlžná. Začítať sa, mi trvalo len 2 kapitoly a potom mi to doslova utekalo pred očami. Šesť vládcov, ktorí sa snažia zrušiť kliatbu počas 100 dní trvajúcej "sútaže", ktorá sa koná každých 100 rokov. Dej je akčný, plný intríg, a hlavne šokujúcej a hneď viacnásobnej zrady. Áno, príbeh a záver ma dokonale prekvapil.
Neviem sa dočkať pokračovania!! Radím k mojím novým srdcovkám a ODPORÚČAM!!!

"Nevím, co mě těší víc, vidět, jak svíráte meč, nebo jak šaty svírají vás."
"Ani já nevím, co mě těší víc. Když vzpomínám, jak se vám špička mého meče opírala o krk, nebo když si představuju, jak by se vaše srdce vyjímalo na mém talíři.“
V Grimových temných očích to zajiskřilo pobavením. „Dejte si pozor, Srdcojedko,“ špitl. „Mohl bych vám ho prostě zaslíbit.“

05.11.2023 5 z 5

Eden Eden Mia Sheridan

"Život občas umí být děsivý a otřesný, strašlivý a tragický, najdou se v něm i okamžiky dechberoucí krásy. A občas stačí se smát."

Autorka mi krásne zodpovedala všetky otázky, dostala som vysvetlenia a odpovede, hoci niektoré sa mi nemuseli páčiť. Ale taký je aj život - nedostaneme len cukríkové príbehy ale aj krutú realitu života s jeho tienistými stránkami.
Calder aj Eden sú neskutočne silné osobnosti a totálne si ma získali... Odvážni, vytrvalí, oddaní jeden druhému, verní, súcitní, takí mladí a už prežili toľko bolesti ale aj lásky!
Príbeh bol oproti prvej časti oveľa pokojnejší, snažil sa skôr všetko urovnať a uzavrieť. Podarilo sa ;-)
Túto duológiu môžem určite len odporúčať!

"Děkuju,“ pověděla mi tiše a pevně mě objala.
Sevřel jsem ji. „Za co?“
„Za to, že mě tak moc miluješ. Za to, že jsi mě udržoval při životě v době, kdy jsem nežila."

03.11.2023 4 z 5

Zmija a krídla noci Zmija a krídla noci Carissa Broadbent

(SPOILER) Čo bolo pre mňa na tejto knihe najlepšie? Koniec...
A to doslova, až posledných 40 strán stálo naozaj za to. A zvyšok? Za mňa dosť veľké sklamanie. Moje hodnotenie bude možno trošku ostrejšie, ale je to najmä kvôli príliš vysokým očakávaniam, ktoré neboli naplnené.
Bohužiaľ, bolo to vo veľkej miere určite ovplyvnené prekladom (už viem prečo takmer všetko čítam v češtine - česť výnimkám!). Tie vety boli tak krkolomné, že mi myšlienky neustále lietali kade tade. Alebo mi možno ani nesadol štýl autorky? Sama neviem...
Romantická linka bola ďalším veľkým sklamaním. Áno, bola, ale ja som necítila takmer žiadnu chémiu.
Turnaj, ktorý sa konal ako ústredná téma knihy? Ďalšie sklamanie. Tak premrhaný potenciál. Päť úloh - každá bola splnená v jednej krátkej kapitole.. Ja ani neviem čo sa tam dialo medzi tým!?!
A naopak, najlepšia vec na knihe? Asi vzťah Vincenta a Oraye... Možno mal veľa tienistých stránok, ale prišiel mi ako to najzaujímavejšie.
Pozitívom knihy ešte je, že má krátke kapitoly, čo mám veľmi rada.
Koniec koncov, kniha nebola výslovne zla a áno, pokračovanie si asi prečítam, a to vďaka tým posledným 40 stranám.
Hodnotím veľkoryso 3,5/5

"Koniec koncov, upíri vedia lepšie ako ktokoľvek iný, aké dôležité je chrániť si svoje srdcia.
A láska, vedzte, je ostrejšia ako akýkoľvek kôl."

