Maser Maser komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Svoboda....pojem (chybně) vyslovován s velkou dávkou samozřejmosti.

14.02.2015 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Zajímalo Vás někdy proč se lidé vydávají na cestu? Proč celý svůj život zabalí do velkého baťohu a vyjdou z domu do míst, která si našli kdesi na mapě? Proč se celé týdny špinaví, zpocení, vyčerpaní a hladoví trmácejí do končin na které lidé už dávno zapomněli? Ne každý je nadšenec do trekkingu nebo dobrodruh. Vyhledání absolutní samoty a odloučenosti může vyléčit duši.

Mysleli jste někdy na to jaký je životní příběh člověka, který kolem Vás prošel? Velká krosna, špinavé oblečení a upocené čelo. Usměje se na Vás, pozdraví a pokračuje dál. Neudělal to protože se to sluší. Možná jste první člověk na kterého narazil po dlouhých týdnech samoty a kontakt s jinou lidskou bytostí v něm vyvolává téměř dětskou radost.

Již jsem poznal pár lidí, kteří se vydali na cestu....a ne všichni z nich byli nadšenci do trekkingu nebo dobrodruzi.

07.12.2016 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

....."a až se naplní náš čas, kéž bychom zemřeli ve stejnou chvíli. Celý život jsme spolu žili ve svornosti a věrně jsme stáli při sobě. Ať nikdy nespatřím hrob své ženy a mne ať nemusí ona pohřbívat"

- Filemon a Baucis

Už jako malý, když jsem toto četl, přišlo mi to neuvěřitelně silné a krásné. A kdybych mohl mít jediné přání bylo by to právě tohle. Pro všechny z mé rodiny.

04.06.2016 4 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Po přečtení této knihy jsem dostal chuť knihu vzít a darovat ji prvnímu člověku na kterého narazím. Kniha mě jednoduše natolik oslovila, že nechat ji v knihovně by byl hřích. Raději ji někomu věnuji s tím že až ji dočte ať ji opět předá dál a nový člověk ať ji znovu věnuje a tak dále a tak dále. Pro mě je to ten tip knihy co má poselství.

25.05.2016 5 z 5

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

Duchovně motivační literatura, která propaguje matičku Rus jako archetyp hodný celosvětového následování.
Místy jsem měl pocit, že někteří snadno ovlivnitelní a zmanipulovatelní čtenáři musí dostávat morální masáž. Člověk, který má nenaplněný život a potřeby v něm a zároveň je naturálně založený je cílovou skupinou.
Jedna hvězda za pár opravdu nádherných myšlenek které se v knize dají najít.

23.10.2017 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Další důkaz toho, že ne všechny kreslené věci jsou jen pro děti.

12.10.2014 5 z 5

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

Jakožto otec dvou dětí, se již třetím rokem dnes a denně setkávám s plenami plných dětských exkrementů různých barev, konzistencí a především vůní. Ovšem prozatím žádná nadílka mi nezvedla žaludek a nezkazila náladu tak jako tento titul. Starší dceru zásobujeme, řekl bych kvalitní, edukativní a i pro nás všechny zábavnou literaturou z nakladatelství Svojtka, Paseka, Albatros apod. Ale už teď bezpečně vím, že za tento odpad, který si (buď pochválen) naštěstí vybrala v knihovně, určitě nebudu platit pokutu za nedodržení termínu pro vrácení.

10.09.2020 odpad!

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Již nesčetněkrát jsem si ve své fantazii představoval, že jsem cestovatelem mezi světy. Na místech plných různorodých ras a stvoření jsem poznával obyvatele těchto světů. Na konci každého dne, když slunce začalo ustupovat noci, rozděláme oheň a vyprávíme si příběhy. Od dnešního dne bude jeden z příběh zasvěcen i zaklínači Geraltovi z Rivie.

21.05.2017 4 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Tracy Hickman

Proč je Rychlost temnoty moje nejoblíbenější kniha ze světa Starcraftu a zároveň i nejoblíbenější ze všech světů, které vznikly pod taktovkou Blizzardu?

1. Postavy - Naprosto neznámé. S Jimem Raynorem, Arcturusem Mengskem, Zeratulem, Sarah Kerrigenovou a ostatními jsme se již opakovaně setkávali jak v knihách tak i v hrách. Známe jejich minulost, motivaci a dnes i jejich osudy. Zde máme příležitost vidět věci z perspektivy řadového vojáka.

2. Děj - Mě doslova vtáhl. Chvílemi téměř klaustrofobický. Kniha je navíc krátká a přečtete ji na jeden zátah.

3. Závěr - Nebudu Vám nic prozrazovat, každopádně jsem přečetl všechny knihy, které na motivy světů Blizzard vyšli a žádnou jinou s podobným koncem podle mě nenajdete.

21.02.2017 5 z 5

Se starou gardou na Peleliu a Okinawě Se starou gardou na Peleliu a Okinawě Eugene B. Sledge

"Jestli je ti země dost dobrá, abys v ní žil, je dost dobrá, abys za ní i bojoval."

Stejně jako u všech ostatních knih na toto téma je vidět, jak jsme téměř nevděční k lidem, kteří bojují a umírají za dobro naše i dobro jiných.

02.09.2017 4 z 5

Primal Blueprint Primal Blueprint Mark Sisson

Spíše než recenzi uvedu vlastní zkušenost.

"Dietu" podle Primal Blueprint (PB) jsem začal dodržovat asi tak rok před tím než jsem se dozvěděl o existenci knihy. Během 10ti měsíců se mi podařilo shodit 30kg. Nyní vážím 90kg a cítím se mnohem zdravější a fit jak za posledních 10 let. V tuto chvíli plánuji dietu zkombinovat se cvičením které doporučuje PB. Dalším cílem je váha 85kg pokud porostou svaly :)

Jestli chcete program trvale udržitelné hmotnosti a zdravého životního stylu, tak PB rozhodně stojí za váš čas. První výsledky se dostaví velice rychle.

Držím Vám pěsti

26.10.2016 4 z 5

Persepolis Persepolis Marjane Satrapi

Doporučuji i stejnojmenný film u kterého se rozhodně zasmějete :)

25.05.2016 4 z 5

Zvonící cedry Zvonící cedry Vladimir Megre (p)

Odloženo, nedočetl jsem. Buď jsem k tomu ještě nedospěl nebo to není můj šálek kávy. Uvidíme za nějaký ten čas. Kdybych měl hodnotit tak 1/5.

23.10.2017