matogeminimato matogeminimato komentáře u knih

Za hranicou strachu Za hranicou strachu Jaye Ford

Partia kamarátok,, vyráža " vždy raz za rok na,, babskú jízdu". Tentokrát si za objekt vyberú starú chalupu na samote. No táto chalupa je aj cieľom dvoch zločincov, ktorý v nej ukrývajú desivé tajomstvo... Ale je tam hlavná hrdinka Jodie, ktorá prežila ako teenagerka traumatizujúci zážitok, vďaka ktorému sa v nej po rokoch prebudí duša bojovníčky..... . Trochu naivný a predvídateľný príbeh, ale na čítanie na dobrú noc vyhovujúci

Jeden z milióna Jeden z milióna Monica Wood

Malé prekvapenia sú cestou ku šťastiu.
Traja hrdinovia tejto knihy sú uplne odlišný nielen vekom.... 10 ročný nadpriemerne inteligentný chlapec, ktorý je,, zvláštny "nielen pre okolie, ale aj pre svojho otca.... Pomôže práve jemu nájsť konečne samého seba- prostredníctvom 104 ročnej starenky, ku ktorej chodil vypomáhať ako začínajúci,, skautík". A jej prinavráti chuť nielen do zivota, ale aj...... . Normál by som tento príbeh nazval,, pohladením po duši "

Slepý inštinkt Slepý inštinkt Andreas Winkelmann

(SPOILER) Známému boxerovi Maxovi Ungemachovi sa stala pred desiatimi rokmi tragédia, keď sa stratila z rodičovskej záhrady jeho slepá osemročná sestra Sina... Doteraz ho prenasledujú výčitky svedomia, pretože mal byť v tej chvíli s ňou.... A práve teraz z jedného ústavu zmizlo malé dievča, ktoré bolo tiež slepé. Súvisia tieto dva prípady? Ak trpíte anachrofóbiou,, strihnutou" strachom z plazov, tak tento thriller radšej neodporúčam

Fragment Fragment Warren Fahy

Čo sa stane, ak v 21.storočí účastníci reality show,, cesty okolo sveta" objavia ostrov tisícky kilometrov vzdialený od najbližšej pevniny? Na ktorom je ekosystém úplne odlišný od nášho a žijú tam,, prehistorické "zvieratá, pre ktoré aj dinosaury by boli delikatesou? Pre pár ľudí začína v okamihu boj o život.... A vlastne je v ohrození celé ľudstvo.... . Niečo na spôsob,, Strateného Sveta" od A. C. Doylea, ale oveľa drsnejšie .

Legenda o krvi a lásce Legenda o krvi a lásce Theresa Melville

Londýn 1888. Nevyriešené vraždy.
Hon na Jacka Rozparovača.
Náhodné stretnutie mladej aristokratky Susan Ballantyneovej a prostitútky Muriel Gravesovej skončí osudovým priateľstvom. Vtedy ešte netušia že prispejú k odhaleniu najznámejšieho sériového vraha.
Ja som ho,, vypátral" už po prvej polovici knihy.

22.11.2023 3 z 5

Múmia / Kleopatrina noc / Kráľ Kandaules Múmia / Kleopatrina noc / Kráľ Kandaules Théophile Gautier

Tri príbehy o,, zakázanej láske" odohrávajúce sa v starovekom Egypte. Aj napriek tomu, že minimálne polovicu knihy zabrali podrobné opisy krás prírody, stavieb, honosnosti palácov a pyramíd je to zaujímavá kniha napísaná v polovici devätnásteho storočia . V prvom príbehu sa mimo iné objavuje Mojžiš a jeho,, desať rán egyptských ". No najzaujímavejší je posledný príbeh Gygesa a Nyssie zakladajúci sa na skutočnosti

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Tako kniha nie je pre deti, je pre všetkých ktorý chcú znovu nájsť,, svoje šťastné ja". Ale ak túto knihu čítajú deti, tak si môžu uľahčiť život už na začiatku. Ale ako sa vraví,, chybami sa človek učí "A v tejto knihe je to názorne a jednoducho dané. Ak sa nám stane niečo nepríjemné, či zlé(dokonca sa tomu dá predísť ) - málokedy na to v tej chvíli pozeráme čo dobrého nám to môže dať. Možno až s odstupom času.... Lenže ide to prakticky hneď a to je dôležité. Ušetríme veľa času ktorý by nám zabral výčitkami a stresom a zbytočným,, analyzovaním" situácie...
Takže odporúčam každému túto knihu.
,, Vnímajte, kdo naozaj ste, a majte preto k sebe úctu "

Sára. Kniha druhá Sára. Kniha druhá Esther Hicks

Určite to nie je kniha iba pre deti. Naopak, nájdeme si v nej rady či poučenie aj my dospelí. Čítal som svetoznáme,, Tajemství" či,, Šlabikár Šťastia" od Baričáka, ale tieto knihy o Sáre mi dali viac ako spomínané,, bestsellery ". Druhý diel je zameraný na,, zákon príťažlivosti", kde jednoduchým príbehom dvoch detí ukazuje ako usmerňovať svoje myšlienky správnym smerom. Takéto knihy treba nielen prečítať, ale sa k nim aj vracať ,ako často to len ide.

