martinka07 martinka07 komentáře u knih

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tak tohle mě hodně bavilo! Nemohla jsem se od knížky vůbec odtrhnout a neustále jsem byla nucena přemýšlet, jak to do sebe zapadá. Callanach je mi čím dál sympatičtější a doufám, že se dočkáme nějakého posunu ve vztahu s Avou. Strašně mě mrzelo, že už jsem na konci a potřebuju nutně vědět co bude dál.

12.01.2019 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Zatím nejlepší kniha od této autorky, kterou jsem četla. Děj byl napínavý a místy protkaný červenou knihovnou. Když už si myslíte, že je jasné, kdo za tím vším stojí, přijde nečekaný zvrat a vše je najednou jinak.

23.11.2017 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Znáte to, jak pokračování dobrého filmu nebo dobré knihy většinou nemá valný úspěch? U série s Kim to rozhodně neplatí! Tenhle díl je dle mého názoru zatím nejlepší z celé série.

20.02.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

I přesto, že některé pasáže byly na můj vkus celkem drastické, hodnotím knihu plným počtem. Příběh měl spád a i když byl místy trochu přitažený za vlasy, moc se mi líbil.

11.07.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Snad nejlepší knížka ze série s Erikou Fosterovou. Bryndza je prostě sázka na jistotu. Kdy že bude další díl?

08.01.2019 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tahle série je taková milá. Nenáročné a oddechové čtení na dlouhé letní večery. Pekárna se mi líbila o trochu víc než kavárna.

03.07.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Úžasná kniha! Tolik hlubokých myšlenek napsaných v na první pohled nesouvislých větách. Ale celé to dává smysl. Hltám stránku za stránkou a nejpozději do večera mám dočteno. A tolik mě to mrzí. Že to tak utíká, ale nejde se odtrhnout. Chci číst dál a zároveň nechci aby to skončilo. K téhle knize se budu často vracet. Až mi bude smutno a budu potřebovat vzpruhu. Ale i ve chvílích radosti, abych ty chvíle protáhla co to půjde. Láska je.

02.04.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Na pokračování série s detektivem Callanachem jsem se nesmírně těšila. Bohužel jak už to bývá, když se na něco moc těšíte, bývate potom zklamaní. Kniha byla podle mého nejslabší z celé série, v obou případech bylo veliké množství postav, ve kterých jsem se ze začátku lehce ztrácela a celkově to působilo zmateně. Taky jsem čekala větší posun ve vztahu Luca s Avou, ani tam jsem se bohužel žádného velkého zvratu nedočkala. I přes to se mi kniha ve finále líbila a dávám 4 hvězdičky.

09.09.2019 4 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Měla spád a dlouho jsem si lámala hlavu nad tím kdo je vrah.

25.02.2019 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Výborný thriller. Ačkoliv je od začátku logické, kdo by měl být pachatelem, do poslední chvíle mě to nenapadlo.

12.12.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tahle kniha byla utrpením. Šíleně zamotaný příběh a spousta postav.

19.03.2019 2 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Každý z nás má minimálně jednu vzpomínku, kterou by nejraději vymazal. Je to ale opravdu dobrý nápad? Tuhle otázku jsem si při čtení kladla nesčetněkrát. Příběh mě bavil od začátku až do konce. Za mě plný počet.

09.02.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Po přečtení některých komentářů se mi knihu nechtělo ani moc číst, ale nakonec jsem si řekla, že tomu dám šanci. A víte co? Nelituji. Kniha měla zajímavý námět. Dětská hra s křídovými panáčky? Proč ne, určitě to má potenciál. Ovšem bylo tam pár míst, která by si zasloužila lepší vysvětlení.

23.01.2019 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Jako vždy skvělá kniha. Příběh měl spád a krátké kapitoly mě nutily číst pořád dál.

20.01.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Co je pravda a co pouhá iluze? Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo lže a kdo mluví pravdu. Styl autorova psaní mi vyhovuje. Díky krátkým kapitolám se čte kniha sama a nejde se odtrhnout.

02.01.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Další kniha od Jojo. Příběh byl na můj vkus sice místy zdlouhavý, ale zároveň milý, romantický a dojemný. Tak jak to Jojo umí. Jako milovnice koní jsem si tuhle knihu nemohla nechat ujít. Při čtení jsem si představovala tu vznešenost a ladnost, se kterou koně jednotlivé prvky předvádějí. Umět to, co umí Sarah, byla bych šťastná.

03.07.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Na knížku jsem se moc těšila, ale ve finále pro mě byla spíše zklamáním. Téma jako takové je velice zajímavé, ale styl, kterým je kniha psaná mi úplně nevyhovoval a i obsahově jsem čekala víc.

23.02.2017 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Nejdřív mě mrzelo, že více prostoru nedostal rozvoj vztahu mezi Lucem a Avou, ale ten závěr to trochu vynahradil... Tak třeba se dočkáme v další knize.

19.05.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Po všech těch detektivkách a trillerech to byla příjemná oddychovka.

04.02.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey