MartyMcFly MartyMcFly komentáře u knih

Ostří oceli Ostří oceli Miroslav Žamboch

Teoreticky už není žádný důvod, proč tuto knihu číst, protože všech 9 povídek bylo vydáno v "Koniáš: Muž na stezce", navíc v lepším, chronologickém pořadí. Příběhy jsou fajn, ale kniha je překonaná. I ten obrázek je hezčí u druhé. Pro sběratele only.

18.08.2011 3 z 5

Kadet Kadet Rick Shelley

Military sci-fi, pro mě velice zajímavé téma. Ale jak to často dopadne i ve Warhammeru 40.000, pořád jde o válečnou literaturu a na ní až naroubován háv sci-fi, pořád jde o pocity hlavního hrdiny, umírání etc etc.

Sice zajímavé téma, ale nic moc zpracované. Stejné věci v Honor Harringtonové mě bavili, výše zmíněný W40k též (a to dokonce i kniha kde je hrdina Shira Calpurnia). Boje zajímavé, skryté "twists" (něco jako chytáky, taháky, nečekané zvraty dohromady) také, ale nemělo to sílu. Hrdina mi navíc nebyl moc sympatický, někdy se choval jako superman, někdy jako posera, ale na opačných místech, než bych to čekal a měl rád.

Nějak jsem se s ním nedokázal ztotožnit. Ale i tak to ušlo.

22.03.2011 3 z 5

Pro slepičí kvoč aneb aprílová škola pro pokročilé Pro slepičí kvoč aneb aprílová škola pro pokročilé Jiří Žáček

Vskutku, to samé co říká název. Moc si básničky nepamatuji, ale to málo co vím mi říká, že to nebylo špatné. Moc. Jsou asi hloupoučké a jednoduché (pro nejmenší), ale dokáží zpříjemnit dětský život. Nebo už ne ?

16.02.2011 3 z 5

Obchodníci s vesmírem Obchodníci s vesmírem Frederik George Pohl Jr.

Jedna z prvních knih, kdy jsem měl možnost číst příběhovou analýzu (ale není ten příběh jen potah kostry - nosné myšlenky o špatném systému?) z špinavých praktik, nemorálních korporací a nelidskosti lidí obecně. Nebylo to špatné, i když samozřejmě jsou lepší knihy. Těžko říct, už je to dávno, snad 12 let.

09.02.2011 3 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

No jasně, kdo by neznal Neználka, Neznajku (či Nevedka). Nelíbila se mi tak moc jako růžová (Na Měsíci, která se mi hodnotou líbila více - odstrašující případ, ale i dobře podaný systém), ale příhody byly zajímavé.

Kulkin a Bulkin, to jsou šéfové. Tedy a & a.

09.02.2011 4 z 5

Příchod noci Příchod noci Isaac Asimov

Četl jsem to již dávno, takže si moc nepamatuji, ale zůstal pocit krásného čtení. Od toho se odrážím a někdy si to jistě přečtu znova, protože kniha je poměrně krátká.

Ale jinak zajímavá studie (jako ostatně mnoho sci-fi) světa po určité kat-a-strofě (v angličtině to má lepší zvuk), kde se celé lidstvo změní v dav šílenců. Pár jedinců zůstane normálních a ti jsou hrdinové. Možná si to pamatuji v lepším světle, než jaké to opravdu je, ale myslím, že ne.

08.02.2011 4 z 5

Kamenný bůh Kamenný bůh Philip José Farmer

Krásně se to četlo, objevování "brave new world" - nového světa bylo celkem zajímavé, interakce s kočičími lidmi také. Možná trochu naivní, ale ne moc. Kniha je docela krátká, tak žádnou ságu z nového světa nečekejte, ale jako úvod do Farmerovi tvorby, jeho styl psaní a myšlenek, na to se hodí.

03.02.2011 4 z 5

Triáda Triáda Colin Falconer (p)

Napsáno čtivě, dramaticky i zajímavě. Když jsem to před lety četl, dosti mě to uchvátilo (natolik, abych si sehnal z knihovny i ostatní knihy od autora). Příběh ukazuje obě strany, policistu i mafiány a těží hlavně ze zoufalosti (boje proti tak obrovské organizaci) a lidské síly Kellana - touze nevzdat se.

02.02.2011 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Paradoxně se mi konec líbil ze všech nejméně. Elfí země mě nenadchla natolik, abych byl spokojen jako s nádherným prostředím "jakoby" středověku zemí začátku, nebo krutými osudy na poušti. Ne, pro mě toto nefunguje.

31.01.2011 3 z 5