30.10.2023 3 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Tak toto bolo naozaj zaujímavé... Väčšinou mám po knihe jasno - páčilo sa mi alebo nie. Teraz som naozaj zmätená.
Takže... bolo to mega žhavé, avšak miestami na môj vkus až zvrátené. Ja som bohužiaľ vôbec Tiernan nechápala. Ak nechcem spoilerovať radšej si zakúsnem do jazyka a neidem do detailov.
Začiatok knihy bol trošku zdĺhavý, a keďže nemám rada romantické knihy o bezmála 500 stránkach, kľudne by som na nich ubrala. Ale, keď to nabralo grády, ani neviem ako stránky ubiehali.
Musím priznať, že mi vôbec nesadol Jake, miestami som mala nervy z inak naozaj milého Noaha. Tiernan trištvrte knihy nevedela čo chce, Kaleb bohužiaľ v istých chvíľach možno aj vedel, ale nevedel ako na to... No to teda bolo!
Knihu som v podstate pôvodne ani nechcela čítať, ale suma sumárum som rada, že som si ju prečítala! Úprimne, nič podobné som ešte nečítala. Nobola to tak úplne sladká romantika, preto to bolo pre mňa veľmi osviežujúce!
Takže nakoniec sa mi to aj napriek výčitkam vlastne páčilo a knihu môžem určite len odporúčať ;-)

"Kaleb odmalička trestal svět, víceméně stejně jako já. Jenže svět se bohužel točí dál a ve výsledku člověk trestá leda sám sebe."
„Neplač kvůli němu,“ zašeptal nakonec Noah. „A zvlášť ne před ním."

26.10.2023 4 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Elise Kova si ma získala už sériou Mágia živlov (ktorej síce na SR vyšli, dúfam zatiaľ!, len 3 diely, takže stále verím v pokračovanie). V novej sérii autorka nadväzuje na tento svet a hrdinov (cisár Aldrik a cisárovna Vhalla).
Ústredná postava, mladá čarodejka Eira sa snaží vybojovať si svoje miesto vo svete a odpútať sa od chýb minulosti. V deji sa vyskytuje hneď niekoľko ďalších zaujímavých postáv a samozrejme, čo ma teší, vidím aj nejakú veľmi slow burn romantickú linku.
Príbeh ma naozaj bavil od prvej stránky. V hodnotení však musím ubrať 0,5 hviezdičky za predvídateľnosť deja. V čítaní mi to však nevadilo a knihu som si dokonale užila! Takže hodnotím ako lepšie 4,5 hviezdičky
Teším sa na pokračovanie ;-)

"Víš, nikdy jsem s tebou nechtěla mít nic společného,“ zašeptala.
„Já s tebou taky nikdy nechtěl mít nic společného,“ odpověděl tiše. „Ale teď jsme tady a já za tebe budu bojovat."

04.10.2023 5 z 5

Hriešna dohoda Hriešna dohoda Elizabeth O´Roark

"Videla som, ako lekár v seriáli Pohotovosť vykonal tracheotómiu iba pomocou guľôčkového pera a kuchynského noža. Myslím, že to by som zvládla."
"Výborne,“ poznamená a vypne motor. „Akékoľvek tracheotómie prenechávam vám.“

Toto bola výborná ľahká, a vďaka Tali, aj veľmi vtipná oddychovka. Príbeh si ma získal hneď od začiatku. Tali oplýva za mňa výrobným humorom a jej imitácie anglického prízvuku boli veľmi úsmevné! Jej nenútene správanie krásne vyvážili Hayesa a jeho namosúrenú povahu.
Čítanie som si krásne užila a preto musím dať plný počet ;-)

"Želám si, aby sa na mňa môj manžel pozeral tak, ako sa pozerá on na vás,“ zašepká Linda. „Akoby jeho maximálna spokojnosť spočívala v tom, že sa môže dívať iba na vás."

