Marthas Marthas komentáře u knih

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

(SPOILER) Všeobecně jsem už pár převyprávění četla a zatím nikdy a nikomu se nepovedlo napsat převyprávění Krásky a zvířete tak, aby se mi to opravdu a bez výhrad líbilo. Co se mi nelíbilo zde: za prvé nevím, zda je autorka nebo překladatelka negramotná ale upřímně mi přišlo, že se na knize někdo nepěkně vyřádil. Slyšela jsem, že autorka je schopná a překladatelku, tuším, znám z jiných knih, ale tahle kniha mi přišla jako grafomanský blábol za který, nevím, komu mám poděkovat. -Postavy mi přišli ploché a nedodělané, dialogy nucené, natahované, neuvěřitelné. -Ta spousta stránek čítá spoustu vaty. -Co jsme se z knihy vlastně dozvěděli o světě, ve kterém se odehrává, pokud nechci spoilerovat řeknu, že nic moc. -A ta jména Uhlíkov, no promiňte, ale tehle název ze mne vykřesal maximálně zhnusení. A jedna z hlavních záporaček fakt origo nejdřív jméno z bible, haha a pak i Karis Luran.-/ -Fakt neuvěřitelně jsem se nudila zhruba prvních 300 stran, říkám fakt bichle. A za co tedy ty dvě hvězdy: +Ucházející obálka a jedna z postav, kterou jsem si jakž takž oblíbila a kvůli niž bych byla ochotná obětovat další čas, abych si přečetla i další díl, pokud bude jen jeden a já se k němu dostanu. +A to, že po té cca. 300 straně jsem to dokázala dorazit za jeden den čili náznak spádu.
Závěrem: Zase jednou dílo, které hnilo v mozku nebo na papíře autora dle mého příliš dlouho. Nebo žánr fantasy Brigid Kemmererové fakt nesedí. O čemž mám v plánu se ještě blíže přesvědčit v jedné její jiné knize.

30.09.2020 2 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Vypadá to, že se stále neshoduji s většinovým vkusem, co se líbí ostatním nelíbí se mně a obráceně. Toto byl ten obrácený případ. Kniha mne opravdu zaujala, ne-li se mi líbila. Nečetla jsem ji s odporem. Dokonce jsem uvažovala nad 4 hvězdami, které nakonec přeci jen nedám.

29.09.2020 3 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Celkově série byla vynikající ani zde nechyběl nosný nápad a propojení dějových linek bylo dobré. Problém spatřuju v tom, že asi i autorovi se zdál rozsah knihy příliš, takže posledních cca. 20 stran bylo, co nejvíce zestručněno. Dále jsem v knize tentokráte našla závratných 11 chyb, což je na dosavadní průměr série příliš. Proto tedy jen 4 hvězdy ( za oba problémy strhávám půl). Dokonce jsme i zvažovala, že bych dala pouze 3 hvězdy. To si ale dle mého autor zatím nezaslouží, protože zas tak velké zklamání to nebylo.

14.09.2020 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

(SPOILER) Nu místy mi příšlo, že už si sama autorka nevybavuje, co kdy napsala. V prvních dvou dílech se furt zdůrazňovalo, jak si je hrdinka jistá, že je určitá postava vlastně nevinná a čistá jako lilie.. A v tomto díle mu hrdinka nevěří a vypadá to, že je nakonec setsakramenstky překvapená, že to bylo tak, jak to bylo. Navíc mi přišel její důvod, proč nechtěla spát, tedy podstatná část námětu už fakt uchylná. Nemluvě o té smrti na konci. Už minule jsem si říkala, že ho autorka asi má v plánu zabít, ale že to přijde takhle rychle. Škoda. Celkově se mi to hůř četlo, možná víc vaty anebo mě to nudilo, nevím. Přitom si to pro jistotu prokládám jinýma knihama,aby mi to nezevšednělo.

01.09.2020 2 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Pěkná odpočinková kniha. Nejen o odpočinkových tématech. Sice mi přece jen víc sedlo PS: Líbíš se mi, ale to už je spíše o osobních preferencích.

