Marsee Marsee komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Něco přesně pro mě, když potřebuji oddech a pořádně se zasmát. Po dlouhé době něco vážně zábavného. Doporučuji! Pokud nejste rádi středem pozornosti, nebrat do vlaků a autobusů :)

13.04.2017 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Po přečtení...mám pocit, ze je paní Bovaryová v každé ženě. V některé více, v některé méně. Muži to s nami opravdu nemají jednoduché :)

07.01.2023 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Nu, pokud hledáte knihu u které nechcete přemýšlet, nehledáte krásu slovních spojení a nechcete si knížku po přečtení dál pamatovat a máte v plánu ji "poslat dál", tak ano, je to správná volba...tuctový levný naivní román.

22.08.2023 1 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu kolektiv autorů

Bohužel, byla jsem zklamaná. Nejsem michelinská kuchařka ale taky žádný zelenáč. Vůbec mi jídlo z receptů nechutnalo, musela jsem hodně "upravovat", ingredience drahé a pro mě mnohdy nedostupné. Poslala jsem o dům dál a koupila jinou a pro mě vhodnější kuchařku

25.05.2020 1 z 5

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

Není lehké nezamotat se do otázek a ještě těžší najít odpovědi. Kniha mi otevřela nový pohled na lidi, kteří měli to štěstí, že přežili holokaust...vážně štěstí? Když nechali část sebe a svého lidství tam za již prázdnými ploty. Jak se s tím vyrovnat, jak žít s vinou, že jsem přežil a ostatní ne? O tom je pro mě tato kniha. O hledání odpovědi na otázku, na kterou se nedá odpovědět. Cítím obrovskou pokoru a štěstí, že jsem nic takového nemusela zažít a prožít.

25.06.2018 4 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Přestože se líbila málokomu, mě osobně zasáhla a stala se mou nejmilovanější od Kinga. Něco v Bájodolí mě pohltilo a stále hledím na loď v zátoce, která nikdy nepřipluje.

22.06.2016 5 z 5

My a myš My a myš Hana Doskočilová

Dovolte mi udelit plnych pocet hvezdicek za nostalgickou vzpominku na prvni knihu, kterou jsem precetla hned po tom, co jsem se naucila cist. Pravidelne se k ni jednou za par let vracim a vzpominam, co jsem tenkrat pri cteni citila. Laska ke kniham ve mne doposud nevyhasla a teto knize a autorce dekuji, ze me provedly prvni nejistou cestou v krasnem svete beletrie.

17.01.2020 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Nadherny roman, uzasne vykresleny zivot obycejnych lidi a jejich osudy. Misty az mrazive, cetlo se to jednim dechem. Obdivuji tu obrazotvornost. Zivot se vsim vsudy a smrt taktez.

08.05.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížku jsem si přečetla na doporučení kamarádky. S pocitem, že budu číst další "lepší" harlequinku jsem se do ní pustila. I když mě příběh zaujal a finále bylo velmi emotivní, bohužel nesdílím stejné pocity s ostatními, zde v komentářích. Velmi zajímavá situace a osud. Námět by si zasloužil lepší zpracování. Bohužel pro mě vážně jen další lepší harlequinka.

05.04.2017 3 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Jako na horské dráze, některé povídky jsem zhltala, některé se mi doslova nelíbily. Celkově jsem ale spokojená. Já jej prostě mám moc a moc ráda.

31.03.2017

Zálesácký rok Zálesácký rok neznámý - neuveden

S nostalgií vzpomínám na toulky přírodou s touto knížkou v ruce. Do teď si pamatuji spoustu věcí, jen díky této knížce.

22.06.2016 5 z 5

Prvorozené dítě Prvorozené dítě Jiřina Prekopová

Zajímavé čtení nejen pro budoucí rodiče ale třeba i k vysledování tendencí a chování ve vlastní rodině. Za mě přínosná kniha.

29.08.2017 4 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Prostě inspirující!

13.04.2017 4 z 5