marwinmh marwinmh komentáře u knih

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Josef Bernard Prokop

Nejsem žádný náročný čtenář, mám ráda spíše "oddechovky", avšak tato kniha mě nezaujala naprosto ničím, anotace byla poutavější než celý Zimní případ, a to mě mrzí. Oslovení "teto Nelly" snad celou vesnicí mi neskutečně vadilo, stejně jako bych s klidným srdcem postrádala postavu neteře Johany společně s bojem s city Heleny k vyšetřovateli Chvalovi a ještě doteď jsem nepochopila v jaké době se děj odehrává, protože Kostelec a jeho obyvatelé, jakoby zůstali v době Rakouska-Uherska, přitom používali výdobytky moderní technologie jako např. mobilní telefon. Těšila jsem se na čtení, ale bohužel za mě NE.

25.06.2018 1 z 5

Sex, víno a cigarety Sex, víno a cigarety Petra Zhřívalová

Kniha se mi líbila asi nejvíce ze všech tří, co jsem od autorky četla. Byla svižná, nenudila, výborně vykreslená intenzivní zamilovanost/láska k Romovi, hlavní hrdinka byla docela sympatická, ale nejlepší byla stejně Axla. Za mě příjemně strávený čas četbou.

15.06.2018 4 z 5

O fous líp O fous líp Petra Zhřívalová

Nenadchla mě, ani vyloženě neodradila, mám z děje pocit takové extrémnosti - pád na dno, "propadnutí" veganství, terapeutická činnost, návrat k manželovi ve chvíli, kdy bych ho měla spíš poslat ....

11.06.2018 3 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Těšila jsem se moc, ale očekávaní byla mnohem vyšší než skutečnost, i když se nikde nic zbytečně neprotahovalo, neseděl mi styl psaní a to byl nejspíš kámen úrazu a taky jsem možná čekala nějakou víc "konspirační" motivaci k tak drastické vraždě na pláži. Jak už jsem psala - škoda.

05.06.2018 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Čtení mě bavilo, kniha měla spád, zajímavý děj a hlavní vyšetřovatelé byli nesmírně sympatičtí.

24.05.2018 5 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Od začátku čtení jsem byla nadšená, bylo to vtipné, mělo to spád, Helena mi byla sympatická, i ve chvíli, kdy se propletenec vztahů začínal utahovat. Myslím, že se kniha povedla, i přesto, že děj byl předvídatelný.

08.05.2018 4 z 5

Líbilo se mi to moc, miluji svět kouzelníků a Harryho Pottera, i když v tomto případě jsem výjimečně ráda, že jsem viděla film dřív než jsem četla knihu

03.04.2018 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Navzdory faktu, že Jo Nesba a jeho báječně napínavé příběhy s Hary Holem mám ráda, tato kniha pro mě byla zklamáním - až zbytečně popisná, napětí ani akce nebyly dostatečné, tak jako v jiných jeho knihách a celkový příběh mě nijak neoslovil. Škoda, na čtení jsem se těšila a spíš jsem těch téměř 600 stran přetrpěla.

02.04.2018 2 z 5

Sérii Harryho Pottera mám velmi ráda, avšak tento díl mě spíše zklamal než nadchnul. Vím, že nemohu srovnávat s původními knihami, ale i přesto byl děj uskákaný, jakoby násilně vytvořený.

05.03.2018 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se četla lehce, děj měl spád, ale hlavní postavy do jedné byly "magoři". Občas mi jejich jednání přišlo maličko přitažené za vlasy.

28.02.2018 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Mě osobně děj nijak zvlášť nenadchnul, to neustálé naznačování "CO se stalo na grilování" až téměř do konce knihy mě neskutečně vytáčelo, ani jedna z hlavních postav mi nebyla sympatická a konec knihy mi přišel takový nemastný neslaný.

08.02.2018 2 z 5

Mateřská, ale určitě ne dovolená Mateřská, ale určitě ne dovolená Julie Halpern

Těšila jsem se na vtipné čtení, avšak opak byl pravdou - vtipné mi to nepřišlo ani jednou a hlavní hrdinka mi byla víc než nesympatická. Za mě naprostá ztráta času, ale co člověk, to názor

15.12.2017 1 z 5

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Ač mám tuhle spisovatelku ráda a jako náctiletá jsem její knihy doslova hltala, tato kniha byla pro mě naprostým zklamáním, dej byl celkově o ničem a nepochopitelně naivní jednání jedné z hrdinek mi lezlo na nervy

07.12.2017 1 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Po dlouhé době jsem sáhla po fantasy žánru a jsem z této knihy neskutečně nadšená, 6 hlavních postav, jejich temná minulost, podvádění, plánování, dobírání si sebe navzájem, ani chvíli jsem se při čtení nenudila, děj měl spád, žádné zbytečně rozvleklé pasáže. Na druhý díl se rozhodně těším.

05.12.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Výborná kniha - svižná, žádná vleklá místa, napínavá až do konce.

21.11.2017 5 z 5

Když se žena svléká Když se žena svléká Irena Fuchsová

Některé povídky se mi líbily natolik, že jsem se během jejich čtení příjemně bavila, jiné nezaujaly vůbec, ale holt máme každý jiný smysl pro humor :-)

10.11.2017 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Další z řad knih, která otevřeně, barvitě a velmi poutavě vypráví o hrůzném období našich dějin. Opět jsem se dozvěděla kousek nových informací, tábor 31, snaha zajistit dětem co "nejběžnější" život v táboře Osvětim.

09.11.2017 5 z 5

Stárnu a užívám si - Deník zralé ženy Stárnu a užívám si - Deník zralé ženy Virginia Ironside

Podle přebalu knihy i komentářů na zadních deskách, jsem si myslela, že se při čtení budu bavit, avšak opak byl pravdou. Sonda do duše ženy, která se nemůže dočkat, až ji bude šedesát let a následně si na svém "stáří" náležitě zakládá, mě nijak neuchvátila.

26.10.2017 2 z 5

Nemám žádné jméno Nemám žádné jméno Dagmar Hilarová

Moc ráda čtu příběhy dle skutečných událostí a tento, ač oproti jiným tak krátký, živě vypověděl a vykreslil hrůzy let, ne až tak dávných. Hrůzy, které se neměly stát tehdy a neměly by se stávat ani dnes :-(
Líbí se mi, že v takto krutých časech mnozí lidé v koncentračních táborech nepřijali slepě svůj osud a nerezignovali na život - dál bojovali, dál se vzdělávali (tajně), "slavili" svátky, navazovali přátelství či dokonce našli spřízněnou duši.

20.10.2017 5 z 5

Povídky ke kávě Povídky ke kávě Hana Hrabáková

Nenásilně, mile a krátce podané příběhy ze života, které mě však příliš nepobavily.

18.10.2017 2 z 5