mataj mataj komentáře u knih

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Kniha je jako obvykle čtivá a napínavá. A stejně jako u ostatních dílů sledujeme současně s vyšetřováním i život a počínání samotného pachatele/pachatelů. S celou sérii jsem byla velice spokojena (i když mi Erika zvlášť k srdci nepřirostla).

30.06.2021 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

(audiokniha)... Co napsat, Jussiho Adler-Olsena a jeho oddělení Q jsem si moc oblíbila. Kniha se čte (poslouchá) velice dobře, je napínavá, má vtip i zajímavý příběh a nečekaný závěr. Nete mi bylo hodně líto a držela jsem ji pěsti. Už se těším s čím autor přijde v dalším díle.

31.08.2020 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Lincoln Rhyme se rozhodne podstoupit operaci, která by mu mohla alespoň částečně pomoct a spolu s Amélií přijíždí do Severní Karolíny. Ve stejné době se tam stane vražda a únos a tamní policisté je požádají o pomoc. Případ, který se od počátku jeví jako jasný a je jenom potřeba najít únosce a oběti, dostává postupem času úplně jiné kontury a Amélie se musí rozhodnout jestli uvěří důkazům nebo intuici. Několik překvapivých zvratů Vás udrží v napětí doslova až dokonce.

03.03.2023 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Příběh o dvou ztracených lidech, kteří se náhodně potkají na letišti a následně společně havarují kdesi hluboko ve vysokých a nedostupných horách. Jejich cesta za záchranou je plná nebezpečí a beznaděje ale nemíní se vzdát. Hezký příběh s očekávaným překvapením v závěru.

23.12.2022 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Perfektní jako vždy. Vynikající zápletka, která se v průběhu děje pěkně zamotává a v závěru je překvapivé rozuzlení. Co víc dodat, Jo Nesbø to prostě ovládá dokonale.

11.12.2022 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Případy vrchního inspektora Gamache, i když v tomto díle je více méně na odpočinku, čtu s radostí. Louise Penny umí krásně nastínit atmosféru a podat zajímavý příběh s elegancí a poutavě. Stručně řečeno - do této vesničky Three Pines a k jeho svérázným obyvatelům se vždy ráda a s očekáváním vracím.

06.06.2022 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Vynikající kniha, které nechybí napětí, sympatická dvojice vyšetřovatelů (mezi kterými to příjemně jiskří) i velmi zajímavá zápletka. Příběh se odehrává na univerzitě, kde dochází k podezřelým sebevraždám studentů. Lacey se tam v přestrojení snaží odhalit pravdu a sama se při tom dostává do velkého nebezpečí. Co víc dodat - jdu rovnou na další díl...

11.03.2022 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Filmovou trilogii LOTR (a rovněž Hobit) jsem viděla nesčetněkrát a pokaždé s nadšením. Knižní předloha se v určitých detailech liší, nicméně pohltila mě úplně stejně.
Nádherná atmosféra, neuvěřitelná fantazie, neskutečný děj a výjimečné postavy. Doporučuji všemi deseti.

30.01.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

První díl nové série je velice čtivý, zajímavý a celkem napínavý. Kate i Tristan jsou docela sympatické postavy, tak uvidíme co se z nich v dalších dílech vyklube... Já si je určitě přečtu.

18.01.2021 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Když jsou náhodně objeveny třicet let staré kosterní ostatky, pro Josie začne doslova noční můra. Musí se vypořádat se svou ošklivou minulostí a trýznivými vzpomínkami. V retrospektivních vstupech do současného příběhu autorka postupně odhaluje život Josie, coby malé holčičky, která si hodně vytrpěla.

14.01.2024 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Kim Stoneová se snaží se svým týmem vypátrat nebezpečné únosce dvou malých holčiček. Jelikož se stejný únos stal již před několika měsíci a tehdy se vrátila pouze jedna unesená dívka, vyšetřovatelé nemají času na zbyt. Navíc se únosci zbavují svědků velice brutálním způsobem. Napínavé čtení.

