Hymnus

Hymnus https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1603/mid_hymnus-sKD-1603.jpg 4 27 8

Podivuhodný příběh o tom, že když někdo zemře za přesně stanovených okolností, nemusí být ještě mrtev. Na parkovišti zahyne v plamenech mladá klavíristka a tím je spuštěn běh děsivých událostí. Ty postupně směřují k jedinému cíli. Nesmrtelnosti. Příběh o boji se Zlem v atmosféře horkých sanfranciských nocí... Co se skrývá za tajemstvím zlatého přívěsku a kdo je Samiel? Lze zabránit Zlu, aby vykonalo, co si zamane?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Hymnus , 1991

Ivan Kučera
26.02.2024 2 z 5

Klasický Masterton: sex, varenie a temnota. Od prvých strán mi to ukrutne pripomínalo Kinga, čo mi samozrejme nevadilo, keďže to kedysi bol môj najobľúbenejší hororový autor (Graham dokonca nepriamo spomína Podpaľačku). Po strane 100 to ale začalo stagnovať, postavy ma nebavili, dialógy boli priemerné (až na hlášky Tonyho Rýchlika), zvraty klišé a ku koncu už som mal všetkého toho mizerného ohňa, Otta a Helmwize plné zuby. Kniha ma nedokázala zdrapnúť pod krk, zatriasť mnou. Nacisti, Indiáni, ryby... Je tu toho veľa, napriek tomu nuda.

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Na začiatku príbehu sa na parkovisku upáli mladá klavíristka. Jej snúbenec Lloyd je samozrejme zdrtený a nechápe prečo sa odhodlala k tomuto drastickému a bolestivému odchodu zo sveta, keď bola plná života.... Ale to je iba začiatok, tymto sa spustia desivé udalosti a podpbnou, aj ked nie dobrovolnou smrťou upalením umierajú ľudia ktorý boli známymi jeho snúbenice.
Púšťa sa sám do pátrania prečo sa tieto desivé vraždy dejú a samozrejme je stálevo väčšom ohrození aj on sám, zvlášť keď zistí že tu ide o nesmrteľnosť.
Veľkú ulohu v tomto príbehu hrá hudba slávneho skladateľa Richarda Wagnera(ktorého som si trochu preklepol, a veru bol to riadny antisemitista a nacionalista)a taktiež nacizmus.
Je v ňom dosť,, upálení,,, za hrsť sexu a erotiky, nejaký ten indián, naciszmus, mystika, láska a vážna hudba. Takže z každého rožka troška .
Pred vyše 20timi rokmi kedy som túto knihu čítal poprvé, by som dal plný počet, no teraz mi tam trochu niečoho chýbalo.
No aj tak je pri čítaní tohto príbehu veľmi horúco ,-)

allyce
17.09.2018 2 z 5

Po slibném začátku můj zájem začal klesat až upadl do bodu sebezapření, abych knihu neodložila nedočtenou.
Autorova jiná kniha - Bílé kosti - byla vynikající, četla se jedním dechem, ovšem Hymnus je snůška hloupostí a neuvěřitelnosti.

aladin1406
13.04.2018 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih,tajemná,hororová,napínavá a velice dobře se čte od první až do poslední stránky,prostě LUXUS !!!

moudivlacek
14.02.2018 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala, to není horor, to je nereálnost, no ale stejně jsem četla dále. Mohu napsat, že přes můj odpor k počátku mě to zaujalo, věděla jsem, že hlavní hrdina se pokusí o pomstu či alespoň zvrácení děje a znovunastolení dobra, ale netušila jsem jak.
Vím, že to není reálné, aspoň silně doufám, ale pořád touha někoho ovládat, mocnit a vyvyšovat se nad někým - to je asi ta největší hrozba lidstva, co jej může potkat, a opravdu stačí jediný "nemocný fanatický" mozek"!
A já doufám, že nikdy nic podobného nezažiji a že mě to bude strašit pouze ve vzpomínkách na tuto knihu.

jiri77
28.05.2016 4 z 5

Velmi čtivé a napínavé hororové čtení ve kterém snad nechybí nic,když si vezmu že autor do tohoto příběhu namíchal upálení,nacismus,indiány,erotiku,sex,vážnou hudbu,lásku,napětí a přesto to jde všechno skvěle dohromady.

marek6463
17.06.2015 4 z 5

Celkem napínavé čtení.

eraserhead
13.02.2012 5 z 5

Díky mě zcela nepochopitelné absenci většího počtu děl (dva romány a 3-4 povídky v antologiích) tohoto anglického autora přeložených do českého jazyka je až zbytečně jednoduché prohlásit, že je to to nejlepší co jsem od Mastertona četl. Jednoduché proto, že ze dvou knih se ta lepší vybírá snadno. Hymnus je ale pohodová horrorová jízda se vším všudy, co k ní patří - kouzla, tajemno, erotika, mrtvoly, bolest, krev + několik věcí jako bonus - upalování, indiánská magie, okultismus nacistické třetí říše a možná přijde i strejda Adolf. Lehké bezproblémové čtení, ovšem s notnou dávkou té správné horrorové atmosféry. Dobře promyšlený příběh, jdoucí trochu do hloubky jak historické, tak i etnografické (náckové, amíci a indiáni v jednom), využívající zajímavých komponent a zápletek či velmi příjemný humor. Fakt nechápu, proč nikdo Mastertonovo rozsáhlé dílo nepřekládá, když podle mých informací je např. v sousedním Polsku oblíbenější a prodávanější než S. King.