15.08.2020 4 z 5

Lovkyně zločinců Lovkyně zločinců Janet Evanovich

Až do tohoto dílu jsem vůbec nelitovala, že sérii nedovydali. Po přečtení Lovkyně zločinců, se můj pohled na sérii změnil a já můžu jen tiše spílat vydavatelstvím. Tohle bylo super, svižná jízda s trhlou hrdinkou, která trousí vtipné hlášky jednu za druhou. A já si říkám, čím je to, že se mi kniha tolik líbila, překlad byl dobrý ale zdaleka nebyl bez chyb. Jo, asi to bylo tím, že autorka už opravdu ví, co chce psát a že tu parodii na detektivky umí už napsat bravurně si můžete být jistí. Smála jsem se tak, že jsem si div netrhla.. zády.-)

14.08.2020 4 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

2,5/5
Zhruba do 130 strany dost velký problém udržet tempo čtení. Nemohla jsem se začíst a nudila se. Těch pro mne pár stran jsem četla celou tu dobu, než jsem se přes ně včera dostala. Pak se to zlepšilo. Bohužel pro knihu jsem už dala 3,5 hvězdy i větším skvostům, takže zůstaneme na minulém hodnocení. Navíc se mi nelíbila ani vedlejší dějová linka. Průměrné na „grafomanku“ slušné dílo, a do dalšího dílu se pustím, i když to na začátku nevypadalo.

10.08.2020 3 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

2,5/5
Abych pravdu řekla. Nikdy jsem zatím nenarazila na knihu, u které bych si řekla: Tady by opravdu prospělo, to trochu proškrtat, tuhle si ujasnit myšlenky.. Někdy mi prostě přišlo, že autorka trochu trpí grafománií. A ten překlad, jéžiš. Splést si naše rčení Měla jsem ji v hrsti a udělat z toho Měla mě v hrsti a mohla bych pokračovat. Upřímně taky mne překvapuje, že některé detaily jsou tak pěkně promyšlené (viz jméno Charlotte Jean Davidson, ten odkaz mi došel před chvílí, takže mne fakt těší, že jsem o tři knihy rychlejší než sama postava,-) a jiné jsou jakoby šité horkou jehlou. Akorát za ten námět a obálku a že jsem se občas usmála dávám 2,5 a zaokrouhluju nahoru.

13.07.2020 3 z 5

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

3,5/5
Jak vidno autorka se v této sérii už vypsala. Chyb jsem našla pomálu. Jen kdyby tam nebylo tolik násilí a vše nebylo takové trudnomyslné. Nechce se mi říkat přímo zlé. Kniha sice nemá potenciál vás u sebe udržet po celou dobu napjaté a často ji odkládáte, ale svět autorkou vymyšlený je opět nový a zajímavý, i když trochu zlý. Uvidíme, zda autorka zase sklouzne ke stereotypizaci postav.

11.07.2020 4 z 5

Čtyřka na zabití Čtyřka na zabití Janet Evanovich

Zdálo se mi to, anebo tento díl byl méně humorný než ty předchozí, přibylo násilí ale nepřibyly na to žádné adekvátní reakce. Kvůli stereotypnosti stylu psaní doporučuju číst sérii s většími alespoň měsíčními rozestupy anebo se začnete brzy nudit. Navíc, jak jsem zjistila na goodreads, není u nás ani zdaleka série dovydaná. Ve světě je min 26 běžných dílů, další letos přibude a od cca 13 dílu existují i půldíly. U nás tedy vyšel jen zlomek, takže nedoporučuju těm, co je zajímá, jak to skončí, pokud neumějí obstojně anglicky a nechtějí investovat do koupě celé série v aj.

