martinaandulka martinaandulka komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po 2 letech jsem se vrátila ke knize a znova wau.Paní Morštajnová prostě umí psát o běžném životě,lidské povaze,lásce,rodině a historií naší republiky a to vše zabalené ve vyprávění jako od babičky.

13.04.2020

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem četla samou chválu a zaslouženě.Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894.Je to psané jako románová kronika 1894-1921.O městě Karviná vím jaká je ted,ale historie tohoto města jsem vůbec neznala,že původně město bylo u dolů kde nyní je sesunutá půda a jen zbyl na šikmo kostel.

14.05.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Fascinující příběh podle skutečné události.Anna neměla lehký život,tolik síly a odhodlání v životě měla,za mě klobouk dolů byla to výmečná žena a hodně statečná.Kniha je moc hezky napsaná a já ji četla jedním dechem.

19.04.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Znova jsem se vrátila k této knize a opět líbilo.Moc se mi líbí jak je kapitola otec končí slovem,který naváže dcera,Děj a postavy jsou napsané moc hezky a čte se to tak hezky jako kdyby vám vyprávěla příběh právě vám doma.Na paní spisovatelce se mi líbí,že píše ze života,o radostech,starostech,příznivému a nepříznivému osudu,je to stejné jako v životě.

12.04.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Naprosto skvěle napsané pokráčování románové kroniky starého města Karviná tentokrát v letech 1921-1945.Prožívala jsem nelehké žití knižních hrdinů,měla jsem moc ráda Ženku a fandila jí,ale pak v dospělosti zklamala svými jednání.... .

25.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vrátila jsem se ke knize tentokrát jako audio hezky namluvené Annou Cónovou.Paní Lednická umí formou románu napsat historii Karviné a politiky.Není to veselé čtení,životní osudy obyčejných lidí,důlní neštěsti,ale také odvaha.

02.06.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Morštajnová umí psát moc hezky,knihu jsem četla 2 x a ted po 3 jsem využila jako četbu na pokračování Českého rozhlasu a je to bravurně načtené Petrou Kocmanovou.

25.06.2023

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nikdy nevíme co za zdmi se v rodinách děje,to ani netušili sousedé co malá Cácora zažívala.Je to dech beroucí a velice smutná kniha,která má mnoho otázek,proč se dotyční tak zachovali,jak nešťastnou duši mělí,že lhali... .Paní Morštajnová umí psát a za to veliký dík.

20.05.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mám moc ráda knihy paní Morštajnové,na tuto jsem se moc těšila .Je napsaná pěkně svižně to autorka umí ,jen konec byl za mě otevřený moc a za to dávám hvězdičku dolů,přitom její knihy končí z otevřeným koncem,ale je tam naděje a dá se předpokládat jak to pokračuje,ale u této ne.... .Važme jsi svobody i tak to mohlo dopadnout.

13.05.2021 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Na smrt je kniha kde detailně přibližuje jak válku mafiánských rodin v Americe,tak vzestup nacismu v Německu,Noc dlouhých nožů,Křištálová noc,nacistické programy eutanazie,vyhlazovací operace na východní frontě,holocaust a fungování nacistických koncentračních táborů,především v Osvětimi.Pan spisovatel popisuje detailně,hodně se informoval a kniha je emočně,precizně napsaná.Není to lehké čtení,chvílemi jsem odkládala a potřebovala se vydýchat a pochopit jaká to byla hrůza... .

19.01.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jana Eyrová je prostě klasika ke,které se ráda vracím. Moc milé čtení plné lásky, soucitu, nelehkých životních situací a souznění dvou dvou srdcí v jedno.

07.09.2022

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá zápletka a nečekané rozuzlení jak je u dámy detektivek zvykem opět nezklamala.

19.07.2020 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Mě se příběh ze zápletkou líbil,rozplétání minulosti mám moc ráda.Bylo to hodně čtivé,zajímavé a závěr byl moc pěkný.

21.03.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Nejdříve jsem viděla film a moc se mi líbil,že už mám 2 knihy od Klevisové doma a jsem z její tvorby nadšená,tohle její třetí kniha co jsem dočetla a jsem velice spokojená.

06.12.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Je to vážný problém,který se odehrává za zdmi bytů aniž má okolí tušení.Je to napsané tak,aby jsme si uvědomili a dívali se kolem sebe!Báry mi bylo líto,její sestra taky za to nemohla,ale ty rodiče oba stejný magoři,který by neměli mít děti.

28.08.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherné čtení, které sice není veselé,ale hlavní hrdinka je opravdu odvážná a souznění člověka s přírodou je okouzlující a pravdivé jen vnímat život kolem sebe a i bolavé věci pomůžou přežít... .

20.10.2021 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Pan spisovatel umí psát čtivě,hltala jsem každé slovo,ani chvíli se nenudila a nemohla přestat číst.Soužití Němců a Čechů po válce bylo v horách kde žili jen za války Němci bylo zlé,do toho nový starosta,který je sice Čech,ale velice zlí... .Na konci kápla slza a jsem zvědavá na 2 díl.

24.07.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jsem nadšená,že pokračuje serie Erika Fosterová.Opět to mělo spád a nedokázala jsem knihu odkládat,vraha jsem neuhodla a konec byl napínavý.

06.02.2023 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Kvalitní detektivka, kterou znám z anglické filmové série Hercula Poirota.Perfektně propracovaná detektivka jak to Agatha umí.

07.02.2021 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nejznámější detektivka Agáthy Christei,která byla několikrát zfilmovaná,za mě je nejhezčí verze David Suchet.Děj je naprosto dokonalí stejně jako Hercule Poirot a jeho chytré šedé bunky.

03.11.2020 5 z 5