mataj mataj komentáře u knih

Pohodová, bláznivá a zábavná kniha o útěku staříka z domova důchodců ale také o jeho předešlém šíleném životě. Allan nikdy nic moc neřešil a vše bral s klidem. "Všechno je tak, jak je, a bude tak, jak bude".

04.11.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Milá humoristická kniha, která stojí za přečtení. O bláznivé situace, vtipné komentáře i neuvěřitelné myšlenkové pochody a přísloví není nouze.

28.09.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Občas nechutné, někdy psychopatické ale v konečném důsledku velice napínavé a čtivé. Tudíž se určitě pustím do pokračování se zvědavostí a nadšením.

15.04.2021 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Za mě perfektní kniha. V tomto dílu oddělení Q je důraz kladen na opravdu mravenčí práci Carla, Asada, Rose i Gordona. Vyšetřování se posouvá po milimetrech, včetně různých falešných, resp. nepodstatných stop. Nicméně kniha má pořád spád a nenudí. Velice se mi líbila paralelně se odvíjející zápletka z prostředí alternativního přístupu k životu.
Jussi Adler-Olsen píše velice zajímavě a čtivě a každá jeho kniha má neotřelý námět. Musím říct, že jeho příběhy jsi (jako jedny z mála detektivek) vybavuji docela jasně i po čase.

03.03.2021 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Výborný krimi/thriller s neuvěřitelně ponurou atmosférou. Vyšetřování zločinů v horském prostředí propletené odkrýváním dávných tajemství života v izolovaném městečku mě nadchlo. Kniha a stejně tak i film (i když jsou tam jisté odlišnosti) jsou perfektní.

26.02.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak tahle detektivka byla super. Napínavá a čtivá. Sympatické postavy hlavních vyšetřovatelů a zajímavá zápletka. Určitě se pustím i do dalších dílů.

08.07.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Velice vydařený druhý díl. I když je manipulativní pachatel odhalen autorkou téměř na začátku příběhu, Kim se zbytkem vyšetřovatelů ho musí odhalit a hlavně usvědčit, což je téměř nemožné. A navíc se samotná Kim dostane do jejího spáru. Zajímavé a napínavé čtení, byla jsem spokojena a již na mě čeká zbytek série.

25.12.2022 5 z 5

Neskutečně krásná kniha. Chytla mě hned od začátku a nepustila až do konce. Formou korespondence mezi postavami se postupně odkrývají jejich osudy (i když jenom v jistých životních okamžicích) v čase okupace za druhé světové války. Samotný příběh se odehrává v povalečném období, kdy na ostrov přijíždí spisovatelka Juliet a postupně se začleňuje do jejich života. Je to velice milá kniha o přátelství, vzájemné pomoci, postoji k životu a v neposlední řadě taky o lásce (a nechybí ani humor). Zanechala ve mně příjemný pocit a pohodu. Doporučuji :)

19.01.2021 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Britt-Marie se mi dostala pod kůži. Čím víc jsem ji poznávala tím víc se mi líbila a stejně tak i malá vesnice Borg i se všemi svými svéráznými obyvateli. Krásná a dojemná kniha o jedinečné "hašteřivé babizni", která nemá předsudky, nedá dopustit na jedlou sodu a přes to, co má zapsáno v seznamu, vlak nejede. Doporučuji k přečtení.

11.11.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

David Raker se při hledání nezvěstné dívky dostane na stopu sériového vraha a tím kříží vyšetřovaní policie, která to nechce nechat jen tak. Tento krimi thriller má spád, napětí i mrazivou, temnou atmosféru. Zajímavé a čtivé.

04.09.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Čtvrtý díl série a opět dokonalý - čtivý, napínavý a zajímavý. Postavy se nám hezky vybarvují a já nemám co bych vytkla. Jenom snad, že se už těším na další díl...

09.02.2021 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

(audiokniha)
Tak tahle sci-fi za mě rozhodně ano. A to i přesto, že jsem téměř vůbec nepochopila (a ani jsem se moc nesnažila pochopit) veškeré technické a chemické detaily. Ale Mark mě prostě bavil, jeho důvtip a vynalézavost, optimizmus i ironický humor - vše podstatné, aby přežil...

29.09.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Příjemná česká detektivka zaměřena hlavně na vztahy mezi obyvateli jedné malé vesnice. Mám pocit, že je díl od dílu lepší, postavy jsou sympatičtější (samozřejmě ne všechny:)) a zápletka propracovanější. Jsem zvědavá na další díl.

26.08.2020 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Myslím, že vše podstatné už bylo o této knize napsané. Je opravdu hodně smutná a dojemná. Obyčejný, těžce zkoušený život ve válečné Francii. V této složité a temné době sledujeme příběh dvou sester, které k sobě hledají cestu, odpuštění i vzájemné pochopení. Ale hlavně se snaží přežít a ochránit své nejbližší a v konečném důsledku i mnoho dalších. Odvaha a hrdinství můžou mít různou podobu. Krásná kniha.

26.04.2020 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Joona Linna a Saga Bauerová po několika letech opět v akci. I když je Jurek Walter mrtvý, nadále rozsévá zkázu a neštěstí. Obětí přibývá neskutečnou rychlostí a policie je vždy o krok za pachatelem. Navíc je, dle pachatele, Saga jediná, která to může zastavit, jinak bude poslední obětí Joona. Velice napínavé čtení.

03.08.2023 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tak tohle byla poslední kniha, která mi v sérii chyběla... Zápletka byla docela zajímavá, děj napínavý a celkově se to četlo velmi dobře. Nicméně další díly byly přece jen lepší

14.10.2021 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Kniha napínavá a čtivá, i když zápletka možná trochu překombinovaná. David Raker mi zatím nepřirostl zvlášť k srdci, nicméně dalším dílům dám šanci.

24.07.2021 4 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Další výborný příběh od DD. Tentokrát se řeší vražda kostelníka (náhodně objevena) po 7 letech, která souvisí s praktikami STB. Kraus se do případu opravdu vloží a zjišťuje, že kořeny sahají hodně hluboko do minulosti. Velmi zajímavý díl, kde nechybí akce, tajemství ale i humor.

10.03.2021 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Bravurně napsaný postapokalyptický román odehrávající se v 70. letech minulého století, ve kterém Merle velice trefně vykreslil život malé skupinky lidí na středověké tvrzi Malevil po atomové katastrofě. Docela dobrodružný děj, kde přeživší často svádí zápas o své živobytí i o holý život. Neméně zajímavá je i filozofická otázka, co je a co není v takové době správné a morální, a rovněž vývoj charakteru a chování jednotlivých postav. Podle mě výtečná kniha, kterou doporučuji k přečtení.

28.02.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Výborná knížka, která má spád, čte se sama. Zajímavé a sympatické postavy, možná až příliš drsně popsané vraždy a i když jsem vraha tušila, nebyla jsem si tím jistá. Doporučuji:)

11.10.2019 5 z 5