marwinmh marwinmh komentáře u knih

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Obálka knihy je nádherná a evokuje ve mě vidinu příjemných chvil strávených nad historickým románem, avšak já naopak dostala nijaký příběh o v klášteře zneužívané a týrané dívce, do níž se zamiluje bohatý a mocný šlechtic, vezme si ji za ženu a místo pohádkového života se vzájemně "nenávidí", aby nakonec vše dobře dopadlo. Mám ráda červenou knihovnu, ale tento příběh nebyl pro mě příjemným čtenářským zážitkem.

19.08.2022 2 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Až taková detektivka to nebyla, i když mrtvolu tady najdeme, ale v podstatě až na samém konci knihy, kdy se autorka vyšetřováním vraždy zabývá jen okrajově. Příběh se spíše věnuje hledání odpovědí na otázky z minulosti. Nebo to špatné, četlo se to dobře, ale čekala jsem intenzivnější čtenářský zážitek.

14.06.2022 3 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Hodnotím velmi kladně, i když mi to trochu připomínalo seriály typu Polda či Dvojka na zabití.
Jelikož mě však "zkrachovalí" chlápci bojující s nekalými živly poslední dobou baví hodně, tak jsem si čtení užila.

14.06.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Standard, na který jsem u Shari Lapena zvyklá. Kniha mě opět nezklamala - prostředí horského hotelu odříznutého od světa sněhovou vánicí a někdo z přítomných je vrah, kdo a proč vás nechá v napětí až do samého konce.

18.04.2022 4 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Příběh o tom, že nic není samozřejmostí a že jeden okamžik dokáže váš život obrátit vzhůru nohami, i když o ty své přijdete.
Skvěle napsaný příběh, jsem ráda, že jsem na knihu díky čtenářské výzvě narazila.

18.04.2022 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Zajímavý náhled do života jedné nigerijské rodiny, kdy tradice i pověry jsou stále silně zakořeněny v jejich životech. Co vše může způsobit touha po zplození dítěte, jak snadné je zničit něčí důvěru v sebe, v druhé, v budoucnost.

17.03.2022 4 z 5

Rudá špionka Rudá špionka Elizabeth Blackwell

Kniha z dob svržení carské monarchie, z dob, kdy šlechtické tituly přestaly mít ve společnosti význam a původní "nadlidé" se stali "bývalími lidmi", kdy tito neměli nárok na práci, ubytování, jídlo a dle některých ani na vlastní život.
Zajímavý náhled do událostí minulých let, kdy příběh i postavy byly uvěřitelně vykresleny, přesto mě to nenadchlo natolik, jak jsem očekávala.

19.10.2021 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

"Kdo chce kam, pomozme mu tam".
Jak se z velké lásky může stát život noční můrou, z níž není úniku....anebo je?
Líbil se mi dvojí pohled na vývoj situací, jak se jevily naoko a jak to bylo ve skutečnosti, obě hlavní hrdinky byly dobré manipulátorky, ovšem Daphne měla jednoznačně na vrch.
Příběh i postavy mě bavily, čtení jsem si užívala a tuto knihu s klidným srdcem doporučila ostatním.

04.10.2021 4 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Četlo se to dobře (pokud se něco takového dá říct o knize pojednávající o 2.sv.v.), ale obsah mě nezasáhl, jakoby stékal po mě - hrůza té doby a samotného vyhlazovacího tábora jakoby byla upozaděna, chvílemi jsem měla pocit, že vůbec nečtu o utrpení v Osvětimi. Samotný "milostný" příběh nebyl také nijak barvitě vykreslen a ten konec byl vyloženě useknutý - čekala jsem více detailů z poválečného života hlavních hrdinů, ze soudu s Franzem W.

22.03.2021 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Těšila jsem se na druhý díl, ovšem očekávala jsem více než mi bylo po obsahové stránce dáno.
Neustále se opakující informace z minulosti hlavních hrdinů, Mia "troska" nefungující jinak než s prášky, neustále pijící alkohol, v tomto díle byly její vyšetřovací metody stylem pokus/omyl.
Konečné rozuzlení, motiv vražd mě taky neohromil.
Kdybych druhý díl nečetla, pro mě žádná škoda, třetí díl si nechám zcela ujít.

08.03.2021 3 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Kniha na úrovni, na kterou jsem u autorky zvyklá, takže mě čtení hodně bavilo a téměř do konce jsem netušila, jak to dopadne.

26.04.2019 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Konečně jsem se rozhodla přečíst si legendární Foglarovku a příjemně mě překvapila, během čtení jsem byla napnutá, jaké tajemství ježek ukrývá, líbila se mi hloubka přátelství Rychlých Šípů.

16.08.2017 5 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Za mě můžu jen doporučit, i když je pravdou, že Kornel Báthory kosí jednoho nepřítele za druhým bez utržení větších šrámů, disponuje nadpozemskou silou, přesto byl příběh poutavý, četl se lehce, Evlia byl velmi sympatická postava a rozhodně jsem si nepředstavovala, že to, po čem vezír tolik prahne bude mít takovou moc. Možná by neuškodilo, kdyby hlavní postavy neustále nepřejížděly z jednoho místa na druhé a neustále někoho nezachraňovaly, ale to je jen drobnost.

27.12.2014 4 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Jak velkou moc nad námi může mít jiný člověk, aniž bychom si to sami uvědomovali. Jak cíleně mířená slova a činy mohou změnit naše myšlení, jednání, zasét v nás pochybnosti o tom, kdo jsme, co je skutečnost a co není? Kniha a její děj ve mě doznívají ještě dnes a způsobují mi mrazení.

22.10.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Již před pár díly jsem měla pocit, že je na můj vkus "pře-aristokratkováno", ale můj pud dočíst rozečtené mě přiměl celou sérii dokončit.
Kniha se nese ve stejném duchu jako předchozí díly - nejlepší část knihy byl zásah U.R.N.A., to jsem se při čtení skutečně upřímně bavila.

24.05.2023 3 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Bohužel mě kniha, nebo spíš soubor krátkých fejetonů nezaujal.
Nevím přesně, co jsem čekala, ale během čtení jsem s jistotou věděla, že tohle není ono.
Na můj vkus zde bylo příliš "filozofování" nebo jsem jen nepochopila autorovo poselství, to však nemění nic na tom, že autor dělá s dětmi a pro děti s autismem záslužnou práci.

09.02.2023 3 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Nebylo to špatné čtení, přestože mi hlavní postavy byly nesympatické, děj však plynul svižně, i když byl dost přitažený za vlasy. Přečíst se to dalo, ale je to takové to klasické "nenadchne/neurazí".

19.12.2022 3 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Milá teen romantika.

13.10.2022 4 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Na knihu jsem se těšila, avšak byla pro mne zklamáním. I když mám ráda nenáročné čtení a zamilované příběhy, tak kdybych tento příběh minula obloukem, o nic bych nepřišla. Nesympatické hlavní postavy a příběh jakoby ušitý horkou jehlou. Škoda.

27.08.2022 1 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Čtení, samotný příběh i hlavní postavy Audrey Rose a Thomase mě bavily. Úplně jsem cítila vlhký vzduch, protkaný mlhou a pachem krve, když jsem četla scény z míst činu, a i když jsem tušila, kdo oním Rozparovačem je, požitek z četby mi tento fakt nijak neubral. Druhému dílu se bránit nebudu.

19.08.2022 4 z 5