03.06.2020 3 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Nemyslím si, že by kniha byla vhodná pro mladší čtenářky. Nejsem si jistá, zda by pochopily a docenily její přesah. Jinak tato kniha není první, kterou jsem četla na téma reinkarnace a posmrtný život, ale narozdíl od knih Tony Hurley patří rozhodně k těm povedeným. Co jsem ocenila jako bonus na víc, jakou práci si autorka dala s rozčleněním částí, jejich názvy a názvy kapitol. Přemýšlím, zda si ty songy pustím.-)

27.05.2020 4 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

(SPOILER) Divné postavy? Neřekla bych. Dle mého se jedná o náhled do dysfunkční rodiny a ta se nedá poměřovat měřítky šťastnějších z nás, kdo v ní nežil, těžko posoudí, co je normální a co divné. Seznámíme se s hrdinkou, která se snaží ze všech svých sil o to, aby si udržela vynikající studijní výsledky, aby dostala stipendium, pak ale vyhraje v loterii a tím se všechno mění nebo ne? Musí přehodnotit úplně všechno a získat to nejdůležitější nadhled. Neztratit se ve světě, který se najednou zdá úplně jiný než znala a ne vždy lepší. Romantická linka, tentokrát dost decentní. Místy mě, ale opravdu štvala hlavní hrdinka a některé detaily se mi nezdály dořešené. Kdo se postaral o to, aby se nedostala na vysokou školu? Kdo vyfotil tu legendární fotku. Kdo jí poslal sms s odkazem na ten článek? atd

26.05.2020 3 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Zaujalo mne, jak najednou autorku teď napadlo, že je potřeba seznam postav. Tuším v desátém díle. Tento díl, mne zatím bavil nejméně z celé série, dle toho hodnotím.

23.05.2020 2 z 5

Nezvyklý zájem o mrtvoly Nezvyklý zájem o mrtvoly Ann Granger

Prozatím mne pouze zaujalo, že vydavatelství uvolnilo na internet obálku s názvem edice Anglická detektivka a přitom je ve fyzickém světě kniha s názvem edice Viktoriánská detektivka, tedy chyba. Navíc správnou obálku se správným názvem edice samozřejmě nelze sehnat, tak tedy doufám, že mi to nějaký dobrák chybně nepředělá. Knihu budu číst, takže koment ještě upravím. Ohledně kvalit překladatelky si ale přílišné naděje nedělám. S vydáními od tohoto vydavatelství a s překlady této překladatelky mám jako čtenářka už zkušenost.
_________________________________________________________________________
Ze začátku se to jevilo jako zajímavý příběh, který ale byl odbyt nakladatelstvím, do strany 150 jsem jen já napočítala 30 chyb, pak jsem přestala. Do hodnocení se promítl i slabší konec.

28.02.2020 2 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Nemohla jsem se začíst, až někdy v půlce se děj řádně rozjel.
Už jsem myslela, že knihu nedočtu. Zdá se mi to nebo je autor už lehce stereotypní?

24.02.2020 3 z 5

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

Tento díl se mi opravdu líbil, napětí a tak. Zdá se mi, že byl zatím nejlepší. Jen škoda,že se vydavatelství nevyvarovalo těch tiskových chyb. Těším se na závěr kamelotské série.

12.02.2020 4 z 5

Z ohně a papíru Z ohně a papíru Rachel Caine (p)

Dvojka byla sice lepší než první díl, ale ne tak dobrá, abych sérii odpustila, že pokračuje a nekončí už v tomto díle. Zdá se mi, že se jedná o zbytečné natahování série ze strany autorky. Navíc si vůbec nejsem jistá, že další díl vyjde.

07.02.2020 3 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Do strany 150 jsem měla pocit, že usnu. Pak se to ale zase pěkně rozjelo. Celkově se mi kniha líbila, i když trochu méně než první díl.. Je to trochu bichlička, takže se tam ten úvodní dlouhý rozjezd docela ztratil.

16.01.2020 4 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Na mne trochu moc velký masakr, jinak se ale knize nedá vytknout, že by nebyla čtivá nebo neměla plastické postavy.

02.12.2019 3 z 5

Ztracené město Ztracené město Natalja Ščerba

Na začátku mne jako vždy naštvaly ty trochu chaotické dialogy a na konci zase tiskařští šotci, proto hodnotím níže než druhý díl. 2,5/5

02.12.2019 3 z 5