Čas lovcov Čas lovcov Tess Gerritsen

Čo majú spoločné tri deti, ktorým pred dvomi rokmi vyvraždili rodinu a aby tragédie nebolo dosť, tak neskôr aj,, pestúnov" a oni sa zázračne zachránia? Aby náhod nebolo málo, tak sa stretnú v exkluzívnej škole Evensong, v ktorej je základom výučby prežiť v nemilosrdnom svete.
Známa dvojica kriminalistka Jane Rizzoliová a súdna lekárka Maura Isleová sú rozhodnuté ich ochrániť a zároveň prísť záhade na,, kloub".
Šiesta prečítaná kniha tejto spisovateľky. Odporúčam tým, ktorý majú radi riadne zamotané príbehy.

Suterén záhad Suterén záhad Tess Gerritsen

Senzačný nález egyptskej múmie v zaprášenom suteréne starého múzea naberá nečakané obrátky keď súdna lekárka Maura Isleová pri pitve zistí, že mumifikovaná relikvia nie je nič iné, ako,, novoveká" obeť vraždy.
Obetí vraždy, zabalzamovaných do podoby múmie pribúda a všetky cesty vedú k pôvabnej archeologičke a jej temnej minulosti.
Piata kniha od tejto spisovateľky prečítaná tento rok je podľa mňa najslabšia, ale stále sa v nej objavuje veľa záhad a tentokrát je zameraná na,, Starý Egypt" a archeológiu což je zaujímavá téma.

22.11.2023 3 z 5

Ako prekonať stavy utrpenia - Život v láske Ako prekonať stavy utrpenia - Život v láske Janka Kajánková

Úžasná kniha ktorá je o tom o čom píše aj nadpis. Dievča ktoré si v živote prešlo peklom a z toho vyťažilo a získalo do života veľa toho dobrého. Kniha podľa skutočného príbehu autorky samotnej vám ukáže že aj tie najťažšie situácie v živote sú tu na to aby nás učili....

A zaujímavá je aj ako hosť Jardy Duška v programe,, Duše K"

Mesto Mesto Camilla Sten

Pred 60 rokmi z malého banského mestečka, uprostred hlbokých Švédskych lesov zmiznú za záhadných okolností všetci ľudia.
Mladá dokumentaristka Alice sa rozhodne navštíviť toto tajomné miesto a zozbierať materiál na film.
Jej stará mama tam prišla o celú rodinu. A to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa púšťa do pátrania, ktoré sa ukáže ako životu nebezpečné.

Nemoc - dar transformace Nemoc - dar transformace Petr Hanáček

Tato kniha nie je určená iba pre tých, ktorý sú ťažko nemocní... ale aj pre tých, ktorý chcú týmto chorobám predísť.
,, Radost, láska a jednoduchost jsou lék. "

Spočítaj hviezdy Spočítaj hviezdy Lois Lowry

Neobyčajné hrdinstvo obyčajných ľudí, ktorý neváhali riskovať životy, len aby pomohli svojim židovským priateľom..

Tajomstvo bábik Tajomstvo bábik Denisa Martincová

Čo k tejto knihe napísať? Je o zneužívaní detí a o nevšímavosti najbližšieho okolia. O tom že aj keď ten hnus skončí, nedokážu žiť,, obyčajný zivot". Dokonca majú neúctu voči sebe, akoby oni mohli za to čo sa im stalo.....

Hawklinská nestvůra Hawklinská nestvůra Richard Brautigan

,,Gotický western,, o dvoch profesionálnych zabijakoch, ktorým pod drsným výzorom tlčie dobré srdce. Najme si ich mladá Indiánka, ktorá ich privedie do ,, Viktoriánskeho" domu, ktorý stojí na úplnej samote hlboko v horách....a tu začína naozaj zaujímavý príbeh.

Bola mníška Bola mníška Ivana Havranová

Príbeh ženy, ktorá bola mníškou. Opustila kláštor skrz muža ,ktorý už po pár mesiacoch ukázal pravú tvár pijana, ubližoval a ponižoval ju. No naspäť k jednoduchému aj keď prísnemu životu v kláštore, kde bolo všetko,, nalinajkované" a každý deň rovnaké sa už nemohla vrátiť. A tak si zvyká na,, obyčajný" život a pritom chce jediné, tak ako väčšina z nás.... mať niekoho s kým by mohla byť,, v dobrom aj zlom"

22.11.2023 4 z 5

Svet je plný démonov Svet je plný démonov Mark E. Pocha (p)

Ak ste zvyknutí z minulých,, Epochových" kníh na,, splattery" tak teraz budete trošku sklamaný. Ale vyskytuje sa tu zase oveľa viac odkazov na kultové filmy ako sú MIB (iba v náznaku), HELLBOY (ten je tu sympaticky zastúpený ) a hlavne LESNÝ DUCH, tak je to čítanie pre vás. Príbehy štyroch totálne odlišných,, Vyšetrovateľov neobvyklých okolností " nás zavedú opäť na rôzne miesta Slovenská ako sme zvyklí z predošlých kníh. Táto partička rieši neobvyklé javy, na ktoré by Američania zavolali jedine,, Ghostbusters"

22.11.2023 3 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Mladá rodina si kúpi honosný byt v starej vile. Prečo bola jeho cena tak neskutočne nízka? Už po pár dňoch, keď sa na chodbách začnú zjavovat malé dievčatá v oblečení z 19.storočia im začne,, svitať" A zvukov, postáv a záhad začne pribúdať

Africká ruža Africká ruža Alica Rynke

Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami o skupine Slovenských študentov ktorý reagujú na výzvu charitatívnej organizácie a rozhodnú sa pomôcť deťom v sirotinci v Malawi.Čaká ich tam nesmierna chudoba,nebezpečné choroby a aj niečo horšie....,ale zároveň si uvedomia čo je v živote naozaj dôležité...