24.09.2023 5 z 5

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

(SPOILER) "I can feel it deep within my heart and my soul, you make me whole. I want to live this second forever, always together, forevermore. I hold my breath and wait till the end, until 'morrow... Were unbreakable"
"Mezi námi narostlo něčím jedinečné pouto. Kdy, to netuším. Jednoduše tam bylo... Unbreakable."

Ku knihe som sa dostala úplnou náhodou - zaujala ma krásna obálka, sľubná anotácia a absolútne pozitívne recenzie. Na wattpade mi ako ochutnávka stačili prečítať prvé 3 kapitoly, ktoré ma presvedčili, že toto chcem čítať a knihu som si hneď kúpila. Absolútne neľutujem!!!

Odo dnes, keď sa povie slow burn romantika vybaví sa mi táto kniha. Na takmer 700 stránkach (!!!) som sa stala svedkom vzniku dokonalého priateľstva, ktoré úplne nevyhnutne smerovalo k niečomu viac! Áno, je to strašne veľa stránok ale ja som si užila každú jednu z nich a ešte som sa pri tom aj zaľúbene usmievala. A pri každej z nich som nedočkavo čakala kedy to Lare a Erickovi docvakne..
Pri takýchto knihách som neskutočne pyšná na "domácich" slovenských a českých autorov! Autorka má výborný štýl a nikdy by som nepovedala, že nečítam zahraničného autora. Ok, naozaj je pri viacerých scénach cítiť inšpiráciu Twilightom (ktorý som mimochodom nikdy nečítala), ale napriek tomu je príbeh jedinečný vo svojej pokojnej romantickej atmosfére.
Ako som čítala viacero názorov, súhlasím, že Lara je úžasná hlavná hrdinka - jej myšlienkové pochody, jej vzťah so 4 prasiatkami, láska k hudbe.. nedá sa ju neobľúbiť!
Príbeh a hlavne Eric si zachoval až moc tajomna a ja nemám tušenie kam to bude smerovať. Najmä tá fantasy linka, lebo v tejto časti bola len veľmi jemne načrtnutá. Vlatne až na pár tajuplných útržkov rozhovorov a nejakej tej drobnej ukážky zvláštnej schopnosti, fantasy časť končila. A ja sa neviem dočkať pokračovania! Kde sa verím rozbehne aj ta fantasy časť.
Moc si želám aby som sa pokračovania knižnej podoby tejto trilógie dočkala čím skôr!! Keby mám menej rokov, tak s knihou asi aj spávam a ani sa nedá dať pri hodnotení menej ako 5 hviezdičiek!!

ODPORÚČAM!!!

PS: Ešte nikdy pre mňa nebolo tak ťažké vybrať pár citátov do recenzie. Tá kniha je až moc plná silných a krásnych momentov!

"Eric Lestrad byl to nejhorší, co mě kdy mohlo potkat.
Všechny mé smysly mě varovaly, ať se od něj držím co nejdál, a já je neposlechla. Pustila jsem ho k sobě. Nechala jsem ho poznat mě, nechala jsem ho dostat se mi pod kůži."

03.09.2023 5 z 5

Draci Draci Valeria Holoman

(SPOILER) "Zachránil si ma? Ale prečo?" hrdlo mi stiahlo a po tom kriku ma zvláštne bolelo. Svoj hlas som vôbec nespoznávala.
"A prečo nie?" zareagoval pobúrene. "Pokladáš ma za netvora? Dokonca ťa netúžim ani zožrať. Som presvedčený, že by si mi nechutila."
Tak toto sa ma trošku dotklo. Ako môžeš vedieť, že by som ti nechutila?

