martin5337 martin5337 komentáře u knih

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Autor je vynikající vypravěč, nicméně bych mu doporučil se více seznámit s prací policie a forenzním vyšetřováním, nejspíš by byl konec již v půlce. Ale i přes neskutečně neuvěřitelný příběh byla kniha velmi čtivá..

28.02.2021 4 z 5

Skála Skála Peter May

Temný a děsivý thriller? Spíš sentimentální vzpomínky na nepříliš šťastné dětství v archaické společnosti skotských protestantů, pro něž je největší hrdinství a ctí pozabíjet 2000 ks ptáčat. Takto určitě kvalitní čtení, natož detektivka nevypadá.

20.05.2019 2 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Pro mě jednoznačně nejlepší díl série, k plytké brutalitě, kterou se vyznačovaly Carterovy knihy a na které byly založeny, přibyly dějové zvraty, Hunterova zajímavá minulost a vše, co čtenář žádá od novodobého thrilleru. Autor dokázal udržet čtenářovu zvědavost po celou dobu děje...

31.03.2017 5 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Nejslabší ze série. 80% knihy bez děje. Logika představitelů taky pokulhávala ;)

08.01.2017 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Snaha zachovat standardních 600 stran dílu uškodila. Místy zbytečně zdlouhavé pasáže, nudný námět. Bylo to jako "uplést z hovna bič". Pro mě nejslabší díl série.

22.09.2016 3 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Kapitán Zajcev byl určitě lepším odstřelovačem než spisovatelem. Sovětská propaganda a nepřesné (místy komícké a závadějící) vojenské termíny a fakta toto jinak čtivé dílko devalvují.

11.09.2016 3 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Dle hodnocení jsem četl asi úplně jinou knihu. Krimiromán od ženy pro ženy ?
Neskutečná nuda. Už i Babička Boženy Němcové mi přijde napínavější.

Souhlasím s Baboušem, podobných zbytečných vsuvek, jako byla ta o vaření, je tam přespříliš.

09.03.2015 2 z 5

Kuchařka pro mého muže Kuchařka pro mého muže Veronika Zemanová

Je to kuchařka pro muže začátečníky a to velice pěkně napsaná. Za sebe jen doporučuji, ale ne pro ženy s letitou praxí;)

Zde by měli hodnotit jen muži( to pro níže hodnocející) :)

27.12.2014 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

A já si myslel, že Levharta nic nepřekoná....otevřený konec v Přízraku je od Nesba vynikající ( bezpochyby i komerční) tah, jak přilákat a udržet čtenáře u HH. A u mě teda funguje. Až na pár přehnaných scén je to v celku důvěryhodná napínavá četba a nečekaně bez sadistických zvráceností:)

09.12.2014 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Trochu naivní zápletka,ale člověk tomu chce věřit. Olsen zraje jak víno a ve slohu si už nezadá ani s norským kolegou. V Marcovi ukazuje, že i bez brutalit a přehnaného násilí lze napsat čtivou napínavou detektivku. Už se těším na šestý díl a další Asadovu tajnou minulost;)

30.11.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Reálnější než Nesbo, navíc s lehkým humorem, napínavé od začátku až do konce, bez zbytečných nudných sekvencí. Nejlepší kniha z celé serie;)

23.11.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Po výborných předcházejících třech knihách je to pro mě zklamáním. Místama zbytečně zdlouhavé pasáže, které nudily a rozbíjely příběh, asi snaha udržet těch 500 stránek :(

23.11.2014 3 z 5