martineden martineden komentáře u knih

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat, trochu mě odrazovalo slovo dívka v názvu, protože jsou to teď kolem samý dívky... Ale moc se mi kniha líbila, ty popisy života a tradic v čínské vesnici v horách byly dechberoucí. Hlavní hrdinka byla taková superžena, co všechno zvládla a navíc měla samé dobré záměry s přírodou a podnikáním. To mi trochu připadalo klišé.

20.04.2023 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

V rámci žánru tedy opravdu napínák. Nemohla jsem se odtrhnout od drásavého tématu, ale na konci už řetěz trochu padal... A trochu mi vadila ta telenovela.

22.02.2023 4 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Mám ráda románové kroniky z českého prostředí a především z toho venkovského. Paví hody toto splňují. Vlastně toho splňují mnoho - čtivost, osudy generací, války, boj o přežití i snaha mít se dobře... Autor si dal i práci s faktografií, třeba dvakrát zmíněný fotograf Popelka z Vysokého Mýta je skutečná postava, dědeček mé kamarádky... Ale přesto nehodnotím plným počtem, spíš tak 3,5. Vadila mi ta přemíra popisů krajiny, lesa, barev, erotiky... Přišlo mi to nadbytečné a rušivé. A také se mi pletly postavy, musela jsem se stále vracet a kontrolovat, kdo je Váckav, kdo je Tonda... Ale na další knihy autora jsem zvědavá.

25.11.2022 3 z 5

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Jedna z mých úplně prvních Cimrmanů... no a pak už to jelo.

15.11.2022 5 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

(SPOILER) Vynikající záležitost! Čekala jsem nějakou rodinnou historii, takový ten příběh, kterých je nyní plno, ale tedy... Nechci moc prozrazovat, ale mně se tedy autor trefil do noty, i když veselé čtení to opravdu není, ostatně to faustovské téma nebývá nikdy. Ale téhle Markétce prostě držet palce musíte.

28.10.2022 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Šabach je Šabach - kluci, dospívání, Praha 6, hudba... a to vše v dobách neveselých, přesto se chvílemi u knihy bavíte, i když vás mrazí. Doporučuji

28.07.2022 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Mám celou sérii moc ráda, výborné hlavní postavy vyšetřovatelů.

20.04.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

To mě hodně bavilo! Hodně jsem držela palce Julii... Ale ty popisy vztahů, napjaté sousedské vztahy, podivíni. A kočky. Paráda!

27.09.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Civilní příběh jednoho chirurga, který nežije zrovna spořádaným životem, ale je to sakra dobře napsané!

24.10.2019 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Kýčovitá idylka, ale ten psí motiv to o dost zvedl. Je fajn ukazovat i na stinné stránky soužití s pejskem (nemoci, zlobení, uklízení, strach o psího kamaráda) Ale jinak postavy prvoplánové, hlavní hrdinka neskutečně naivní, to že má být umělkyně? Ale člověk občas potřebuje lehké čtení.

03.08.2023 3 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Pobavila jsem se, ale i rozesmutnila, autorka se toho tedy fakt nebojí a já jsem ráda, že máme na českém trhu takto skvělou literaturu. Ten konec je trochu klišé, ale na druhou stranu, těch depek je tam (i v našem) životě až až. A zajímá mě, jestli je, nebo není Ruda debil. Ještě zvážím...

03.06.2023 4 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Vynikající kniha. Vůbec jsem netušila, o čem bude, nevím, zda bych to vůbec četla, kdybych věděla. A to by byla škoda! Po mě jedno z největších knižních překvapení tohoto roku.

17.09.2022 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Tak to byla tedy jízda! Motiv spolužáků, dávná přátelství, křivdy, a nakonec je to všechno úplně jinak. Těšte se! Přečetla jsem za jeden den a jdu na Zimní oheň.

14.08.2021 5 z 5

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Nelze jinak než plný počet. Láska je prostě láska.

13.08.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Trochu nečekaný vrah. A opět napínavý jako kšandy. Doporučuji.

10.04.2021 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Možná trošku překombinované, ale pořád velmi dobré! Úplně jsem dostala chuť se do Norska podívat!

27.10.2020 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Dětství - to jsou přesně tyhle pohádky a pohádky Boženy Němcové. Mám verzi s takovým červeným přebalem, kde jsou brutální obrázky. Baba Jaga, jak letí v hmoždíři nebo co to je, brrrr!

11.04.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Uf! Ze začátku se to tvářilo jako univerzitní román, což mě zaujalo, i to prostředí výzkumu a škol mi přišlo neotřelé. To by tam ale nesměly být dvě hodně divné hlavní postavy, které si tedy ehm no spolu nesměle špitaly, aby se samozřejmě pak země zatřásla a my se ocitli v časopisu Bravo v sexuální příloze.

27.11.2023 2 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Pěkně napínavý příběh, ze začátku jsem myslela, že půjde úplně o něco jiného, ale jako letní čtení výborný. Akorát ten konec, hmmm.

14.07.2023 4 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Od knihy jsem moc nečekala, a byla jsem příjemně překvapena atmosférou, popisem obyčejně neobyčejného života jedné čtyřicátnice. Hodně plasticky před námi defiluje vesnice se svými obyvateli, vztahy, láskami... Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

28.02.2023 4 z 5