Mala som pravdu!
Prvý diel bol slušným začiatkom pred týmto, čo nám autorka pripravila do knihy Draci!!!
Som veľmi spokojná (dočkala som sa aj vcelku príjemnej romantickej linky, možno aj dvoch!? :)) Kapitoly sú o kúsok dlhšie, čo deju podľa mňa pomohlo a celkovo vidím progres v celkovom jazyku a štýle (okrem dosť veľa preklepov a chýb - čítala som eknihu). Všetky nedokonalosti z prvej časti zmizli, takže chválim!

Samotný dej plynulo nadväzuje na Cestu do neznáma, a teda putujeme so Zoe a jej spoločníkmi za liekom pre princeznú. Po nepriaznivých udalostiach sa Zoe ocitá v spoločnosti nového spoločníka ;-) A presne tieto časti boli pre mňa top!! Zoe som si naozaj obľúbila, aj keď sa správala miestami naozaj ako pravý tínedžer ;-)
Ach Samián... aj toho som sa dočkala viac.. a že som veľmi spokojná!
Páči sa mi ako je dej stále zahalený množstvom tajomstiev, dokonca mám pocit, že s každým jedným odhalením len pribudne ďalšie a dej sa stále viac zamotáva. Som zvedavá čo má autorka ďalej v pláne..
Zoriina linka je o dosť pokojnejšia. Viac menej pátra po minulosti, čo tiež prináša zaujímavé odhalenia. Ani jej časti ma v knihe určite nenudili.
Vystupuje tu veľa veľmi zaujímavých postáv, čo sa veľmi páči! A každému kto pôjde čítať odporúčam pozrieť na facebook stránky "Therra", kde autorka pridáva množstvo animácií, obrázkov a vizualizácii nielen hlavných hrdinov, ale aj ako to v Therre vyzerá. Mne to neskutočne pomohlo si všetko vizualizovať, čím som si príbeh užila ešte oveľa viac!!
Takže priala by som si, aby si príbeh prečítalo čo najviac milovníkov YA fantasy, pretože jednoznačne stojí za to!! Ja môžem len odporúčať a moc moc a ešte raz moc sa teším na pokračovanie ;-)

Sklonil som hlavu a usmial som sa. Keď som si pomyslel, že vlk bráni draka, zdalo sa mi to trošku komické, ale zároveň veľmi milé.

21.08.2023 5 z 5

Cesta do neznáma Cesta do neznáma Valeria Holoman

Na debut od slovenskej autorky som sa dlhšie chystala (čakala som rovno na druhý diel) a tak konečne nastal jej čas..

K hodnoteniu pristupujem s týmto vedomím - ide o debut, a teda určite to nie je dokonalé, text by chcel ešte trošku učesať, postavy trošku vyšperkovať (Zoria a Zoe, dvojníčky, dosť podobne typy, jednoducho sa mi trošičku plietli), pridala by som na dialógoch, ktoré by tomu dodali šmrnc, najmä mi chýba humor, ktorý v knihách milujem :(
To sú ale len drobné chybičky ... ale čo sa mi páčilo?
- absolútne originálny nápad na svet - prelína sa súčasný moderný svet a svet fantázie plný mágie a úžasných, aj bájnych bytostí,
- záhadnosť, ktorú si prvý diel udržal (som rada, že hneď nemám všetky odpovede),
- nápad s premenou na alter zvieraciu bytosť (stretávame sa, okrem iných, s jednorožcom, vlkom, orlom a samozjeme drakmi).
Samotný dej je viac menej pokojný. Rozprávaný z pohľadu viacerých postáv, najmä dvojníčok Zorie a Zoe, ktoré si vymenia miesta a každá zaujme miesto tej druhej. Zoria sa vydáva do sveta ľudí, aby zastúpila Zoe, ktoré vo svete Therra podľa dávneho proroctva musí nájsť liek pre zakliatu princeznú. Na ceste jej pomáhajú bratia jej dvojníčky. Prvý diel končí až moc skoro... akoby uprostred. Odrazu kapitola skočila, čakám ďalšiu a tá tam nie je?! :)) Mám z toho pocit, že je to typický úvodný diel, pred niečím väčším, takže snáď sa máme na čo tešiť v pokračovaní?? Som rada, že som si počkala na druhý diel, a teda môžem plynulo pokračovať. Dúfam, že v tom druhom sa už dočkám nejakých tých odhalení, či výraznejšej romantickej linky (bože, ako mi to tu chýba - ten svet a tie postavy si to vyslovene žiadajú!!) :-).. a teším sa najmä na viac Samiána!
Hodnotím 4 hviezdičkami.. Je to veľmi slušný a najmä originálny príbeh!! :))

