matogeminimato matogeminimato komentáře u knih

Talent na smrť Talent na smrť M. J. Arlidge

Tínedžerka Kasiie má,, dar", ktorý je vlastne prekliatim. Ak sa vám pozrie do očí, vie kedy a ako zomriete. Čím hroznejšia smrť, tým väčšiu bolesť v tej chvíli prežíva.
V meste začne útočiť drastický sériový vrah a ako naschvál príde z každou obeťou do styku práve Kassie. Takže vie akou hroznou smrťou umrú. Uverí jej vôbec niekdo? Vďaka svojmu prekliatiu je označovaná ako veľmi problémové dievča. Až raz sa jej ujme forenzný psychológ Adam Brandt,ktorému sa zo svojimi víziami zdôverí....

22.11.2023 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

V malom starožitníctve v Ríme, natrafí huslistka Júlia Andsellová na starú vzácnu hudobninu-valčík s názvom Incendio.
Po návrate domov sa začnú diať čudné a nebezpečné veci vtedy, keď zahrá túto skladbu. Chce jej malá, trojročná dcérka smrteľne ublížiť, alebo je to výplod jej fantázie........?

22.11.2023 4 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Pokiaľ máte radi konšpiračné teórie, zaujíma vás Atlantída, špionáž, etika génového inžinierstva, to ako to mohlo byť s Adamom a Evou a hlavne prečo sa pred 50 000 rokmi náhle obrovským skokom rozvinula ľudská inteligencia (pomohol nám niekdo, inak by naša civilizácia zanikla?), tak odporúčam túto knihu. Pripadalo mi to občas ako sci-fi, no na konci knihy autor dáva vysvetlenia odkiaľ čerpal materiál na túto knihu a už to ako s.f. vôbec nevyzeralo.

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Jedného dňa sa z Martinovho tela stala nehybná schránka na dlhých 10 rokov a zrazu precitol a bol znovu pri plnom vedomí, no nedokázal komunikovať z okolitým svetom. Ako dať ľuďom najavo že,, zije" a nie je len bezduché telo? Neuveriteľný príbeh muža ktorý sa nikdy nevzal.

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Môže sa klinicky mŕtva žena, ktorej celé telo bolo napadnuté rakovinou v poslednom štádiu sama vyliečiť behom pár dní? Môže

22.11.2023 4 z 5

Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Mark E. Pocha (p)

,,Slovenský gore -sci fi-crazy-horor,,tak nejako by som,, zaškatulkoval,, túto knihu Tri páry spoznajuce sa vo vlaku smerujucom na,, Hornú Nitru,,sa rozhodnu užiť si vikend v opustenej chate v Strážovských vrchoch...mohla to byť noc plná vášne nebyť toho,že nedaleko nich pristane miozemská loď ktorej pasažieri nie sú žiaden ,,E.T,, ale skôr ,,VOTRELEC,, Nenapadlo by ma že tu na Slovensku môže niekdo napísať niečo tak správne ,,ujeté,,

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

13-ročné dievča sa ,,stratí,,v lese.Po troch rokoch, keď je už dávno ,,oplakaná,, sa objaví pred rodným domom.Na nič si nespomína,no postupne vyjde najavo že ju vlastne zachránili jej vlastné ,,alter egá,,Dokáže s nimi žiť a vyrovná sa s postupným návratom pamäti,ktorý je viac než šokujuci.?...

Niečo viac Niečo viac Patrick Ness

(SPOILER) Ak je na tejto knihe niečo zaujímavé, tak iba to že som ju čítal neskutočne dlho. Vyše štvrť roka!
Začalo to zaujímavo :hlavný hrdina príbehu dobrovolne skočí do rozbúreného mora očakávajúc smrť. Vie že sa utopil a roztrieštil si lebku, ale akoto že žije? V tom istom svete a predsa inom? Všetko je opustené, zničené a bez ľudí.... Myslel som si, že je v nejakom ,, medzisvete" na hrane života a smrti, ale ani to som netrafil... Stále som tomu príbehu dával šancu, až prišiel koniec a..... ani pointa neprišla .
Vždy keď ma nejaká kniha nezaujme na prvých 50 stránkach, tak ju prestanem čítať. Tu som urobil vynimku, no nepotvrdila pravidlo ,-)

