martina.bella martina.bella komentáře u knih

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Pro: krásný jazyk, pár zajímavých myšlenek a příjemně se u toho vzpomíná na školní léta. Proti: některé pasáže jsou úplně zbytečné, policistka Conwayová je vyloženě nesympatická. Vraha jsem ke konci knihy tušila a nemýlila se, ale nelituju, že jsem si tou knížkou zpříjemnila několik (vzhledem k její tloušťce ne úplně málo) večerů...

23.02.2016 3 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Thriller jak má být. Velmi se mi líbilo barvitě popsané prostředí ztracené jachty - podle mého názoru je to jedna z jejích nejlepších knih. Jen opět (jako často u Yrsy) mi trochu vadil místy klopotný překlad...

23.02.2016 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Úžasná atmosféra, stupňované napětí. Jen si úplně nejsem jistá kvalitou českého překladu, občas mi totiž připadalo, že by se něco dalo vyjádřit česky trochu lépe, a to mě při čtení rušilo. Nebýt toho, dávám pět hvězdiček.

23.02.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Koupila jsem si ji úplně náhodou, neplánovaně a o to příjemnější překvapení to bylo! Jedna z nejlepších detektivek za poslední dobu. Sympatické postavy, překvapivé zvraty, nečekaný závěr, žádné zbytečné brutality. Takových detektivek by mohlo vycházet více.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jo, je to sice celkem čtivé, ale proč je okolo toho takový humbuk? Příběh jsem přelouskala celkem rychle, přestože to bylo pořád dokola jen "ta miluje toho a ten ji už nemiluje, protože teď miluje tamtu, ale ta ho nemiluje, protože chce tamtoho…" Ale OK, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Jenže cca od dvou třetin knihy už mi možné rozuzlení strašilo v hlavě… a ono to tak nakonec opravdu bylo :-( Je to spíš příběh o vztazích než krimi.

23.02.2016 3 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Tajemná atmosféra ostrova, hezké popisy severské přírody, dobrá zápletka, super! Vyhovovalo mi i celkem pomalé tempo, k tajuplnému příběhu se tak nějak hodí.

23.02.2016 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Tahle autorka patří mezi moje oblíbené. V knížkách není žádná extra hloubka, ale jsou napsané tak, že se zkrátka nedají odložit a tahle není výjimkou. Líbí se mi, že v knize - a to platí pro všechny od Lackbergové - vystupuje hodně postav a příběh je na přeskáčku vyprávěn vždy z pohledu jedné z nich. Je to díky tomu takové pestřejší, než kdyby vyprávěl stále stejný hlavní hrdina.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Krása… takhle už se v dnešní době nepíše :-( Nebo se mýlím?

23.02.2016