martin9929 martin9929 komentáře u knih

Hříšná světice Hříšná světice Jan Bauer

Za mně určitě pěkné čtení. Zajímavě zpracované téma z období, o kterém mnoho nevíme. Děj má určitě spád a samozřejmě dramatický konec, i když víte jak to skončí.

12.11.2016 5 z 5

Kriminální případy a aféry ze Šumavy, Pošumaví a Českého lesa Kriminální případy a aféry ze Šumavy, Pošumaví a Českého lesa Karel Řeháček

Takový malý zajímavý průřez kriminalitou na Šumavě, v Pošumaví a v Českém lese.

12.03.2023 5 z 5

Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích Jiří Mikulec

Pro čtenáře se zájmem o tuto problematiku celkem srozumitelně popsáno.

27.01.2023 5 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Pozvolný start. Ale napětí určitě nechybí.

02.10.2022 5 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Trochu slabší díl. Celkem vleklí a zmatečný děj s podivným zakončením.

15.09.2022 3 z 5

Konkláve - Tajemství papežské volby Konkláve - Tajemství papežské volby Hubert Wolf

Pro zájemce o křesťanskou historii a papežskou volbu je kniha tou pravou.

01.09.2022 5 z 5

Podoby a příběhy Podoby a příběhy kolektiv autorů

Kniha vyšla jako katalog u příležitosti výstavy Národního památkového ústavu. Čtenář zajímající se o historii, potažmo o šlechtické rody, zde najde základní informace o některých šlechtických rodech v Čechách a na Moravě. I informace o odívání v době renesance. V knize se nalézá výběr z dochovaných renesančních portrétů ze sbírek českých a moravských hradů a zámků.

20.07.2022 5 z 5

Poutníci ze Svaté země Poutníci ze Svaté země Jan Bauer

Kniha nijak nezaujala.

13.03.2022 2 z 5

Věznice borská Věznice borská Lukáš Paleček

Zajímavé čtení o historii borské věznice.

05.01.2022 5 z 5

Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Magdalena Wagnerová

Krásně napsané pověsti staré Prahy.

02.01.2022 5 z 5

Hrady bez ohrady Hrady bez ohrady Petr David

Pro milovníky cestování po zříceninách skvělá publikace včetně praktických rad a udání výchozích bodů.

02.09.2021 5 z 5

Případ šíleného tambora Případ šíleného tambora Jaromír Jindra

Drsné ale pěkné počtení.

22.02.2021 5 z 5

Doktor Jesenius Doktor Jesenius Jaroslava Černá

Velice čtivý příběh o významné osobnosti našich dějin.

10.10.2020 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Předchozí díly asi opravdu lepší. Ale se zájmem jsem knihu přečetl. Děj určitě pěkný. Docela dost skutečných historických postav.

25.07.2019 4 z 5

Spiklenci obruče a kladiva Spiklenci obruče a kladiva Jan Bauer

Pan Bauer opět nezklamal. Kniha se mi četla velmi dobře, i když se striktně nedrží skutečnosti, jak předesílá sám autor. Děj má spád.

26.06.2019 5 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Opět příběh který nezklamal.

28.05.2018 5 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Super počtení. Jako ostatně vždy.

02.04.2018 5 z 5

Skutečný příběh templářů Skutečný příběh templářů Sharan Newman

Skvěle popsána historie řádu templářů, včetně vyvrácení některých mýtů spojených s tímto řádem. Moc mně bavila.

03.03.2018 4 z 5