22.11.2023 2 z 5

Hymnus Hymnus Graham Masterton

Na začiatku príbehu sa na parkovisku upáli mladá klavíristka. Jej snúbenec Lloyd je samozrejme zdrtený a nechápe prečo sa odhodlala k tomuto drastickému a bolestivému odchodu zo sveta, keď bola plná života.... Ale to je iba začiatok, tymto sa spustia desivé udalosti a podpbnou, aj ked nie dobrovolnou smrťou upalením umierajú ľudia ktorý boli známymi jeho snúbenice.
Púšťa sa sám do pátrania prečo sa tieto desivé vraždy dejú a samozrejme je stálevo väčšom ohrození aj on sám, zvlášť keď zistí že tu ide o nesmrteľnosť.
Veľkú ulohu v tomto príbehu hrá hudba slávneho skladateľa Richarda Wagnera(ktorého som si trochu preklepol, a veru bol to riadny antisemitista a nacionalista)a taktiež nacizmus.
Je v ňom dosť,, upálení,,, za hrsť sexu a erotiky, nejaký ten indián, naciszmus, mystika, láska a vážna hudba. Takže z každého rožka troška .
Pred vyše 20timi rokmi kedy som túto knihu čítal poprvé, by som dal plný počet, no teraz mi tam trochu niečoho chýbalo.
No aj tak je pri čítaní tohto príbehu veľmi horúco ,-)

Zabudnutý čas Zabudnutý čas Sharon Guskin

Malý Noah, štvorročný syn Janie je,, iný ". Má hrôzu z vody, nočné mory a hlavne Janie vraví, že chce vidieť svoju pravú mamu.... Má problémy v škôlke a nielen kvôli tomu, že často do nej chodí,, špinavý", keďže sa nechce umývať.
Skúša doktorov a psychológov, no tí ju akurát strašia duševnými chorobami ktoré by mohol mať.
Až raz si všimne článok Dr. Jeroma Andersona, ktorý sa zaoberá reinkarnáciou. Aj keď v takéto niečo neverí, napíše mu.... Pretože nádej umiera posledná

Klub mrtvých otců Klub mrtvých otců Matt Haig

11 ročnému Filipovi umrie tragicky otec. Prakticky hneď po pohrebe sa mu zjaví jeho duch a žiada ho, aby do jeho narodenín zabil strýka Alana, pretože on môže za jeho smrť. Ak to neurobí, duch otca nenájde nikdy pokoj a príde do,, zatratenia". Bizarná a temná úloha sama o sebe sa stane ešte tažsia, keď strýko Alan začne chodiť s jeho mamou. Docela dobrý príbeh o dileme ci veriť, alebo nie svojmu otcovi, ktorý je duchom.... Koniec ma total vytočil, no nedalo mi ešte raz si ho na druhý deň prečítať, což sa mi stalo prvý krát a nakoniec som ten zaver ako tak pochopil

Meditace Meditace Shakti Gawain

Útla knižôčka ktorá nás zasvätí do základov meditácie.
obsah:
1-Meditácia
2-Naviažte vzťah zo svojim vnútorným ja
3-Mužstvo a ženstvo v našom vnútri
4-Objavte dieťa v našom vnútri
5-Vyjadrite svoju vnútornú tvorivosť

Dokud jsi tady Dokud jsi tady Eva Hrašková

Občas treba zmenu. Neviem kedy som naposledy čítal,, červenú knihovnu".
Klasický príbeh o sklamanej žene, ktorú neustále podvádzal a využíval partner a napriek tomu jej,, ťažkom odputávaní sa od neho".Ale aj ona nájde svojho,, princa na bielom koni"A nakoniec zvíťazí láska nad lží a nenávistí, ako tuším povedal Mahátmá Gándhí

