martinka07 martinka07 komentáře u knih

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Uff... Přečíst tuto knihu mě stálo hodně sil. Kvůli velkému množství postav mi dlouho trvalo, než jsem se zorientovala. Když se mi to konečně povedlo, byl konec první části a začala další část knihy, která ze začátku vůbec nenavazovala na část první. Dle mého názoru nejslabší kniha od Jojo.

24.02.2019 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Když se řekne Jojo Moyes, všem se nejspíš vybaví kniha Než jsem tě poznala. Je totiž jedním slovem skvělá. Ovšem já nemůžu jinak, než že Sama sebou byla ještě lepší. Závěrečný díl se mi prostě líbil nejvíc.

16.02.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Od téhle knížky jsem nečekala žádný zázrak. O to víc jsem byla mile překvapená, když jsem začala číst. Kniha mě bavila a vtáhla mě do děje.

06.02.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Postav bylo v knize opravdu hodně a někdy dalo práci se zorientovat, kdo je kdo, ale ve finále jsem byla z knihy nadšená. Mám ráda,když mě knha vtáhne do děje a mrazí mě při čtení v zádech a to mi u téhle knihy rozhodně nechybělo. Překombinovanost už k tomuto spisovateli tak nějak patří, ale neměli bychom zapomínat, že je to stále jen kniha a tam se fantazii meze nekladou.

02.10.2018 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Jeden z nejlepších psychothrillerů, které jsem četla. Od začátku mě naprosto vtáhl do děje a u čtení jsem měla zvláštní pocit, jako bych měla být další obětí. Kniha je psána velmi čtivě a nejde se od ní odtrhnout.

27.08.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Krásně napsaná, milá oddechovka s recepty jako bonus. Jo, tohle já můžu.

19.07.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se četla dobře a měla spád. Příběh je zajímavě zamotaný a kdo je vrah si můžeme jen domýšlet. Jen ten konec mi přišel divný.

07.10.2017 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tahle série mě vždy dokonale vtáhne do míst, kde se odehrává. Skvělý popis reálných míst mi do hlavy zasel myšlenku dovolené v Japonsku. A to mě Asie nikdy nelákala.

04.02.2022 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Skvěle napsaná kniha. Příběh měl spád a byl plný napětí, které mi nedovolilo knihu odložit. V průběhu jsem měla několik osobních tipů na vraha, ale žádný z nich nebyl správný...

31.12.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Skvělá kniha a nová série, kterou musím mít kompletni. Jediné mínus je větší množství postav s podobnými jmény, které občas komplikovalo orientaci v příběhu.

17.12.2019 4 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Zajímavý příběh. Konec mě celkem překvapil, ačkoliv kdo je vrah se celou dobu nabízí.

30.03.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Strhující od začátku až do konce. Napětí mi kolovalo tělem po celou dobu čtení, absolutně jsem se nemohla odtrhnout. Přečteno během jediné noci.

28.11.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha, která má spád. Téma, které tu snad ještě nebylo je bravurně zpracováno. Moc se mi líbilo sledovat, jak uvažuje vědec, jeho myšlenkové pochody a to jak celkem rychle najde klíč, který vede k nalezení vraha. Konec byl sice kapku přehnaný, ale co už... Na mém celkovém hodnocení to nic nemění a dávám plný počet.

10.10.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

I přesto, že na konci první části mi bylo jasné, jak vše dopadne, musím dát plný počet. Kniha se četla sama a líbilo se mi zpracování.

02.09.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Celkem nečekaný konec. Ze začátku mě kniha nadchla a naprosto pohltila, ale ten konec mě asi trochu zklamal. Proto jen 4 hvězdičky.

11.02.2018 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Neurazí ale ani nenadchne. Celkem příjemná oddychovka, chvíli vtipná, chvíli smutná. Pasáže z nebe byly fajn, kdyby to takhle na onom světě vypadalo, tak se zlobit nebudu, ale ráda si na to ještě počkám. Od Báry jsem čekala toho vtipu kapku víc.

25.11.2017 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Jedna z mála knih tohoto žánru, kde jsem téměř do konce netušila jak to dopadne. Velmi čtivě napsané. Vyhovovaly mi hlavně krátké kapitoly.

15.11.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Po přečtení některých recenzí, jsem se na knihu ani moc netěšila a říkala jsem si, že to bude nějaká slátanina. Nějak jsem si neuměla představit příběh, který je vyprávěn dvěma lidmi. Ale musím říct, že mě kniha nadchla. Příběh byl místy smutný, místy vtipný, ale jedna strana krásně doplňovala tu druhou. Přečetla jsem ji během dvou dnů a když jsem ji dočetla, bylo mi líto, že už je konec.

15.11.2017 4 z 5

Vidlačka z Chytrova Vidlačka z Chytrova Gabriela Doušová

Co říct ke knize, která se odehrává v městečku, v němž jsem vyrůstala? V textu poznávám konkrétní obyvatele a často jsem si se smíchem řekla, to je celý on nebo jako bych ji slyšela. Krásná odpočinková kniha, která mi vykouzlí úsměv na rtech a připomene, jaké tam u nás na severu bylo krásné žití.

25.12.2016 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kde je Layla mi bylo jasné už před polovinou knížky. Příběh byl kapku sci-fi, ale rozhodně fungovalo napětí a nemohla jsem se dočkat až to Finnovi dojde.

13.02.2020 4 z 5