18.08.2023 4 z 5

Dvůr vysoko v horách Dvůr vysoko v horách A. K. Mulford

(SPOILER) Už na základe prvých hodnotení je jasné, že kniha sa stretne s rôznorodý prijatím. Ja sama sa neviem zhodnúť sama so sebou ako ju ohodnotiť.
Treba sa však na dej knihy pozerať s tým, že sa jedná viac menej o samostatný príbeh, nakoľko v druhej časti je ústrednou postavou sestra hlavnej hrdinky. U fantasy nie častý spôsob písania série ale môže to byť fajn! Tým pádom sa dej môže zdať uponáhľaný, všetko až moc spriama nalinkované.
Takže takto...
Kniha nie je zlá, práveže sa číta veľmi plynulo, lebo sa vlatne stále niečo deje. Pár scén bolo vyslovene super iskrivých, tie som si naozaj užila! Dej však už na začiatku naznačuje kam to bude všetko smerovať. Takže asi od 5 kapitoly som vedela čo a ako... Škoda, že si autorka nenechala trošku viac tajomna.
K hlavným postávam sa ani moc neidem vyjadrovať, lebo to bolo naozaj dosť klišé. Určite boli obaja sympatickí, bola medzi nimi dobrá chémia, takže ok.
Neviem prečo, ale ja mám jednoducho slabosť na "padúchov", takže v príbehu bol pre mňa asi najzaujímavejšou postavou korunný princ Severného dvora Renwick (jeho postava je tu pre mňa jedna z mála ešte záhadou)... dúfam sa ho v pokračovaní dočkám oveľa viac :))
Takže kto chce fantasy jednohubku kľudne si môže prečítať a ani nemusí nedočkavo čakať na pokračovanie ;-)
Takže to hodnotenie... Fakt to bola príjemná priemerná fantasy, takže je to tak 3,5/5

14.08.2023 3 z 5

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

Už prvému dielu Zlatá som dala plný počet 5 hviezdičiek a bez váhania dávam opäť!
Asi pôjdem zasa proti prúdu (nechápem niekedy tie zlé hodnotenia niektorých kníh, hold každý máme iný vkus). Každopádne, ku knihe...

Príbeh začína kde Zlatá skončila. Autorka nám pekne postupne oprášuje spomienky na dej Zlatej (veľmi som to ocenila, že ani nemusím nazrieť do predošlej knihy a bola som úplne v obraze). Príbeh je opäť plný duchov, temných, božstiev a bájnych netvorov. Ja som sa teda nenudila ani chvíľku, a už od prvých stránok som bola vcelku chytená v príbehu. Bavili ma najmä dialógy medzi Serildou a Kráľom duchov, ktoré boli fakt také chuťovky, nakoľko Serilda je vcelku drzá osôbka, ktorá si povie čo má na srdci (tomu naozaj fandím).
Romantická linka je dosť na pozadí, čo mi u tejto sérii absolútne nevadí (ale je tam). Dej je plný akcie, zvratov, intríg, ku koncu konečne aj očakávaných odhalení. Niečo bolo predvídateľné, niečo ma dokázalo prekvapiť. Oceňujem ten retelling rozprávky, ktorý bol poňatý absolútne originálne v tej temnej, duchárskej atmosfére.
Ja môžem túto sériu len odporučiť a už aj kupujem tlačené knihy nech si ich pridám do knižnice k Mesačným kronikam! ;-)

Kráľ duchu sáhl pro sklenici s vínem. Zaváhal a zvedl k ní oči.
"Co?" zeptala se. "Já ji neotrávila." Pak prekvapene vyjekla: "Ale príšte bych to mohla zkusit."