Darček Darček Sebastian Fitzek

Hlavný hrdina príbehu Milan Berg stojí práve pred semaforom, keď vedľa neho zastane auto. Na zadnom sedadle sedí už na prvý pohľad vystrašené dievča a na okno pritláča list papiera, na ktorom je niečo napísané... No Milan je analfabet, no napriek tomu si zapamätal tvar písmen a nakresli ich svojej priateľke Ambre. Jeho tušenie sa potvrdí, dievča bolo unesené a prosí o pomoc.... Práve v tej chvíli sa začína najzamotanehsi a najnebezpečnejší príbeh jeho života

22.11.2023 3 z 5

Země kanibalů Země kanibalů Mark E. Pocha (p)

Prvotina,, domáceho majstra zvráteného pera" je vlastne jednoduchý príbeh o partii Slovenských študentov, ktorý v rámci grantového projektu cestujú po Peru a skúmajú zvyky domorodého života miestnych obyvateľov, ktorý sa zvrtne keď zablúdia v džungli a vieme akým smerom sa to bude uberať už podľa názvu ... aj keď možno prekvapenie na konci predsa len bude. Je explicitne krvavá, brutálna aj sexuálna. Kdo poznáte jeho tvorbu , viete o čo ide.... Takže možno raz napíše,, krvák" aj o neďalekom hradisku Molpír, ktoré k tomu priam nabáda

Vynález krídiel Vynález krídiel Sue Monk Kidd

Príbeh Sarah Grimkeovej ktorá ako malé dieťa dostala darom k narodeninám čiernu slúžku Hŕstku, s ktorou sa stanú napriek dobe v akej žijú celoživotnými kamarátkami.
Aj vďaka tomu, že vidí aký krutý život bez základných práv majú otroci sa rozhodne bojovať za ich práva.
Je to vlastne autobiografický román o sestrách Grimkéových ktoré naozaj žili a ako prvé ženy v Amerike verejne vystupovali za zrušenie otroctva.

Smršť Smršť Jozef Karika

Je možné, aby sa prakticky celý,, hororový" príbeh odohrával v aute? Je. Ak ste počuli o fenoméne halného vetra, známeho hlavne v Poľsku, tak si ho neprajte zažiť na vlastnej koži . Pretože sa vám môže zjaviť prízrak stareny v pohrebných šatách, ktorému neujdete a stane sa vám to, čo hrdinom tejto knihy.

22.11.2023 2 z 5

Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány James Bannon

Pred asi dvomi týždňami som pozrel film, ktorý je výnimočne ešte lepší než kniha, ktorá ma vďaka tomu nijako neohúrila a tak som trochu sklamaný . Odporúčam ju ale všetkým, ktorí sa zaujímajú o ultras či hooligans tématiku. Pretože v nej v utajení hlavný hrdina prenikne do najtvrdšieho jadra najobavanejších,, hools,, v Anglicku-Buschwackers z Millwallu.

Závislost Závislost Paolo Roversi

Vynikajuca psychiatrička dostane od svojho bohatého pacienta ponuku, ktorá sa neodmieta. Vybudovanie a vedenie kliniky Sunrise zamerané na liečenie závislostí, na odľahlom sídle v Taliansku. Vyberie prvých sedem kandidátov rôznych závislostí a môže začať liečba..... ale po pár dňoch miesto nej nastane krvavá hra bez možnosti úniku, pretože cestu z kliniky znemožní privalový dážď...
Jednoduchý príbeh ktorý moc ne nadchne, no za prekvapujúci koniec sa oplatí prečítať.

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Charlene Grantová a jej súrodenci ,boli v detstve týraní vlastnou mamou. Odvtedy čo sa jej ujala v jej ôsmich rokoch teta, zlé spomienky sa časom úplne rozplynú.
Nájde si dve najlepšie kamarátky, z ktorými prežije dospievanie. Prvú zavraždil 21 januára. Keď sa tento dátum opakuje aj pri vražde druhej priateľky, Charlene vie že treťou obeťou bude práve ona. A 21 január je za pár dní......