11.11.2023 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Juraj Červená píše velice poutavým stylem, příběhy mají správnou dávku napětí, dobrodružství i jakéhosi nadpřirozena. Tentokrát se Stein s Jarošem a později i Barbaričem snaží odhalit pozadí zmizení mladých mužů v Plzni a při svém pátraní se zaměří na podzemí města, kde se patrně dějí podezřelé věci.

27.09.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První díl se mi docela líbil, bylo to čtivé a napínavé. Detektiv Josie Quinnová je z jistého banálního důvodu suspendovaná, takže se oficiálně nemůže zapojit do hledání zmizelé dívky. To ji ale nebrání, aby nepátrala na vlastní pěst a neobjevila souvislosti s jinými zmizelými dívkami. Musím říct, že mi to stylem psaní připomínalo příběhy inspektorky Eriky Fosterové od RB, akorát Josie mi byla sympatičtější. Tak uvidíme, co přinesou další díly této autorky. Chystám se na ně.

19.09.2023 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Vynikající, napínavé do poslední chvíle a plné nečekaných zvratů. Tanečník je velice inteligentní nájemný vrah, lstivý protivník bez jakýchkoliv skrupulí, který má na svědomí již hodně obětí. Lincoln s ním zkřížil svůj důvtip již dříve, ale bez úspěchu. Nyní se ho snaží dopadnout a ochránit jeho příští cíle spolu s Amélii, ale vůbec to nemají lehké.

23.01.2023 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Velice slušný a napínavý krimithriller. David již počtvrté ukazuje své kvality, hlavně co se hledání ztracených nebo unesených osob týče. Tentokrát ho požádá bývalá přítelkyně ze školních let o vypátraní její sestry, která i s celou svou rodinou zmizela za velice podivných okolností. No a příběh plný tajemství, lží a napětí může začít. Spokojenost.

02.11.2021 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Moje první kniha od autora a vůbec nebyla špatná. Děj byl určitě zajímavý a zpočátku i docela tajemný, takže jsem očekávala "něco" trochu jiného. Nicméně jednotlivé díly skládanky v závěru do sebe hezky zapadly a i o napětí občas nebyla nouze. Takže ano, četla se hezky a zkusím i jiné knihy autora.

21.10.2021 4 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Je zvláštní, že detektivka, která není ani plná akce, ani nervy drásajícího napětí, ale plyne velice pomaloučku a zaměřuje se na mysl a pocity, může být tak zajímavá a máte z ní tak hezký pocit. Alespoň u mě to tak je a tímto "krásným tajemstvím" mě Louise Pennyová okouzluje ve všech svých knihách.

07.04.2021 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Celá série se mi hodně líbí. A ani tahle kniha není výjimkou. Je sice trochu obsáhlejší (abych pravdu řekla, myslím, že by neuškodilo, kdyby se některé nepodstatné věci vynechaly) ale neskutečně čtivá a zajímavá. Mravenčí práce při odhalování malinkatých detailů a stop vedoucích k rozluštění je vykreslena perfektně. Vztah mezi Robin a Comroranem se mi sice líbí, ale vzájemné nesprávné domýšlení si pocitů a pohnutek toho druhého mě celkem rozčilovalo. Nicméně celkově jsem byla velice spokojena.

01.01.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tak krásná, smutná a dojemná kniha. Téměř vše už tady v komentářích bylo napsáno a souhlasím s tím. Je to příběh, který Vás zasáhne. Je o nepochopitelném násilí, bezpráví, beznaději a bolesti ale zároveň i o lásce, přátelství a obrovské vnitřní síle bojovat s tím vším a přežít. Doporučuji k přečtení.

18.04.2020 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nádherná kniha. Velice poutavě a citlivě popsaná krajina, atmosféra i samotný příběh, kde se prolíná pohnutá a smutná minulost s přítomností. Jsem opravdu nadšená a knihu doporučuji.

16.04.2020 5 z 5