05.08.2023 5 z 5

Belladonna Belladonna Adalyn Grace

Veľmi, veľmi a musím povedať ešte raz.... veľmi originálny príbeh!
Kniha v sebe spája prvky hneď viacerých žánrov od historického románu, cez detektívnu zápletku, prvky duchariny (až doteraz som vôbec nebola fanúšik tohto typu zápletky vo fantasy knihách) a samozjeme nemôže chýbať úžasná romantická linka. Ta je trošku na pozadí ale o to viac som hltala tieto časti :-*
Kto od fantasy očakáva len veľké akcie a boje, nedočká sa.. Ide skôr, ako som už spomenula, o historický román a podľa toho je aj dej, dá sa povedať, relatívne pokojný, detektívny a tajomný...
Kniha ma prekvapila v najlepšom slova zmysle a z fantasy žánru určite patrí k tomu najlepšiemu, čo som tento rok čítala!
Vrelo odporúčam prečítať! Ja som sa pri knihe nenudila ani chvíľočku!
Koniec wooow.. Teším sa na ďalšie stretnutie na Foxglov ;-)

03.08.2023 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

(SPOILER) Na úvod... do série som sa pustila na základe ohromne pozitívnych recenzií, vysokého hodnotenia čitateľov a anotácii, ktorá sľubovala presne taký typ romantickej fantasy ako to mám rada!

Kde teda začať? Neviem či je môj celkový dojem ovplyvnený tým, že som si knihu dosť kúskovala (nemala som toľko času na čítanie ako by som si priala) a to ovplyvnilo môj zážitok, alebo jednoducho už kniha nie je tak celkom pre mňa (hoci YA fantasy čítam veeeľa). Možno keby ju čítam o dosť mladšia, bola by som úplne zaľúbená (do knihy a do Rhena), ale momentálne to nebolo pre mňa dosť...
Hlavná hrdinka Kelsey je miestni vtipná a miestami úplne mimo, že nevie čo vlastne chce, chýba jej aspoň štipka sebavedomia (alebo je to jednoducho tínedžer) ;-)
Začiatok, asi po stranu 120, a teda kým sa konečne dostali do Indie, sa mi strašne vliekol. Potom to už dostalo spád, aj keď si to viem prestaviť aj bez niektorých pasáži. Rhenov brat Kishan je označovaný ako záporák, hoci ja ho vidím skôr ako "sladkého Rhena v čiernom"!
Hoci komentár vyznie možno dosť kriticky, príbeh je pekný a ešte má čo ponúknuť (asi som len už trocha náročnejší rýpal) ;-)

08.07.2023 3 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Od knihy som mala obrovské očakávania a spočiatku sa aj napĺňali, ale v konečnom dôsledku to bola taka klasická Shen. A to znamená veľmi veľmi veľmi vysoký štandard, neskutočne záživne čítanie, bez nudy a s množstvom zapletiek.
Sparrow ma milo prekvapila, na to že je to mladučká, slušná dobráčka, vie si stať za svojím, nie je naivná a v podstate konala fakt logicky (to fakt oceňujem). Tiež mám rada tento typ padúchov, akým bol Troy.
Ale aj tak... chýbal mi k dokonalosti malý kúsok "niečoho", preto 4/5

19.05.2023 4 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

(SPOILER) Na začiatok.... Som totálny team Dominik , takže celú sériu čítam a týmto pocitom :-(
Už po druhej časti som mala zlomené srdce, preto si ma bohužiaľ Tobiáš nikdy nemohol získať..
Do tejto časti sa mi ani nechcelo, lebo záver Exodusu bol vcelku jasný, tak čo ďalej? Prvá polka knihy ma teda moc nebavila. Najlepšie boli časti z minulosti, ktoré vysvetľujú mnohé z predošlých dielov, vznik bratstva a Tobiášovu motiváciu. Celkovo mi prišlo, že v tejto knihe ani nie je na prvom mieste vzťah Cecílie a Tobiáša, ale minulosť, kamarátstvo, vzťahy s rodinou a hlavne chcela autorka vysvetliť a ukončiť príbeh z každej strany. Celá kniha vyznie ako 500 stranový epilog s ďalšími 3 epilogmi ;-)
Pre mňa boli top mementmi spomienky na Dominika, vďaka čomu dávam 3/5

30.04.2023 3 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Po prečítaní prvého dielu tejto série som bola presvedčená, že ju ďalšie časti nemajú šancu prekonať. Ale toto bolo naozaj o maličký chĺpok... hoci prvý stále víťazí!
Veľmi sa mi to páčilo, stránky som doslova hltala.. Ja jednoducho milujem mafiánske prostredie, hate to love, osudovú lásku a temných majetníckych mužov. Neviem nájsť v slovenčine výraz, ktorý majú Česi, takže si ho požičiavam.. bolo to veľmi "čtivé" ;-)
Som nesmierne zvedavá na záverečný diel!

27.04.2023 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Autorka ma zasa raz nesklamala!!! Určite som čítala aj lepšie autorkine diela ale Nessy a Cruz určite nesklamali ani "až tak neurazili" . Doslova oddychová, vtipná a pútavá kniha. Naozaj som sa ani chvíľu nenudila. Autorku mám veľmi veľmi rada a zasa nám priniesla nový a originálny príbeh. Síce niektoré situácie trošku na hlavu ale nijako extrémne mi nič nevadilo. Hodnotím ako lepšie 4/5

25.04.2023 5 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

SOM NADŠENÁ!!!
Od príbehu som dostala presne to, čo sľubovala anotácia. Evangeline sa ukázala ako super hlavná hrdinka a milujem Jaksa!!
"Skry tie tesáky. Ja jediný ju môžem hrýzť."

Svet je zaujímavý, nový, magický a teda príbeh dosť zapletený a veľa sme z neho ani neodplietli, takže sa naozaj teším na pokračovanie (ak sériu nepreložila celú, budem vážne moc moc nahnevaná!!!)
Autorka vytvorila skvelé postavy a zaujímavé osudy, pričom naozaj môžme ťažko usúdiť motivácie pre ich konanie.. Ako píšem zapletené habadej ale nejaké tušenia už mám ;-) Zvedavá som na odhalenie príbehu Lukostrelca a Líšky

PROSÍM SI POKRAČOVANIE!
"Verím, že je oveľa viac možností než žili šťastne, az kým nepomreli, alebo tragédia. Každý príbeh má potenciál nekonečných zakončení."

18.04.2023 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Úžasná séria pokračuje a som stále spokojnejšia, že som sa do nej konečne pustila. Začínam sa dokonca pomaly obávať, že to skončí!! Je to parádne, miestami trochu predvídateľné, inde až brutálne kruté, ale aj tak nemám čo vytknúť. Napriek trošku rozpačitejšiemu začiatku, jednoznačne opäť 5/5

13.03.2023 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Na túto sériu som čítala mnohé odporúčania a pozitívne recenzie, a veruže áno, plne súhlasím!
Kniha ma od prvých stránok úplne dostala a nevedela som sa odtrhnúť od čítania. Prvý diel si veľmi slušne našliapol a som zvedavá kam sa dostaneme ďalej. Veľmi sa mi páči striedanie pohľadov hlavných hrdinov. Postavy sú zatiaľ veľmi zaujímavé, dej napínavý, akcie krvavé .. až uvažujem, prečo je to zaradené do literatúry pre deti a mládež :-/ Za mňa 5/5

11.03.2023